Προς το περιεχόμενο

Fender La Cabronita - Εχει κανεις αποψη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tele με TV jones??? Θανατηφορος συνδιασμος ;D εγω εχω μια foul hollow tele με TV johnes powertron. Προσωπικα λατρευω τον ηχο της. ;D Σκεψου κατι σε ηχο ZZ Top .

Σου βαζω εδώ μια φωτο και κλιπακια απ την επομενη εβδομαδα αν θες. ;)

 

 

IMG_7203.jpg

 

 

Θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε, και Nocaster ή οποιαδηποτε τελε μπορεις να την φτιαξεις μονος σου. ΘΑ ειναι ομως ιδια?

 

 

αν ξερεις τι κανεις ΝΑΙ και μαλιστα καλυτερη... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βλέπεις καμμία πυρηνική φυσική στις Tele? Έτσι κι αλλιώς, καμμία κιθάρα δεν είναι ίδια με τη διπλανή της...άντε να πετύχαίνουμε το χρώμα ;)

 

Καταρχας το οτι δεν ειναι πυρηνικη φυσικη και ειναι απλο design, σαν designer και του λογου μου, το καθιστα πιο δυσκολο να πετυχεις τη συνταγη σε οτιδηποτε και αν σχεδιαζεις. Το ζητουμενο ειναι οτι φυσικα και υπαρχει ενα balance στην σχεση τιμης και του "τι μπορεις να αναπαραγεις με λιγοτερα λεφτα"- πολλες απο τις καλυτερες κιθαρες ομως εχουν υψηλη τιμη γιατι απλα το αξιζουν..... Τωρα προφανως πια ειναι η τιμη , το χρηματιστηριο της αγορας μουσικων οργανων δεν εχω ιδεα πως καθοριζει τις τιμες του, περα απο το οτι συνηθως για να εχει υψηλη δημοτικοτητα ενα οργανο και καλες επισκοπησεις, θα ανεβαζει την τιμη του.

Τωρα καποιος μπορει να αγορασει ασ' πουμε την cabronita και σε ενα χρονο η Fender να βγαλει την αντιστοιχη κιθαρα made in mexico με 500 ευρω που απο οτι καταλαβα ειναι και το βαιμπ των φαν της συγκεκριμενης κιθαρας απο οτι διαβαζω σε international φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ξερεις τι κανεις ΝΑΙ και μαλιστα καλυτερη... ;)

 

Ειμαι σιγουρος οτι αυτο ισχυει. Αλλα μη μου πεις οτι δεν ειναι πολυ ομορφη κιθαρα? Και οτι και πως εσυ που εισαι τελεκαστεριδης - δεν σου περασε καν απο το μυαλο "αχ, να την ειχα στα χερια μου....?."  Βεβαια θα μου πεις αυτο μπορει να μας περναει και για την Scarlett Johansson - δε λεει τιποτα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας το οτι δεν ειναι πυρηνικη φυσικη και ειναι απλο design, σαν designer και του λογου μου

Επειδή είμαστε συνάδελφοι...μπορούμε να κάνουμε το (θεωρητικό) πείραμα να φτιάξουμε μία. Tα υλικά κυκλοφορούν ευρέως στο net. Βέβαια θα αφήσουμε έξω την υπεραξία του ονόματος Fender...από εκεί και πέρα είναι θέμα απόφασης. Θέλω μία καλή (πολύ καλή) κιθάρα με αυτά τα χαρακτηριστικά ή την ίδια που να γράφει Fender?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος οτι αυτο ισχυει. Αλλα μη μου πεις οτι δεν ειναι πολυ ομορφη κιθαρα? Και οτι και πως εσυ που εισαι τελεκαστεριδης - δεν σου περασε καν απο το μυαλο "αχ, να την ειχα στα χερια μου....?."  Βεβαια θα μου πεις αυτο μπορει να μας περναει και για την Scarlett Johansson - δε λεει τιποτα. ;)

 

ναι μου αρεσει αλλα επειδη δεν εχει ακριβως τα specs που θελω και επειδη....μπορω...λεω να φτιαξω μια μονος μου στο 1/3 της τιμης της... :) και ακριβως οπως την θελω

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαστε συνάδελφοι...μπορούμε να κάνουμε το (θεωρητικό) πείραμα να φτιάξουμε μία. Tα υλικά κυκλοφορούν ευρέως στο net. Βέβαια θα αφήσουμε έξω την υπεραξία του ονόματος Fender...από εκεί και πέρα είναι θέμα απόφασης. Θέλω μία καλή (πολύ καλή) κιθάρα με αυτά τα χαρακτηριστικά ή την ίδια που να γράφει Fender?

 

πολυ ενδιαφερουσα σκεψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου