Προς το περιεχόμενο

Ηχολήπτες Ραδιοφώνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τα πλήθη και παραθέτω γρήγορα γρήγορα την απορία μου.

 

Ποιές οι αρμοδιότητες/καθήκοντα ενός ηχολήπτη στο ραδιόφωνο?

Τι "κάνει" όσο βρήσκεται εν ώρα εργασίας??  ???

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως το ραδιόφωνο...

 

αν είναι δημοτικό πίνει καφέ, παραγγέλνει πίτσες, παρακολουθεί ποδόσφαιρο, πάει το παιδί φροντιστήριο, μπαίνει στο noiz και άλλα ;D ;D ;D

 

αν είναι ιδιωτικό τρέχει!

 

Από όσα ξέρω είναι υπεύθυνος για τα διαφημιστικά σποτ, τη ροή προγράμματος, τα palylists,την on air εκφώνηση εκπομπής, τηλεφωνικές γραμμές αέρα, προηχογραφημένες εκπομπές γενικά ό,τι στραβό κάτσει τον παίρνουν τηλέφωνο αλλά συνήθως είναι πολύ ήρεμα τα πράγματα στα ραδιόφωνα εκτός αν κόβεται κανα ρεύμα και χαλάν οι ρυθμίσεις στις digitoκονσόλες.

 

Εννοείτε οτιδήποτε χρειάζεται στήσιμο σε καινούργια μηχανήματα, καθάρισμα, calibration, καλώδια, περιφερειακά πάει πρώτος και φεύγει τελευταίος αλλά αυτά συμβαίνουν μια φορά τον χρόνο.

 

Από ότι ξέρω τα πιο παλούκια είναι τα sport radios και τα μεγάλα αθηναικά.

Στα άλλα τα επαρχιακά είναι πολύ ήσυχα... τόσο που στους πολύ μικρούς σταθμούς δεν υπάρχουν ηχολήπτες πλέον τους έχουν καταργήσει λόγω οικονομίας εδώ και καιρό.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως το ραδιόφωνο...

Και αν είναι κανένα μικρό επαρχιώτικο που δεν το ξέρει η μάνα του και δεν υπάρχει ελπίδα να το μάθει ποτέ, κατά τη διάρκεια της εκπομπής παίρνει τηλέφωνο για κουτσομπολιό, ενώ παίζει κασέτα (ή mp3 playlist σήμερα) ή έχει 2 3 παιδάκια να μιλάνε όσο κουτσομπολεύει αυτός. (True story)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου