Προς το περιεχόμενο

GFS Pups - Ποιους και γιατι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello!

 

Ειναι να παραγγειλω μαγνητες απο το GuitarFetish.com

Eιμαι μεταξυ των εξης:

Α - '64 Stagger Vintage Grey-Bottom boutique Strat Set- Surfy!!

Β - 60's-70's Grey Bottom Non Stagger Strat Set- More Power!! More Tone!!

C - GFS "Premium II" Alnico II, Hand Bevelled Strat Set

 

Μεχρι τωρα ειμαι υπερ του Β. Φοβαμαι ομως το non stagger μηπως και μου τονισει πολυ τις μπασες και πριμες χορδες. Τους εχει δοκιμασει κανεις? Ποιοι ειναι πιο κοντα σε wood tone ή σε SRV tone? Το C (Alnico II) ειναι πολυ vintage sounding σε σχεση με τους αλλους δυο?

 

Τhnx in advance everybody!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι radius έχεις;

Πάρε ένα καλό σετάκι να σε δει ο Θεός και μην πετάς λεφτά σε πειραματισμούς.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεφτα δεν εχουμε?  ;D ;D ;D

9.5 radius εχω και οι GFS γενικοτερα απ οσο διαβασα στο site τους ειναι οι πιο πολλοι staggered για 9.5.

Μονο καλα λογια ακουω για τους "ακριβους" gfs που δεν κρατιεμαι - θελω να τους δοκιμασω! Θα παραγγειλω και τρεμολο, pots, διακοπτες κλπ απο εκει και τα στελνουν εξαιρετικα γρηγορα (δοκιμασμενο twice)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exoυν noiseless - τους λενε Neovin. Δεν ψηνομαι ομως. Για τους Alnico II καμμια γνωμη? Ειναι γενικα πιο mellow & warm απο οσο εχω διαβασει. Ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος αν θες βινταζιά χτύπα ένα σετάκι 57/62 και θα με θυμηθείς... Στα καθαρά θα σου φύγει ο κλαπέτος... Σηκώνουν και γκάζια, αλλά βζζζάρουν...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις τον θορυβο πως θα καταλαβαινεις οτι ειναι ανοιχτη?  ;D ;D

Anyway, τους 57/62 τους ξερω, πολυ καλοι indeed (αν και προτιμω του 54 και τους 69), αλλα μ αρεσει να πειραματιζομαι. Αν θυμασαι στην παλια μου strat ειχα βαλει Tonerider Classic Blues και τα σπαγανε! Προχθες ημουν ετοιμος να παω στον Στολλα που ειχε ετοιμοπαραδοτους τους Texas Special, αλλα τελευταια στιγμη αντισταθηκα - πολλα τα λεφτα!

 

Παρηγγειλα αυτους που ειχα βαλει το ματι εξ αρχης (μετα απο reviews & you tube)

 

http://www.guitarfetish.com/60s-70s-Grey-Bottom-Non-Stagger-Strat-Set-More-Power-More-Tone_p_48.html

 

και αυτο

 

http://www.guitarfetish.com/Vintage-Tremolo-fits-Mexican-Korean-Chinese-made-guitars_p_844.html

 

Μολις μπουνε θα ανεβασω κλιπακια αλλα και photos απο την μεταμορφωση της κιθαρας. Προκειται για μια Squier Bullet Strat (ναι αυτην την λεπτη - μολις 40mm παχος και παναλαφρη!) που ειχα αποκτησει απο ανταλλαγη... Απο την στιγμη που την πηρα (απο αλλη πολη, δεν την ειχα παιξει) μου χε κανει εντυπωση η καλη για τα δεδομενα ταστιερα της και το ποσο μαλακη ηταν. Αν και μεχρι τωρα επαιζα με 9αρες σ αυτην θα βαλω 10αρες - να αποκτησει και λιγο παραπανω αντριλικι...!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου