Προς το περιεχόμενο

Ποιά από τις 3 θα επιλέγατε;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας....σιγα σιγα αρχιζω και κατασταλαζω....αρχικα βγαινει εκτος η ibanez...οχι γιατι δεν τη θεωρω καλη κιθαρα αλλα γιατι αποφασισα τελικα να παρω κατι καινουριο απο αυτα που ειχα τοσα χρονια....θα παιχτει αναμεσα στην esp και τη jackson το παιχνιδι.....βεβαια αποψη εχω μονο για τις jackson μιας και ειχα πιο παλια και επισης μπορω να δοκιμασω στο Στολλα μιας και μενω Πατρα.....αν εχει καμια βεβαια στο μαγαζι.....την horizon δεν ξερω κανενα να την εχει για να τη δοκιμασω οποτε εκει παω στα τυφλα....εχω την εντυπωση μονο οτι η esp εχει πιο βολικο/μαζεμενο/ομορφο σωμα :-* (στο χρωμα ακομα δεν εχω κατασταλαξει).....ισως να κανω και λαθος...δεν ξερω.

 

Παιδια και παλι ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ντίμη πολύ σωστά... Είχες τόσες ιμπανεζ... Κι όχι ιμπανεζ της πλάκας αλλά του σατριανι και άλλες πολλές... Αν ήσουν αθήνα η έρθεις μέχρι να πάρεις την απόφαση η esp μου είναι στην διάθεση σου. Κάτι το οποίο ήθελα να πω είναι ότι μεταξύ ύψων τζάκσον και esp πρέπει να σκεφτείς ότι η τζάκσον είναι στημένη για πιο καφριλα... Όχι ότι δεν είναι η esp αλλά η τζάκσον γενικά σαν εταιρία έχει παράδοση στις καφροκιθαρες ενώ η esp ναι μεν αλλά τις βλέπεις και σε κιθαρίστες πιο λάιτ. Συν τοις άλλοις σκέψου και την διαφορά της τιμής... Βασικα είναι και οι 2 τόσο τελείες που προσπαθούμε να δειηλησουμε (<- εντάξει το παραδέχομαι δεν ξέρω πως γράφεται ) τον κώνωπα .καλή επιτυχία στην αναζήτηση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντίμη πολύ σωστά... Είχες τόσες ιμπανεζ... Κι όχι ιμπανεζ της πλάκας αλλά του σατριανι και άλλες πολλές... Αν ήσουν αθήνα η έρθεις μέχρι να πάρεις την απόφαση η esp μου είναι στην διάθεση σου. Κάτι το οποίο ήθελα να πω είναι ότι μεταξύ ύψων τζάκσον και esp πρέπει να σκεφτείς ότι η τζάκσον είναι στημένη για πιο καφριλα... Όχι ότι δεν είναι η esp αλλά η τζάκσον γενικά σαν εταιρία έχει παράδοση στις καφροκιθαρες ενώ η esp ναι μεν αλλά τις βλέπεις και σε κιθαρίστες πιο λάιτ. Συν τοις άλλοις σκέψου και την διαφορά της τιμής... Βασικα είναι και οι 2 τόσο τελείες που προσπαθούμε να δειηλησουμε (<- εντάξει το παραδέχομαι δεν ξέρω πως γράφεται ) τον κώνωπα .καλή επιτυχία στην αναζήτηση... 

 

Συμφωνω με αυτα που λες.....οσο το ψυριζω το θεμα βλεπω καποια πραγματακια.....εχω την εντυπωση και εγω οτι η jackson βγαζει πιο πολυ την καφριλα....ειναι πιο επιθετικη κιθαρα βρε παιδι μου....η esp μου βγαζει μια πιο all around κατασταση με τα split κλπ....βεβαια εχω και ενα φοβο με τις neck through κατασκευες μην καλιασει καμια στραβη....αλλα ενταξει ποτε δεν εχω παθει τιποτα...τωρα θα παθω?????....παντως αρχιζει η ζυγαρια να πηγαινει προς esp....αντε να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ τι να πάθει επειδή είναι νεκ θρου ; μιλάμε για ποιοτικά όργανα. Τα σερβίς στην ώρα τους και όλα καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πεσει και να σπασει????....λεμε τωρα....πιασαμε τα ακρα θα μου πεις....ποτε δεν μου εχει πεσει κιθαρα κατω βεβαια.....για να στραβωσει δεν το πιστευω μιας και ειναι καλη κατασκευη και γενικα τα προσεχω πολυ τα πραγματα μου οποτε δεν παιζει κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν χρειαζεται να το κουραζεις τοσο πολυ, δεν προκειται να παει τπτ στραβα και οι κιθαρες ειναι τζετ. βρες 2 να τις δοκιμασεις και διαλεξε οποια σου καθεται καλυτερα.

Ψηφισα την Jackson αλλα τωρα ειδα το wine red της ESP οποτε για ομορφια και μονο προτεινω horizon σε wine red και τελος.

 

*Εξακολουθω να εχω ενσταση με την αλλαγη μαγνητων, αλλα οκ..

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν χρειαζεται να το κουραζεις τοσο πολυ, δεν προκειται να παει τπτ στραβα και οι κιθαρες ειναι τζετ. βρες 2 να τις δοκιμασεις και διαλεξε οποια σου καθεται καλυτερα.

Ψηφισα την Jackson αλλα τωρα ειδα το wine red της ESP οποτε για ομορφια και μονο προτεινω horizon σε wine red και τελος.

 

*Εξακολουθω να εχω ενσταση με την αλλαγη μαγνητων, αλλα οκ..

 

Κοιταξε...στο τελος ισως να μην πειραχτουν οι μαγνητες....δεν ειμαι απολυτος....απλα παντα εβαζα λιγο πολυ τους ιδιους....αν η κιθαρα ακουγεται τζαμι και γουσταρω με τους μαγνητες που φοραει τοτε θα τους αφησω....το χρωμα αποφασισα να ειναι αυτο http://www.thomann.de/gr/esp_horizon_fr2_stbc_egitarre.htm

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πέσει και σπάσει η μπόλτ ον ; σε κιθάρα των 2 χιλιάδων πιστεύω το μανίκι θα έχει 1 χιλιάρικο περίπου... Πιστεύω δεν είμαι σίγουρος... Αν έχει τόσο συν την δικιά που θα έχει πάθει το σώμα η δικιά θα ξεπερνάει την αξία της που λέει ο λόγος...  Άσε που υπάρχουν μαστόρεσ που κακλαν τα πάντα και γίνεται καινούρια. Το εχω δει αυτό σε σουρ και έπαθα πλάκα. Ο οικονομακης την έφτιαξε...  Όσο αια την αλλαγή μαγνητών συμφωνώ με το φιλο παραπάνω που λέει ότι σε τέτοιες κιθάρες σκέψου το πολλές φορές πριν βάλεις χέρι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα...κομενη η πλακα ;D.....φεραμε την καταστροφη :'(.....μια κουβεντα ειπα....μην το πολυσκαλιζουμε....οτι φοβασαι λεει το παθαινεις.....μακριααααααα...φτου φτου φτου.

 

Αντε να το κλεισουμε σιγα σιγα το θεματακι μιας και βλεπω κατα που πηγαινω τελικα....μολις παρω δηλαδη την esp :D.....μετρησε πολυ και το οπτικο του θεματος....θα ξαναεπανελθω με κανενα κλιπακι να σας πω και τα συμπερασματα μου.

Αντε να δω τωρα απο που να τη χτυπησω ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου