Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη μαγνητων στην Gibson sg standard με κατι πιο heavy...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους το τελευταιο καιρο σκεφτομαι να αλλαξω τους μαγνητες της gibson sg standard (498t,490) με κατι πιο modern k heavy...λοιπον παιζω κυριως metalcore,post hardcore,nu metal,punk rock ktl!! σκεφτομαι κατι σε :

 

sd invander

sd blackouts

emg81x

bare knuckles warpig  για τo bridge αυτοι!!

 

emg60

sd '59  gia neck      οποιος μπορει ας ριξει καμια προταση!! thx ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mm k εγω προς τα εκει κλινω περισσοτερο αλλα εχω ακουσει κ καλα λογια για τον emg81x oπως και για τον invander!!Tα περισσοτερα groups που ακουω παιζουν με emg,εχω δει ομως και τον invander (Avenged Sevenfold) να παιζει κ πολλα αλλα με gibson pickups(saosin,funeral for a friend)...βεβαια ειναι κ τα γιγαντια rack apo πισω κ εχω ψιλομπερδευτει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα σε Bare Knuckle το σετ Nailbomb.

 

Για αυτο που θες(και οχι μονο) ειναι ταμαμ

 

Πολυ γκαζι, αρκετα balanced με λιγο πιο εμφαση στο σφιχτο low end, και παρα μα παρα πολυ definition.

 

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice ακριβως αυτο ψαχνω πολυ γκαζι πολυ low end αλλα πολυ definition σε περιπλοκα ακορντα!! ακουσματα κυριως parkway drive,a day to remember,saosin,fightstar an τους ακουει καποιος!! παρολα αυτα 8ελω να ακουσω κ αλλες αποψεις....

 

Οι συγκεκριμενοι πρεπει να ειναι κ passive ε??Τον εχεις δοκιμασει??Η βλακεια ειναι οτι δν μπορεις να δοκιμασεις κ μαγνητε καπου οποτε πρεπει να ακολου8ησω τη λογικη αγοραζω κ αν δεν μαρεσει περνω αλλο  :'(

 

Ευχαριστω πολυ για τς γρηγορες απαντησεις  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mm k εγω προς τα εκει κλινω περισσοτερο αλλα εχω ακουσει κ καλα λογια για τον emg81x oπως και για τον invander!!Tα περισσοτερα groups που ακουω παιζουν με emg,εχω δει ομως και τον invander (Avenged Sevenfold) να παιζει κ πολλα αλλα με gibson pickups(saosin,funeral for a friend)...βεβαια ειναι κ τα γιγαντια rack apo πισω κ εχω ψιλομπερδευτει!

 

Στο τελος το διορθωσες...μην συνδεεις μαγνητες με συγκροτηματα, ειδικα οταν παρεμβαλλεται ποσος εξοπλισμος αναμεσα που μονο αν εχεις τα ιδια πραγματα και τα χερια του κιθαριστα θα βγαλεις τον ιδιο ηχο...για 'μενα οι μαγνητες ειναι απο τα τελευταια πραγματα οσον αφορα τη διαμορφωση του ηχου.

 

Σημειωση: o invader των Αvenged Sevenfold ειναι custom και οχι σαν τους κανονικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο συνονοματε κιολας...σε ενα τετοιο rack o μαγνητης παιζει αρκετα χρωματικο ρολο(μπορει να ειναι κ υπερβολη αυτο) αλλα για εμας τς ταπεινους παιζει πιστευω αρκετα σημαντικο ρολο στ setup τυπου  μαγνητης+ενισχυτης+cab+πεταλια!! Εχεις να προτεινεις κατι σε αυτα τα ακουσματα παντως για bare knuckles kai sd blackouts k invander εχω ακουσει πολλα καλα!!

Παντως αρχιζω κ κλινω προς passive μερια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice ακριβως αυτο ψαχνω πολυ γκαζι πολυ low end αλλα πολυ definition σε περιπλοκα ακορντα!! ακουσματα κυριως parkway drive,a day to remember,saosin,fightstar an τους ακουει καποιος!! παρολα αυτα 8ελω να ακουσω κ αλλες αποψεις....

 

Οι συγκεκριμενοι πρεπει να ειναι κ passive ε??Τον εχεις δοκιμασει??Η βλακεια ειναι οτι δν μπορεις να δοκιμασεις κ μαγνητε καπου οποτε πρεπει να ακολου8ησω τη λογικη αγοραζω κ αν δεν μαρεσει περνω αλλο  :'(

 

Ευχαριστω πολυ για τς γρηγορες απαντησεις  8)

 

Τους εχω. Σετακι Nailbomb neck+bridge.

 

Τους ειχα σε μια κιθαρα, τους εβγαλα γιατι ηθελα κατι αλλο,

και τωρα θα τους ξαναβαλω σε μια αλλη για χαμηλα κουρδισματα και drop tuning.

 

Οι μαγνητες αυτοι ειναι πραγματικα απιστευτοι. Το definition ειναι δραματικα πολυ για τοσο γκαζι.

Υποψην οτι στην κιθαρα που θα τους βαλω, τωρα εχω 81Χ και 60Χ.

Καλοι, αλλα μου τη σπαει το σκασιμο τους οταν κανω palm muting.

Ειναι καπως παραπανω απ'οσο μ'αρεσει.

 

Στην πρωτη που τους ειχα τους nailbomb καναν μια χαρα τη δουλεια τους και για χαμηλα αλλα και για κανονικο κουρδισμα.

 

Τον Warpig τον ειχα και αυτον και εκανα μεγαλη μ*****α και τον πουλησα.

Τοσο γκαζι και low end δεν υπαρχει πουθενα.

Αλλα για χαμηλα κουρδισματα δεν μ'αρεσε και τοσο.

Σε κανονικο κουρδισμα ομως, η εστω και 1 step down, ηταν απιστευτος.

Ογκος...οχι αστεια.

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου