Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Αγορά Κιθαρας!!!!!Help!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

       Καλησπερα σε ολους στο νοιζ!!!

μολις γραφτηκα κ πρεπει να πω οτι το site ειναι κορυφη!!

 

Θελω να ρωτησω τη γνωμη σας για μια αγορα που προκειτε να κανω.ειμαι αναμεσα σε 2 πραγματα

 

Πρωτο:να αγορασω μια fender american standard strat(και θα παρω καινουργιο ενισχυτη το καλοκαιρι λογικα)

 

δευτερο:να αγορασω μια fender mexico 70 + Fender Blues Junior Tube Guitar Amp Combotvl

 

τωρα εχω εναν marshal 15ari mg 15cdr(μάλλον "της πλάκας" ειναι)

Παιζω κυριως blues κ λιγο rock

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι καταλαβα παιζεις στο 1000άρικο+?

 

κουρτινα 2 και εγώ.

 

κιθαρες καλύτερα μια απο αυτες : fender classic player ή roadhouse mexico

 

τσεκαρε την αναζητηση στο forum εχουν ειπωθει πολλά πραγματα για αυτες ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρεις μια καλη κιθαρα να την εχεις και να τη χαιρεσαι, και το καλοκαιρι περνεις και εναν καλο ενισχυτη.

 

+1

 

επίσης κοίτα και για καλά μεταχειρισμένα,με τα ίδια χρήματα ή ίσως λίγο περισσότερα παίρνεις και τα δύο που θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηρθες.Εγω εχω να σου προτεινω κατι μπορεις να παραγγελεις μια δικια σου strat απο το Ns Guitar Workshop που βρισκεται στα Γιαννενα.Ετσι θα εχεις μια κιθαρα οπως τη θες σε οτι χρωμα θες και οι τιμες κυμαινονται γυρω στα 1000 αναλογα τι parts θα χρησιμοποιησεις μπορει να σου βγει πιο κατω και πιο πανω σε τιμη.Εδω μπορεις να δεις μερικες(http://www.guitars.gr/el/guitars/elgtr/nscustom/ns-custom-guitars/ns-custom-strat).Παντως οποιον και να πωτησεις στο forum λεει καλα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα γιαννενα το ξερω το μαγαζι αλλα την κιθαρα θελω να την δοκιμασω πρωτα οποτε λιγο δυσκολο(να πω την αληθεια θελω να γραφει κ λιγο fender )

 

Δν ξερω.....τι γνωμη εχετε για την αμερικανα strat standard?

 

θα επερνα classic player αλλα δεν υπαρχει σε λευκη που θελω κ σε mapple!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλας για την strat 08 τοτε εχω να σου πω οτι ειναι μια πολυ καλη κιθαρα με μικρο διαφορες απο τις προηγουμενες.

 

Αν δεν παρεις ενισχυτη τωρα εχεις με κατι να παιζεις? Αν οχι τοτε δυσκολα τα πραγματα. Αν παλι εχεις καποιο ενισχυτακι και υπομονη αξιζει να περιμενεις

 

Εγω λεω το 1.!

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρεις τωρα κιθαρα μεξικανικη και ενισχυτη, το φθινοπωρο θα εχεις κιθαρα μεξικανικη.

Αν παρεις τωρα μια Αμερικανικια φεντερ (οι φεντερ ειναι Αμερικανικες κιθαρες και οχι μεξικανικες ουτε κινεζικες ουτε μαδαγασκαρινες) και το καλοκαιρι ενισχυτη, το φθινοπωρο θα εχεις κιθαρα ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΙΑ.

 

Ο Ντουκας στα Γιαννενα (εγω ειμαι απο την πρεβεζα) φτιαχνει φανταστικες κιθαρες (προχτες εραψε ενα φιλαρακι του γιου μου εκει μια και ειναι φανταστικη....40 φορες καλυτερη απο φεντερ. Εχω σκοπο και γω να ραψω μια εκει σε λιγο καιρο), αλλα αν θελεις να γραφει πανω Fender (καλα κανεις και δεν ειναι κατακριταιο. Θα εχεις και καλη μεταπωλητικη αξια), παρε μια στραβοκαστερ αμερικανικια να εχει το μανικι λουστρο χοντρο απο κατω και οχι παλιοαβερνικοτο βερνικι ψιλο (deluxe μαλλον), και να ζησεις πολλα χρονια να την εχεις και να τη χαιρεσαι.

Αν δεν "βγαινεις" οικονομικα, παρε μια σκουεαρ κινεζικια να κανεις τη δουλεια σου (ειναι υπεροχα οργανακια) και μη δινεις λεφτα για κατι το οποιο δεν ειναι 100% αυθεντικο. Εννοω πολλα λεφτα γιατι μια Μεξικανικη, οσο και να μην εχει, εχει τα λεφτα της....

 

Προχτες πηγα να αγορασω ενα αμαξι πεζω, και ηταν κατασκευασμενο στην Τσεχια.

Δεν το πηρα και ....τελικα πηρα ενα mazda για το λογο μονο και μονο οτι κατασκευαστηκε απο τους ανθρωπους που κατασκευαζαν παντα αυτα τα αυτοκινητα.

Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις??!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου