Προς το περιεχόμενο

Ibanez Tube Screamer TS-9 (1982).


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Νεστορα τα καλοριζικα τα ειπαμε!!! :) Ειμαι περιεργος πως ανταποκρινεται στην κλασσικη ρυθμιση για clean boost δηλ volume up κ gain min . Exει αυτο που καποιοι το κατηγορουν δηλ middy ηχο κ cut στο bass?

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exει αυτο που καποιοι το κατηγορουν δηλ middy ηχο κ cut στο bass?

male31-male-smiley-whistle-smiley-emoticon-000073-facebook.gif

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές Νέστορα!  :)

 

Νεστορα τα καλοριζικα τα ειπαμε!!! :) Ειμαι περιεργος πως ανταποκρινεται στην κλασσικη ρυθμιση για clean boost δηλ volume up κ gain min . Exει αυτο που καποιοι το κατηγορουν δηλ middy ηχο κ cut στο bass?

 

Ναι, οι χαμηλές εξαφανίζονται κάπως  ;D (έχω κι εγω ένα original του '84) αλλά μέσα στο mix αυτό πολλές φορές δεν είναι κακό.

 

 

καλόπαιχτο και περιμένουμε κλιπ :)

δυστυχώς μου φαίνεται δε βγαίνουν πια transparent πετάλια με λίγο και καλό drive :-\

εξαίρεση αποτελούν τα xotic και το transparent overdrive της danelectro

 

Βγαίνουν αρκετά καλά low gain pedals πιστεύω, το barber ltd που αναφέρθηκε είναι ένα πολύ καλό example όπως και το Ελληνικό ctc ziggy. (...και αρκετά άλλα βέβαια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεστορα τα καλοριζικα τα ειπαμε!!! :) Ειμαι περιεργος πως ανταποκρινεται στην κλασσικη ρυθμιση για clean boost δηλ volume up κ gain min . Exει αυτο που καποιοι το κατηγορουν δηλ middy ηχο κ cut στο bass?

Ask AudioKostas, το άκουσε τη Παρασκευή. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουν αρκετά καλά low gain pedals πιστεύω, το barber ltd που αναφέρθηκε είναι ένα πολύ καλό example όπως και το Ελληνικό ctc ziggy. (...και αρκετά άλλα βέβαια...)

 

δυστυχώς σ'αυτά τα πετάλια ειναι βασικό μείον η τιμή...

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exει αυτο που καποιοι το κατηγορουν δηλ middy ηχο κ cut στο bass?

 

δυστυχως ναι (για αυτο αλλωστε τα ξεφορτωθηκα,ειχα 2 original,ενα σαν του Nεστωρα & ενα σαν του SRV... ;)),αν θες ενα πεταλακι με τον ιδιο χαρακτηρα & ηχο χωρις το προβλημα αυτο ψαξε να βρεις κανα STAMPS DRIVE-O-MATIC το οποιο ειναι ο βασιλιας των tube screamers IMHO (& το βρισκεις στο ebay γυρω στα 70-100 ευρω)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως ναι (για αυτο αλλωστε τα ξεφορτωθηκα,ειχα 2 original,ενα σαν του Nεστωρα & ενα σαν του SRV... ;)),αν θες ενα πεταλακι με τον ιδιο χαρακτηρα & ηχο χωρις το προβλημα αυτο ψαξε να βρεις κανα STAMPS DRIVE-O-MATIC το οποιο ειναι ο βασιλιας των tube screamers IMHO (& το βρισκεις στο ebay γυρω στα 70-100 ευρω)

 

mmm ενδιαφερον!!!! εκανα ενα search αλλα τπτ :(

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mmm ενδιαφερον!!!! εκανα ενα search αλλα τπτ :(

Μα...με συγχωρείς...ΕΣΥ τι το θέλεις? Να το βάζεις μπροστά ή πίσω από το ΑΧΕ? ;D ;D

Αρρωστάκι...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου