Προς το περιεχόμενο

line 6 pod hd 500 & IR !


iraklis gk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιεα σας ειμαι κατοχος της παραπανω πεταλιερας και εχω μια απορια ! χρησιμοπειω το cubase 5 η το REAPER για ηχογραφηση ! ( ξερω να τα χειριζομε και τα 2 καλα ) και συμβαινει το εξης παραδοξο . Μεσω του LECAB φορτονω τα ΙR's μου αφου εχω απενεργοποιησει απο το HD τις καμπινες και ενω στο REAPER παιζω μια χαρα  real time  αλλα και γραφω κιολας με το φορτομενω IR ενεργοποιημενο,  στο Cubase οταν παιζω realtime ακουγεται ο ηχος σαν να παιζεις χωρις καμπινα ( γινεται ενας ψηλο χαμος ) ενω αν γραψω αυτο που παιζω ( το χαλια δλδ ) ακουγετε μια χαρα σαν να εχει περασει μεσα απο την φορτομενη καμπινα !

 

δεν κανω καμια αλλαγη μεταξυ του reaper η του cubase !

 

Ηρακλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιεα σας ειμαι κατοχος της παραπανω πεταλιερας και εχω μια απορια ! χρησιμοπειω το cubase 5 η το REAPER για ηχογραφηση ! ( ξερω να τα χειριζομε και τα 2 καλα ) και συμβαινει το εξης παραδοξο . Μεσω του LECAB φορτονω τα ΙR's μου αφου εχω απενεργοποιησει απο το HD τις καμπινες και ενω στο REAPER παιζω μια χαρα  real time  αλλα και γραφω κιολας με το φορτομενω IR ενεργοποιημενο,  στο Cubase οταν παιζω realtime ακουγεται ο ηχος σαν να παιζεις χωρις καμπινα ( γινεται ενας ψηλο χαμος ) ενω αν γραψω αυτο που παιζω ( το χαλια δλδ ) ακουγετε μια χαρα σαν να εχει περασει μεσα απο την φορτομενη καμπινα !

 

δεν κανω καμια αλλαγη μεταξυ του reaper η του cubase !

 

Ηρακλης

 

Εννοείς "παίζω αυτό που γράφω", σωστά?

 

Έχεις πρόβλημα με το monitoring στο Cubase. Δεν ξέρω πως γίνεται (δεν το χρησιμοποιώ) αλλά πρέπει να ακούς αυτό που πάει στο master (ΜΕΤΑ το plugin δηλαδή).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να το ξεκαθαρησω ! ενω ακουγετε χαλια το monitoring ! παιζω κατι ας πουμε ενα Lick  το οποιο ταυτοχρονα το γραφω ! ενω real time ακουγετε χαλια αν πατησω μετα το Play και το ακουσω ακουγεται μια χαρα ! δεν ειχα κανενα προβλημα σε αλλο plug in πχ amplutbe gutar rig κτλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου