Προς το περιεχόμενο

Έλεος! Γιατί τέτοια διαφορά στις τιμές;!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

elavd εκλιπαρώ για ένα pm με το site που βρήκες αυτές τις τιμες...

Όμως και στο εβαυ βρίσκεις φτηνά πράγματα' date='αλλά κατα πόσο μπορείς να

εμπιστευθείς τον εκάστοτε πωλητη;[/quote']

 

Φίλε Νίκο εάν αγοράσεις από ebay και πληρώσεις με paypal σε καλύπτουν για ποσά μέχρι περίπου 1000¤ (ή $, δε θυμάμαι, αλλά εσένα σε πιάνει έτσι κι αλλιώς). Εγώ προσωπικά έχω αγοράσει απο bay κιθάρα, keyboards και μικρόφωνο και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Απλά βρες άτομα με πολλά refs (πάνω απο 500), καλό feedback (πάνω από 97%), συχνές πωλήσεις και να δουλεύουν συχνά με κιθάρες ώστε να ξέρουν τα πράγματα. Και ειδικά αν είναι Power Seller, είσαι άψογος. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@elavd:

και εγώ στο θωμά τα βρήκα αυτά που σου λέω.Αλλά περαν το 20¤,

υπολόγιζε 17¤ περίπου να κονομίσει και η τράπεζα...

¶ρα πάνω κάτω 40¤.

 

@menelaos:

Σε power sellers έχω βρει,ο ένας με 605 πωλήσεις και 100% και ο άλλος

με 6500 πωλήσεις και 97,8%(ή 98,7%).

Αλλά και πάλι κολλάω,έχω ενδοιασμούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@elavd:

και εγώ στο θωμά τα βρήκα αυτά που σου λέω.Αλλά περαν το 20¤' date='

υπολόγιζε 17¤ περίπου να κονομίσει και η τράπεζα...

¶ρα πάνω κάτω 40¤.

[/quote']

Υπάρχουν 2 τρόποι να αποφύγεις τα 17¤:

 

1) Βγάλε μια ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ κάρτα (πχ gift card ή κάποια άλλη)

2) Μετέφερε το έμβασμα από ebanking. Πχ εγώ το κάνω μέσω ebanking της Εθνικής, όπου το έμβασμα είναι μόλις 0.5¤ ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx elavd...

Με Electron γίνεται δουλειά...

Από Εθνική έχω μια ΕθνοCASH.Πιανεται για χρεωστική;

Η Electron μου πάντως είναι χρωστική μιας και την χρησιμοποιώ στο

betoto,betandwin κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης είμαι στο τετράλημα(!):

Santana SE' date='Custom SE,Standard SE ή SE EG;[/quote']

 

Γνώμη μου είναι αν πάρεις PRS να πάρεις PRS, δηλαδή με τα standard pickups της PRS. Αυτό οδηγεί είτε σε Custom είτε σε Standard. Η Standard έχει πιο βαθύ ήχο (mahogany), και αρκετά διαφορετική όψη (αφού της λείπει το maple top με τα "νερά"). Οπτικά την προτιμώ στις SE, γιατί τα νερά τους δεν είναι και πολύ ωραία, αφού τα καλά κομάτια τα κρατάνε για τα ακριβά μοντέλα.

 

Για το ebay τώρα. Αν δεν αισθάνεσαι άνετα, μη σε "πιέζω" :) Προσωπικά πάντως αισθάνομαι πολύ ασφαλής όποτε παραγγέλνω, και ακόμα και όταν περίμενα την κιθάρα μου ($2000) ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ (γιατί $#@$%$@!# το τελωνείο - από Αμερική βλέπεις) δεν ανησυχούσα καθόλου, με $2000 που είχα δώσει και δεν ήξερα τι θα έρθει :lol: Πάντως μπορείς να μπεις στο support του site τους και να δεις πώς σε καλύπτουν σε περίπτωση απάτης. Και αν έχουν (που πρέπει να έχουν) κανένα chat με employees μπες και ρώτα τους γιατί πρέπει να αισθάνεσαι ασφαλής κλπ, θα σου εξηγήσουν τα πάντα.

 

Για power sellers ειδικά πάντως μην το φοβάσαι. Αν βλέπεις ότι πουλάνε πχ 10 κιθάρες το μήνα, συνήθως είναι κανονικά μαγαζιά που πουλάνε ΚΑΙ μέσω ebay, διότι έτσι τους βλέπει περισσότερος κόσμος - και δεν τους συμφέρει να κάνουν κάτι που θα τους βλάψει. :) Checkαρε στο site του ebay πάντως, θα τα έχει όλα πολύ αναλητικά... Και όταν συνηθήσεις και δεις ΠΟΣΑ λεφτά γλυτώνεις δε θα το αλλάζεις!! :) Ένα θα σου πω: την κιθάρα μου εδώ την έβρισκα 3500¤ (καινούρια) και αναγκαστικά με rotary (όχι McCarty switching που ήθελα). Από Ευρώπη πήγαινε 2700¤ καινούρια, σε περιορισμένα χρώματα. Την πήρα από ebay (Αμερική), μου ήρθε σε ΑΨΟΓΗ κατάσταση, με ένα απειροελάχιστο χτυπηματάκι στο πίσω μέρος το οποίο τόνιζε ο seller στην περιγραφή και μου ήρθε συνολικά (μαζί με μεταφορικά και τελωνείο) 1900¤. Και σκέψου ότι την πήρα πολύ ακριβά γιατί έψαχνα να βρω κάποιον που να δέχεται να τη στείλει στην Ελλάδα + να δηλώσει χαμηλή αξία. Αλλιώς την έβρισκα και 1500$ ΑΝΕΤΑ, ενώ εγώ την αγόρασα 1900$.... Κατά τη γνώμη μου αξίζει. Μόνο από το μικρόφωνο, το keyboard και την κιθάρα που αγόρασα από ebay έχω γλιτώσει συνολικά πάνω από 1500¤...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Electron μου πάντως είναι χρωστική μιας και την χρησιμοποιώ στο betoto' date='betandwin κλπ.[/quote']

 

Κατά 99,9% τότε θα γίνει η δουλειά σου και στον "Θωμά" :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου