Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για αγορα κιθαρας με τρεμολο Floyd Rose


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο μεσημερι σε ολους σας παιδια!Καιρο ειχα να μπω νοιζ και πολυ χαιρομαι!θα η8ελα τη γνβμη σας για καινουργια κιθαρα με τρεμολο FR στυλ(δε με νοιαζει η μαρκα),με το οποιο να μην αντιμετωπισω προβληματα με ξεκουρδισμα ουτε με τα bends μου.εγω σκεφτομουν αυτη μιας και μου αρεσουν πολυ οι ibanez...

http://www.thomann.de/gr/ibanez_rg350mye.htm

Eπισης...

http://www.thomann.de/gr/ibanez_s570bk.htm

Καταλαβατε πιστευω για τις τιμες που ψαχνω.Αν ΔΕΝ παιζει καν καλο τρεμολο σε τετοια τιμη,μην ντραπειτε παιδια!ΟΛΟΙ ευπροσδεκτοι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά βρίσκω τις 2 κιθάρες που πόσταρες αρκετά αδύναμες – τουλάχιστον από πλευρά μαγνητών.

Μια και οι σουπερστρατς δεν είναι στη μόδα τσέκαρε αγγελίες που όλο και κάποιο καλό deal θα πετύχεις… ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε κοιταξα τις αγγελιες και δεν βρηκα μια που να με ενδιαφερει....αλλωστε δεν με ενδιαφερουν οι μαγνητες μη νομιζεις.αυτοι βλεπεις αλλαζουν ενω η γεφυρα αν δεν κατασκευαστει σωστα,και με αλλαγη προβληματα 8α εχεις.ΓΙ'αυτο αν δεν εχεις αρνητικη γνωμη ωσ προς το τρεμολο πεσ μου... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε κοιταξα τις αγγελιες και δεν βρηκα μια που να με ενδιαφερει....

...εεε...υπομονή... :)

...δε νομίζω ότι σε αυτές τις σειρές τα τρέμολα λένε κάτι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα γενική ομολογία το ZR θεωρείτε καλύτερο του Edge III και γενικά για τα λεφτά της πιστεύω ότι η s570 είναι μια χαρά κιθάρα , αν θες αργότερα αλλάζεις και μαγνήτες και έχεις ένα πολύ αξιοπρεπές όργανο.

 

Στις αγγελίες βρίσκεις καλές κιθάρες και σε καλές τιμές αλλά θέλει να ψάξεις και να τις πετύχεις οταν ανέβουν.

 

πχ. δυο ibanez με τα κορυφαία Edge Pro

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=7848

http://smart.noiz.gr/details.php?id=16774

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loki εισαι τελειος και οι κι8αρες που μου εστειλς με ενδιαφερουν απιστευτα.Με την s570 ομως εχεις παιξει η απλα απο φημολογιες ξερεις οτι ξερεις?γιατι εγω δυστυχως δεν εχω παιξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε η prestige RG2620 που σου ποσταρε ο λοκι δεν παιζεται... ειναι οτι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα αλλα και απιστευτα καλη κιθαρα... η συγκεκριμενη ξεφευγει απο τα ορια του μη εππαγγελματικου οργανου... ευκολα θα την ειχε καποιος επαγγελματιας... απλα πραγματα...

Μια αλλη λυση κατωτερη βεβαια αλλα ετσι για την ιστορια ειναι αυτη

 

http://www.alvertos.gr/product.php?pid=52

 

εχει απο ολα τα καλα αλλα δεν ειναι πρεστιζ... ;D ??? ;D ??? :-[

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποια κιθάρα και να πάρεις αρκεί να είναι εξοπλισμένη με Original ® Floyd Rose. Οχι FRTO2000 ούτε κάτι παρόμοιο. Με το ορίτζιναλ θα κουρδίζεις μόνο όταν αλλάζεις χορδές  ;)

 

Τα ψευδο-floyd της Ibanez είναι όλα μάπα εκτός του ΖR το οποίο προαναφέρθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποια κιθάρα και να πάρεις αρκεί να είναι εξοπλισμένη με Original ® Floyd Rose. Οχι FRTO2000 ούτε κάτι παρόμοιο. Με το ορίτζιναλ θα κουρδίζεις μόνο όταν αλλάζεις χορδές  ;)

 

Τα ψευδο-floyd της Ibanez είναι όλα μάπα εκτός του ΖR το οποίο προαναφέρθηκε.

 

φιλε μου τα εχεις μπερδεψει λιγο... ολες οι κιθαρες μεχρι και τα 1000 ευρω περιπου που δεν ειναι made in usa εχουν το original floyd rose ( made in korea ) η αλλιως γνωστο και ως FRT0200 κτλ... τα συγκεκριμενα τρεμολα λοιπον ειναι καραγνησιοτατα floyd rose απλα ειναι κατασκευασμενα στην κορεα με οτι αυτο σημαινει... σιγουρα δεν ειναι το ιδιο καλα με τα made in germany ομως ειναι κατι παραπανω απο αξιοπρεπη... εχω 2 κιθαρες με αυτα και οτι περιγραφη και να κανω σχετικα με τον βιασμο που τους κανω ειναι λιγη...επιπλεον να σου πω οτι και οι charvel οι αμερικανες αυτο το τρεμολο εχουν πανω...kai den ksekoyrdizoyn oti ...oti kai an kaneis...

 

εν τελει και δοκιμασμενο ειναι μια χαρα original floyd Τα οποια αν δεν στο πουν δεν προκειται να αντοληφθεις οτι ειναι τα made in korea... ΠΡΟΣΟΧΗ δεν μιλαω για τα original που φτιαχνει η ping ουτε για τα special...

 

οσο για τα τρεμολα της ibanez το zr ειναι ενα καλο τρεμολο  τα edge pro και edge zero ειναι αψογα τρεμολα και κατα πολλους καλυτερα και απο τα original floyd rose...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα τη ibanez s570 bk.....η κιθαρα επαιζε παρα πολυ καλα και το τρεμολο δεν εχανε καθολου....σε αυτα τα χρηματα μονο το zr tremolo ειναι αξιοπιστο.....οσα αλλα εχω δοκιμασει σε αυτη την κατηγορια ηταν χαλια....εγω βεβαια ειχα αλλαξει και μαγνητες απο τη ωρα που τη αγορασα επιτοπου....δεν ειχα κανενα παραπονο απο τη συγκεκριμενη κιθαρα....παντως καμια σχεση με την αντιστοιχη ibanez prestige s 5470 που ειχα.....η 570 πολυ κατωτερη και φαινεται και αμεσως η διαφορα....ενταξει...εχουν και 1000€ διαφορα οποτε να μην τα συγκρινουμε...απλα το ειπα πληροφοριακα.

 

+100000 για την s 570 παντως. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου