Προς το περιεχόμενο

Nord Electro 3 sustain pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το manual της κατασκευάστριας εταιρείας δεν δηλώνει κάποια συγκεκριμένα sustain pedals για το ΝΕ3.

Μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιοδήποτε, ή θα μου δημιουργηθούν κάποια τεχνικά προβλήματα στο motherboard ή στον ήχο?

Έχω της Yamaha το FC4 (με διακόπτη Polarity).

Nα το χρησιμοποιήσω?

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, το sustain pedal είναι απλά ένας διακόπτης που όταν ενεργοποιείται στέλνει σήμα στο όργανο και θέτει την αντιστοιχισμένη λειτουργία στο on, είτε αυτή είναι sustain πιάνου είτε π.χ. slow/fast στο leslie του Electro 3. Από όσα έχω δοκιμάσει, μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε πεντάλ σε αυτή τη θύρα, ακόμα και μια χειροποίητη κατασκευή πεντάλ-διακόπτη. Δοκίμασε και αυτό που έχεις και θα δεις. Δεν υπάρχει κάποιος φόβος ότι το λάθος sustain θα σου δημιουργήσει πρόβλημα στο όργανο.

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε καλησπέρα,

 

Sustain pedal για τα Nord θα υπάρχουν από την επόμενη εβδομάδα στο κατάστημά μας καθώς και όλα τα NORD έχοντας πλέον την Αντιπροσωπεία επίσημα για όλη την Ελλάδα.

 

Θα χαρούμε να σε εξυπηρετήσουμε από κοντά.

 

 

Tonys Keyboards.

www.tonyskeyboards.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το manual της κατασκευάστριας εταιρείας δεν δηλώνει κάποια συγκεκριμένα sustain pedals για το ΝΕ3.

Roland DP-2, DP-6, DP-8, DP-10, FS-5U, Yamaha FC-4, FC-5, Fatar VFP1-25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου