Προς το περιεχόμενο

Voices of Passion_Ethnic


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...και ούτε κιμωλία στα κλειδιά, ούτε καμμία συντήρηση ;D ;D

Ναναι καλά το σαχλόφωνο!

Γι αυτό κ μόνο να ζήσει το σαχλοφωνο  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ακούω ούτε γνωρίζω το είδος που παίζεις. Όμως έχω να κάνω 3 παρατηρήσεις.

 

1.Οι επισημάνσεις που έγιναν όσον αφορά την μίξη με βρίσκουν σύμφωνο. Η κιθάρα κι η φωνή είναι ίσως υπερβολικά μπροστά.

 

2.Ο ήχος(όχι οι μελωδίες) των πλήκτρων δεν με πείθουν. Το ίδιο ισχύει και για τα κρουστά. Θα προτιμούσα έναν ωραίο ήχο(π.χ. bfd) από πιο “δυτικά” κρουστά. Ή, εν πάση περιπτώσει, τα ίδια κρουστά με καλύτερο(π.χ. bfd… ;D), πιο αληθοφανή, ήχο.

 

3.Γενικώς, έχει ενδιαφέροντα στοιχεία και μου αφήνει την αίσθηση της δημιουργικής διάθεσης.

 

Πέραν αυτών, μας έδειξες τι μπορεί να κάνει το voices of passion, πράγμα πολύ ενδιαφέρον για τον κόσμο που κινείται στο είδος που παίζεις και όχι μόνο.Merci! :)

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακούω ούτε γνωρίζω το είδος που παίζεις. Όμως έχω να κάνω 3 παρατηρήσεις.

Δεν χρειάζεται ούτε να ακούς συστηματικά ούτε να γνωρίζεις ένα είδος για να έχουν αξία οι παρατηρήσεις σου. Το αντίθετο μάλλον. Σε ευχαριστώ για την ακρόαση

 

Πέραν αυτών, μας έδειξες τι μπορεί να κάνει το voices of passion, πράγμα πολύ ενδιαφέρον για τον κόσμο που κινείται στο είδος που παίζεις και όχι μόνο.

Δεν νομίζω ότι έδειξα και πολλά πράγματα. Πιστεύω ότι ένας σοβαρός μουσικός (και δή πληκτράς και όχι ψευτοκιθαρίστας όπως εγώ), ότι μπορεί να κάνει μαγικά πράγματα με τέτοιου είδους software...και θα με ενδιέφερε και μένα να παρακολουθήσω.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω... Εγώ δεν το είχα ακούσει αυτό. Μπράβο τ'αγόρι μου. Βέβαια μέταλ δεν θα παίξεις ποτέ αλλά εδώ κάτι καταφέρνεις...

Θα με κάνεις να αγοράσω σαχλόφωνο κι εγώ... Αν ξέρεις και κανέναν να πουλάει χρόνο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα δεί live στο Λυκαβηττό... ;)

κι εγώ, αλλά μουσικά να ΄το ''βλέπαμε'' εννοούσα.

όχι μόνο αυτό..αλλά σε αυτό το κλίμα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου