Προς το περιεχόμενο

Αγορα 2ου ενισχυτη για "βρωμιες"..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνω με τον κ.Μπαμπη απλα να διευκρινησω 1 πραγμα. o SOLDANO SLO 100 ειναι πραγματικα παρα μα παρα πολυ καλος  ενισχυτης. Ισως ομως ο κ.Μπαμπης λογω του Two Rock να αγνοει τα καθαρα του. Η γνωμη μου ειναι οτι επισης μπορει να βγαλει καλα (μοντερο ηχο) καθαρα οποτε εχεις και τα 2 σε ενα μηχανιμα. Βεβαια κανει πολλα φραγκα αλλα σου λεινει τα χερια στα λαιβ  κουβαλοντας 1 κεφαλι γλιτωνεις το 2ο . αλλα επειδη

 

αν θυμαμαι καλα εχεις πει γυρω στα 1000 ευρω τοτε με σκεψου αφου εχεις καλο vintage καθαρο καποιο πεταλακι (okko diablo) η καποιον αλλο ενισχυτη .  και στο θεμα «Πως θα εναλλασω τους δυο ενισχυτες κατα τη διαρκεια ενος λαιβ?» υπαρχει λυση. ειναι ενα «πεταλακι» ενα footswitch στο οποιο βαζεισ τα καλοδια απο τουσ 2 ενισχυτες και στην σε μια αλλη εισοδο βαζεισ το καλοδιο της κιθαρας. ετσι πατωντας το Α παιζει ο fender πατωντας το Β παιζει ο Bρωμικος.

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη σειρα μου θα σου προτεινα να δεις κανενα πεταλακι με βρετανικη φιλοσοφια (μιας και θελεις να Marshallιζει ο ηχος σου). Ενα crunch box της MI AUDIO θα σου καθοταν καλα. Επίσης ενα ibanez tube king θα σου εδινε μια πιο μοντερνα βρετανικη χροια. Τελος υπαρχει παντα η tech21 οπου με πεταλια οπως to gt2, tri ac και το british character θα βοηθουσε  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι καταλαβα,θα παιζει και στο σπιτι(και μαλλον περισσοτερο...)

ασε που θελει και G 'N R...

 

Γυρω στο χιλιαρικο,να παιζει σχεδον τα παντα(αυτο δε θελεις? ;))

νομιζω οτι σου κανει αυτος

 

http://www.thomann.de/gr/marshall_jmd102.htm

 

ο 1χ12 ειναι πιο φτηνος φυσικα...

Καλες αγορες!

Ασε μας ρε φιλε. Εχεις παιξει κανα 1987Χ για να δεις?

Σιγα μη ξερεις και απο γλυκιες αμαρτιες(καριοκες, κουραμπιεδες, καλιτσουνες τσιτσαχο) ;D

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κι ευχαριστω για τις απαντησεις σας,

απ'οτι καταλαβα θα πρεπει να την ψαξω ακομα με τα πεταλια γιατι η λυση του soldano π.χ. ξεπερνα κατα πολυ το budget μου,εκτος κι αν πουλησω τον Fender κατι που δεν θελω προς το παρων.Το Ibanez king θελω να το δοκιμασω η αληθεια ειναι.Προς το παρων θα τσεκαρω της Line6 το DM4 και το Marshall GUV NOR PLUS 2 τα οποια θα εχω σδιαθεσιμα συντομα.

Απο την αλλη καποιοι combo που προτεινατε 1χ12  θα ηταν καλη λυση κι οσο για live οσο πιο ελαφρυς θα ειναι combo τοσο καλυτερα για την περιπτωση μου.

Για κεφαλι θα χρειαστω καμπινα και στα live πιστευω θα εχω θεμα απο την αποψη οτι δεν εχουν ολα τα μαγαζια καμπινες για να παιρνω εγω μονο το κεφαλι.(Σε οσα μαγαζια εχω παιξει δεν ειχε κανενα καμπινα αλλα μπορει απλα να προκειται για συμπτωση).

Θα μπορουσε να με βολεψει ενας combo marshall (οπως ο JMD που προτεινε ο freerock) ή ΕNGL (οπως ο thunder που προτεινε ο alexi) που ειναι και μεσα στα προβλεπομενα οικονομικα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τον 1987Χ ειναι οντως αυτος ο ηχος που ζηταω αλλα θα με βολευε περισσοτερο αν εβγαινε και combo.Τωρα θα μου πεις σε combo μπορει να μην εβγαζε τον ιδιο ηχο ;D

Τεσπα ειναι η λυση για την περιπτωση που ασχοληθω με κεφαλες μαζι με τον soldano,αλλα θα πρεπει να ανεβασω το budget μου κατα πολυ. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αγορα κυκλοφορουν καμμια...πενηνταρια  ;D ;D μαρσαλλιζοντα πεταλακια παρε ενα τετοιο για να μη σου φευγει η μεση και ασε τους δευτερους ενισχυτες για αυτους που παιζουν στο ΟΑΚΑ.... ;D,ο twin ,αν εχει αξιοπρεπη μεγαφωνα και ειναι σωστα ρυθμισμενος παιζει τα παντα και δεχεται τα πεταλακια μια χαρα.

 

ξεκινα με το κλασσικα

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε μας ρε φιλε. Εχεις παιξει κανα 1987Χ για να δεις?

Σιγα μη ξερεις και απο γλυκιες αμαρτιες(καριοκες, κουραμπιεδες, καλιτσουνες τσιτσαχο) ;D

 

Τον ηπαιξα κι ετρωγα κοχλιους συναμα μπας και βουλωσει κανα αυτι

γιατι για να μην σε παρει την κεφαλη,θελει λεει ενα μηχανακι ατενιουειτορ,καπως ετσ λεγεται που η τιμη του ειναι τσι ετσα.

Γιαντα δε μιλας του κοπελιου την αληθεια οτι ο 1987χ ειναι για του Εργοτελη το γηπεδο?

Επαε θελει κομπο να παιζει με τα δαχτυλια στσι 11 η ωρα το βραδυ να μην μουρλαινει

τσου γειτονους.

Οχι να παει στο Γουδουρα να τονε ακουνε στσι Χρυση...

Δε ξαναλεω πραμα γιατι ακομα δεν εβαλα το 847 στον ποδα να δω πως λαλει.

Θα σου μηνυσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου