Προς το περιεχόμενο

2 clips


kontras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεία σας παίδες

ρίχτε αν μπορείτε μια ακρόαση στο www.myspace.com/kontras και πέστε μου τί πιστεύετε

Ευχαριστώ πολύ

 

(Το ίδιο τόπικ το έχω βάλει κατά λάθος στο περί ανέμων και υδάτων, παρακαλώ τους mods να το σβήσουν από εκεί)

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικη αποψη δεν μπορω να εχω, αλλα μου αρεσε πολυ αυτο που ακουσα.

Ειδικα το το MYF... το μονο σημειο που αν θες δεν μου πολυκολλησε ειναι το σημειο που σταματανε ολα κ μπαινει η κιθαρα (χρονος 1.27-28)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

myf: Μ'αρεσει που το κομματι φερνει κατι απο jazz blues rock, ομως θα διαφωνησω ως προς τα διμποτα στο bass kick. Δεν ταιριαζει και τοσο στο στυλ. Μ'αρεσει η συνδεση του πιανου και της κιθαρας. Πως το εχεις ηχογραφησει?

 

City Walk: Αρκετα πιο low στην αρχη. Λιγουλακι οι κιθαρες ειναι "αχρονα" παιγμενες στην αρχικη, ομως υποθετω πως σου αρεσε αυτη η σκεψη και δεν ειναι θεμα συγχρονισμου. Μ'αρεσε που ακολουθεις τη δομη "σιγα-δυνατα-σιγα". Ειναι μια τεχνικης ενορχηστρωσης που "πουλαει" ( με την καλη εννοια..δεν σε ειπακ αι Φοιβο ντε :P ) και τραβαει τον ακροατη να κατσει την συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε απο θέμα δημιουργίας-παιξίματος.Προς Fusion μου έκανε έμενα...

 

Απο ήχο δεν μπορώ να εκφέρω άποψη τεχνικά γιατι είμαι άσχετος :D :D μονο

ότι μου φάνηκε λίγο χαμηλό...

 

Πολύ καλή προσπάθεια...μπράβο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις παρατηρήσεις και το χρόνο σας.

@freemind: το πιάνο είναι από triton xtreme και η κιθάρα είναι από rocktron vooduvalve κατευθείαν στην κάρτα ήχου. όλα είναι παιγμένα κανάλι κανάλι στο κιουμπέις (ή στα ελληνικά cubase :D)για το δίμποτο θα το κοιτάξω, ευχαριστώ

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο το οτι για τη δικαση συμφωνω με τον Freemind αν και δεν ειναι κατι που αποκλειεται απο τη Jazz, το MYF μου αρεσε παρα πολυ σαν κομματι... και ο ρυθμος που επελεξες, μα και η ολη συνθεση... Με παραξενευσε στην αρχη η συνδεση Walkin Bass - Slappin' αλλα μετα το 2ο μετρο το συνηθισα και μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ, (σκεφτομαι να σε αντιγραψω στη μελετη μου σε αυτο :twisted: )

Το "κοφτο" break με τη δικαση , ενοσο κανεις σολο πληκτρων ακουγετε πανεμορφο, αλλα γενικα με ξενισε κυριως λογω τυμπανων. Αντιθετα με την Yria ,το σολο της κιθαρας (οχι ως σολο κιθαρας) αλλα ως γενικοτερο σημειο στο κομματι μου αρεσε πολυ!

Το αλλο κομματι δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε το στυλ , μιας και δεν ακουω αντιστοιχα, οποτε δεν θελω να κανω καποιο σχολιο γι'αυτο μιας και μπορει να το αδικησω λογω υποκειμενικοτητας!

 

Να ανεβασεις κι αλλα σαν το πρωτο να ακουσουμε !!

ttp://myspace.com/funkybluequintet

Bass Player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!

 

Να ανεβασεις κι αλλα σαν το πρωτο να ακουσουμε !!

 

I will! :D Αυτό με τα τύμπανα τελικά μάλλον πρέπει να το δώ. Θενξ

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιες συνθεσεις! Μου αρεσε το MYF περισσοτερο χωρις ομως να "ριχνω" ομως το City Walk.

Επισης, το MYF μου θυμισε (σαν ηχος) λιγο απο Joe Jackson :)

Καλη δουλεια Mr. Κοντρας ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου