Προς το περιεχόμενο

fender tele highway vs rockinger tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιττό να πω ότι είμαι στο όριο να παραγγείλω από Rockinger maple μπράτσο για τη strat μου...

 

Το μόνο που με χαλάει ότι σε 9.5" radius έχει 22 τάστα και χαλάει τη vintage-ιά!! :lol:

 

:lol: :lol:

ελα μωρε και εμενα η highway 22 εχει..τιποτα δεν σου χαλαει... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει τα 22άρια μπράτσα έχουν την ίδια διάσταση με αυτά με τα 21? Θα ταιριάξει με άλλα λόγια το μπράτσο αυτό στο δικό μου σώμα? (το γ*#@*σα το thread πάλι...:oops: )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει τα 22άρια μπράτσα έχουν την ίδια διάσταση με αυτά με τα 21? Θα ταιριάξει με άλλα λόγια το μπράτσο αυτό στο δικό μου σώμα? (το

 

Ναι.......μπαινει κανονικοτατα...αν προσεξεις θα δεις οτι το 22ο ταστο ειναι "κολλημενο" πανω απο το neck heel του μπρατσου.....δεν εμποδιζει σε τιποτα.....

 

Δε καταλάβαινω που ειναι το προβλημα σου με το 22ο ταστο και τη vintagια???εμφανισιακα εννοεις????

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλάβαινω που ειναι το προβλημα σου με το 22ο

ταστο και τη vintagια???εμφανισιακα εννοεις????

 

Ναι μωρέ...Βλακεία κόλλημα...Επειδή τα vintage μοντέλα έχουν 21 τάστα... :lol: :lol: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει λιγο πιο πολλα μπασα αφου ειναι και πιο βαρια.

 

κανονικα θα επρεπε να ειχε πιο πολλα ΠΡΙΜΑ μια και οι βαριες κιθαρες εχουν περισσοτερα πριμα απο τις ελαφριες :wink: οποτε αυτο το μπασο που ακουσες οφειλεται στους μαγνητες (που οντως ειναι πιο "γεματοι" στην περιπτωση της rockinger,ειδικα ο Bridge) & βεβαια (& αυτο ειναι το σημαντικοτερο) στα ατσαλινα "σελακια" που φοραει η Highway σε αντιθεση με τα brass που φοραει η Rockinger.

 

τα μπρατσα μπορουν ανετα να "σκαντζαριστουν" μεταξυ τους :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου