Προς το περιεχόμενο

Help για reverb pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοι noizαδες θελω να αγορασω ενα καλο πεταλακι reverb και οι αγαπημενες μου μαρκες ειναι η Βoss και η Electro-Harmonix (χωρις βεβαια να απορριπτω αλλες). Eπισης οι αγαπημενες μου μπαντες ειναι οι RHCP (με τον Frusciante φυσικα) οι Radiohead και οι Coldplay... και ο ηχος μου προσανατολιζεται προς αυτο το ειδος rock! Aκουω πιθανες προτασεις και ιδεες!!! Ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν εχω ψαξει και τοσο τα reverb πεταλια. Απλα επειδη αναφερεις τον frusciante, νομιζω πως στα live χρησιμοποιουσε το Holy Grail της Electro-Harmonix. Εχω ακουσει καλα λογια για το πεταλι, και υπαρχουν κατατοπιστικα (οσο γινεται) videos για να το τσεκαρεις. Απο κει και περα, υπαρχει και στα μαγαζια για να το δοκιμασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και εγω ετσι ξερω... και τα εχω τσεκαρει ολα τα holy grail!!! ευχαριστω και εννοειται πως θα το δοκιμασω σε μαγαζι... απλα ψαχνω το ultimate που να μου κανει :P καταλαβες ολοι εχουμε το ψωνιο μας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το παλιό holy grail. Ειναι πολύ καλό αλλα μου δημιουργεί θόρυβο στον ενισχυτή (hiss). Επίσης αν και δεν το χρησιμοποιώ σε τεράστιες ποσότητες πχ. Surf, πιστεύω ότι σε αυτές τις ποσότητες δεν είναι τόσο πειστικό. Αν χρησιμοποιείς και άλλα πετάλια ίσως χρειαστεις κάποιο noise suppressor.

 

To υπέρτατο είναι αυτό http://www.thomann.de/gr/fender_63_tubereverb.htm αλλα νομίζω ότι το παιδί θα είναι μια χαρά και με κάτι μικρότερο! ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια!!! οκ υπερτατο εννοω σε λογικα πλαισια!!! χ0αχ0α0χα0χ απο την boss προτιμω παντως το rv-5 απο οτι εχω ακουσει παρα το fenderακι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου