Προς το περιεχόμενο

Ποιά από τις 3 θα επιλέγατε;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγειές λοιπόν! Περιμένουμε pics και klips όποια και να πάρεις  ;D

Ποιούς μαγνήτες θα βάλεις;

 

Παντα κανω συνδιασμο μεταξυ των τεσσαρων που βαζω παντα (evolution bridge, super distortion, paf pro, air norton).....στην τελευταια Ibanez που ειχα ας πουμε,ειχα βαλει evolution με air norton σε αλλη κιθαρα ειχα super distortion με paf pro.....τωρα μαλλον θα παιξει evolution με paf pro...βεβαια δεν ξερω πως θα κατσει σε alder αν παρω ας πουμε την esp....σε μαονι και basswood παντως δεν ειχα παραπονο...ειδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν τις ιμπανεζ αστες γιατί το έχεις πεθάνει το θέμα... Έχεις αλλάξει 50 ιμπανεζ. Το εξάντλησες το θέμα... Πάρε μια εκ των άλλων 2 να αλλαξεις εντελώς στυλ... Την esp μόλις χθες την πήρα και μου έχει κάνει παρά πολύ καλή εντύπωση...ειδικά η ταστιερα που είναι από έβαινο. Βέβαια αυτό είναι θέμα γούστου... Δεν ξέρω αν αυτή που έχεις παραθέσει έχει έβαινο γιατί στέλνω από κινητό και δεν μπορώ να ανοίξω το λινκ... Εγώ θα πρότεινα την τζάκσον όχι επει είναι καλύτερη από την esp αλλά επειδή είναι εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας τουλάχιστον από αυτές που από όσο γνωρίζω μέχρι τώρα είχες... Πάραυτα το μανίκι της esp τουλάχιστον για εμένα μοιάζει εντυπωσιακό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ESP ξερά. Είναι πιο όμορφη με πιο βολικό σώμα... Αν και εγώ προσωπικά δεν θα έδινα τόσα για μια τέτοια κιθάρα αλλά για μια τέτοια http://www.gretschguitars.com/products/index.php?partno=2516000506  ;D ;D ;D

 

Ό,τι κι αν πάρεις πάντως καλόπαιχτο και καλορίζικο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν ηταν να επιλεξω αναμεσα στις τρεις θα επαιρνα την Jackson για τους εξης λογους:

 

1)Το μπρατσο της. Της Ibanez ειναι πολυ λεπτο, και της ESP( την οποια ειχα ), παλι κατι δεν μου αρεσε. Συν οτι Jackson εχω παιξει με εχουν βολεψει παρα πολυ.

 

2)Μ'αρεσει η κιθαρα να εχει maple top αλλα προτιμω να ειναι flat αντι για curved.

Μου καθεται καλητερα να εχει forearm contour.

 

3)Ειναι αμερικανα.

Αν και οι γιαπωνεζες(ειδικα η ESP) δεν πανε πισω, η ποιοτητα που ειδα σε μια KV που ειχα παλια ηταν απιστευτη.Και η ESP μου φοβερη ηταν σαν κατασκευη, αλλα η Jackson ηταν ενα κλικ παραπανω.Βεβαια το κλικ αυτο το πληρωνεις και παραπανω αλλα κατεμε τα αξιζει.

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τη Jackson με τα χίλια... για πολλούς λόγους:

 

α) Η Soloist είναι η original superstrat (παραγωγής, έτσι; δε λέμε για την κιθάρα του Eddie!)

β) Είναι πιο όμορφη και δεν έχει και το απαισιότατο string bar που έχει η ESP

γ) Compound radius fretboard

 

και άλλα.

 

Μπήκα όμως στην ESP να δω και τη Horizon τη λέει μαόνι, όχι alder... για ψάχτο λίγο αυτό. http://www.espguitars.com/guitars_horizon.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

Jackson γιατι ειναι ενα σκαλι πιο πανω απτις αλλες. Χωρις οι αλλες να ειναι χειροτερες βεβαια!

 

Επισης αποψη μου ειναι να μην αλλαξεις μαγνητες, τετοιου επιπεδου κιθαρες ερχονται με μαγνητες που ταιριαζουν σε αυτες (ξυλα, φινιρισμα και οτιδηποτε αλλο πιστευεις οτι παιζει ρολο) ετσι ωστε να εχουν την μεγιστη αποδοση.

 

Αλλα περι ορεξεως...!  8)

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γηωμη μου ESP.Οι μισοι κιθαριστες στο Metal παιζουν με ESP, αυτο κατι λεει για την ποιοτητα τους. Ιbanez με τιποτα. Σου παω στοιχημα κιολας οτι και μια μερα φαου την αγορασεις να την βγαλειος για πωληση κατω απο την μιση τιμο, δεν θα την παρει κανενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου