Προς το περιεχόμενο

Studiologic Fatar VMK 161 Plus midi controller


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα video demo του midi controller Studiologic VMK 161 plus. Τα χαρακτηριστικά του VMK 161 Plus είναι:

 

61 πλήκτρα (5 οκτάβες)

Velocity και Aftertouch ευαισθησία

LCD Display with Data Entry Dial

Pitch Bend and Modulation Joystick

30 User-Programmable presets, Including 12 factory presets

25 Programmable Knobs, Sliders and Buttons

5 button Sequencer Transport control

3 Programmable Pedal inputs

2 midi outputs

Built in USB with Bus power

Το sustain pedal και το τροφοδοτικό συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία. Σε περίπτωση σύνδεσης με τον υπολογιστή μέσω USB, δεν χρειάζεται εξωτερική τροφοδοσία.

 

Στο βίντεο χρησιμοποιώ έναν ήχο Electric Piano από το πρόγραμμα Reason (συγκεκριμένα από το Electromechanical Refill, στην κατηγορία Mark I, το preset Cannonball).

 

 

Κλείνω λέγοντας ότι η αίσθηση του πλήκτρου είναι πραγματικά εκπληκτική. Τα εργαστασιακά presets καλύπτουν αρκετά sequencers και vst intruments και ο προγραμματισμός των knobs και sliders είναι απλός (midi learn). To εγχειρίδιο είναι απλό, καλογραμμένο, και κάθε βήμα του συνοδεύεται από φωτογραφία για καλύτερη κατανόηση των απαιτούμενων ενεργειών. Στα + είναι η δυνατότητα σύνδεσης 3 pedals όπως και τα 2 midi out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderator

Αυτή είναι παρουσίαση εξοπλισμού! Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι και εγώ. Το πρόβλημά μου είναι το εξής. Αν το πάρω, θα παίζω σαν και εσένα? :o

Θα έρθω να το δω από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου