Προς το περιεχόμενο

Πεταλιέρα για μπάσο?


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξέρεις και από metal?

 

ξερω τα βασικα ,δηλ.mahogany καλο για μεταλ και τετοια,ξερεις εσυ.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχεις παρει λαθος δρομο παιδι μου....ΜΠΑΣΟ παιζεις,δεν εισαι ο Edge... ;D...εναν ηχο και ενα κουρδιστηρι χρειαζεσαι... ;D..ακου 16 ηχους για ΜΠΑΣΟ......που παιζεις στην ορχηστρα του...Darth Vader παιζεις?? ;D

Και ο edge όταν ξεκίνησε τα πειράματα δεν ήξερε ότι θα αλλάξει την νοοτροπία όλης της μουσικής με τους ήχους του. Άσε με λοιπόν να ονειρεύομαι :D

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο edge όταν ξεκίνησε τα πειράματα δεν ήξερε ότι θα αλλάξει την νοοτροπία όλης της μουσικής με τους ήχους του. Άσε με λοιπόν να ονειρεύομαι :D

Εκτός αν είσαι από Άρτα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αν είσαι από Άρτα.

 

Ναι αλλα εκει εχει να αντιμετωπισει το διλημμα...."ονειρα ή εξασφαλισμενο ΜΕΛΛΟΝ στο μονο επαγγελμα που θα υπαρχει σε λιγα χρονια στην Ελλαδα δηλ. ιδιοκτητης σουβλακερι?" ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Zoom δεν μπορώ να πώ πολλά μιάς και δεν την έχω δοκιμάσει. Είχα όμως την korg ax3000b γιά κάμποσο καιρό. Με χάλαγε ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ πολύ η ποιότητα στον ήχο που κάποια στιγμή την έδωσα πάμφθηνα για να φύγει. Πέρα απο μερικά presets που έχει, ολα ακούγονται πολύ φτηνά...το πιο τραγικό απ όλα ειναι το Wah. Στα delay και τα  drive παλευόταν παντως. Στα + της ειναι οτι ήταν ΠΟΛΥ απλή στη χρήση. Ταπεινή μου άποψη είναι πως αν το σκέφτεσαι σοβαρά για πεταλιέρα να μαζέψεις κάτι παραπάνω και να πάρεις την Boss GT-10B που έχει πολύ πιο όμορφο ήχο και πολύ καλύτερη συνδεσιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω δε δοκιμάζεις τη line6 m13? Την είχε ο δάσκαλός μου και μου έκανε καλή εντύπωση. Ξεφεύγει λίγο από το budget σου, αλλά αν σου κάνει μπορείς να το κοιτάξεις μήπως αλλάξεις λίγο εξοπλισμό.

 

Κ μην ακούς κανένα. Xώσε εφέ, παίζε με 100 μπάντες όσο μπορείς και θες :D

 

Υποσημείωση, ο Νάκας έχει την m13 φθηνότερα από thomann, dv247 κτλ... σοκ κ δέος!!!  :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία πρόταση.

Αν το θέμα είναι κυρίως ο όγκος και το βάρος, και διατήθεσαι να κάνεις μια παραχώρηση στην συνεχή αλλαγή preset, μπορείς κάλλιστα να πας τα πεταλακια σου στον JAM και να τα στριμώξει όλα μαζί σε ένα ωραίο μεγαλούτσικο κουτάκι και έτοιμος. 

Ενδεχομένως θα κοστίσει λιγότερο από μία καινούρια πεταλιέρα -δεν γνωρίζω πόσο κοστολογεί αυτή την εργασία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατέληξα στην GT10B παιδιά... Προς το παρών έχω παίξει με τους preset ήχους και ήταν πολύ καλοί... Σιγά σιγά θα την ψάξω και θα ακολουθήσει και ένα review! Thanks για το ενδιαφέρων!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου