Προς το περιεχόμενο

Νεο snare


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον απο την εμπειρια μου

 

 

επισης μου αρεσε ενα 14 6,5 tama starclassic bubinga.

 

 

 

Ειχα σκεφτει για bubinga το warlord masai(στο οποιο επαιξα και μου αρεσε απιστευτα)αλλα για καποιο λογο απο εκει που το ειχα βρει 500κατι ευρω τωρα ειναι στα 800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ μικρο value for money. Καλο ταμπουρο αλλα πληρωνεις βλαχο χαϊλικι σβαροφσκι κ πιπες

 

Νομιζω οτι αν εισαι Αθηνα επιβαλλεται να πας στο drumstore το οποιο εχει παρα πολλα (κ καλα) ταμπουρα για δοκιμη.

 

Πρωτα ομως ξεκαθαρισε τι ψαχνεις...

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά στο θέμα ταμπούρο μην ακούς κανένα το ταμπούρο είναι η προσωπικότητα του κάθε drummer και πρεπει να είναι το κομμάτι του drumkit σου που χωρίς μπακάλικες ιδεολογίες πρέπει να είναι τέλειο και να σε εκφράζει απόλητα. είναι η βάση και η αρχή με αυτό δείχνεις ότι είμαι εδώ ότι... τέσπα είναι σαν να πηγαίνεις να βγάλεις γκόμενα και να το παίζεις κάποιος που δεν είσαι,τα χάνεις ,μπλοκάρεις ,δεν βασίζεσε στον εαυτό σου και στο τέλος μένεισ με το π...ί στο χέρι ;D ;D :P

Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι πρέπει να πας σε κάθε μαγαζί που μπορείς ,να δοκιμάσεις κάθε ταμπούρο που έχει και σε πολλά κουρδίσματα ωστε να βρείς αυτό που θές.

Αυτό έκανα εγώ πάντος

Α και δεν πρέπει να σκεύτεσαι το οικονομικό στο θέμα ταμπούρο αν έιναι πιο ακριβό απο ότι μπορείς κρατήσου και άλλο μέχρι να έχεις τα λευτά να το πάρεις

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ θα σου πρότεινα το yamaha brass snare σαν το καλύτερο value for money και πολύ all around...

άκουσε το εδώ και στα περισσότερα video του memphis drum shop ,αυτό έχουν..

Zildjian 14" K Series Mastersound Hi Hat Cymbals (K0909-022709L)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tama starclassic maple δαγκωτό.Παίζει τα πάντα,κουρντίζει εξίσου καλά ψηλά και χαμηλά.με ακρείβια στο παίξιμο και die-cast hoops.Θα το ευχαριστηθείς.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου