Προς το περιεχόμενο

KORG TR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερετε με ποιο τροπο μπορει να διαβασει ηχους το TR με usb;

Επισης που μπορω να βρω ηχους ηλεκτρονικους pads-leads;

Το οργανο εχει μονο καρτα μνημης για αποθηκευση παραμετρων.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο την κάρτα μνήμης διαβάζει τα πάντα.

Pads/Leads επικοινώνησε με τα κεντρικά της εταιρίας θα σου στήλουν δωρεάν ένα (πακέτο) ήχων το οποίο έχει πολλά μέσα.

Θα σε παραθέσω στο manual του καθώς θα πρέπει να διαβάσεις έστω τις βασικές του λειτουργίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hxους δινουν απο την bonstudio τελικα μονο αν εχω την πλακετα για το sampling.Παντως οι ηχοι που εχει το tr δεν μου θυμιζουν και πολυ korg.

Αυτα τα ογκωδη pads που εχω ακουσει σε παλιοτερα μοντελα.Πιο πολυ μου

ακουγεται σαν roland ο ηχος.Μηπως κατι εχει αλλαξει στην korg;Αραγε το

xtreme εχει διαφορα;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hxους δινουν απο την bonstudio τελικα μονο αν εχω την πλακετα για το sampling.

Λάθος κατάλαβες ή λάθος τους έδωσες να καταλάβουν αυτοί.το Sampling Upgrade που παίρνει TR δεν αφορά τπ διάβασμα ήχων αποκλειστικά αν και κάνει και αυτό.Για να διαβάσεις ήχους θέλεις απλά μια κάρτ μνήμης SD για να μεταφέρεις στο όργανο τα δεδομένα.

Αν θέλεις να διαβάσεις "δείγματα" Samples τότε θα χρειαστείς επίσης και μνήμη για το όργανο (72Pin Edo x32 Non-Parity 32MB) απο τα οποία μπορείς να βάλεις 2 στο TR.

 

Παντως οι ηχοι που εχει το tr δεν μου θυμιζουν και πολυ korg.Αυτα τα ογκωδη pads που εχω ακουσει σε παλιοτερα μοντελα.Πιο πολυ μου ακουγεται σαν roland ο ηχος.Μηπως κατι εχει αλλαξει στην korg;

Δεν είναι σχετικό αυτό που λες' date='μπορείς να φτιάξεις ότι ήχο θες όπως επίσης και να μεταφέρεις και ήχο απο άλλο όργανο στο δικό σου αναλόγος τα "δείγματα" που θα έχες φορτωμένα σε αυτό,επίσης αυτό γίνεται αν έχεις και το Sampling Upgrade.

 

Αραγε το xtreme εχει διαφορα;

Το Triton TR με το Triton Extreme δεν έχουν καμιά σχέση,το Extreme είναι ακετά ανωτέρας κλάσης συνθ.

 

Πιστεύω να σε κάλυψα έστω και λίγο φίλτατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...
Αραγε το xtreme εχει διαφορα;

Το Triton TR με το Triton Extreme δεν έχουν καμιά σχέση' date='το Extreme είναι ακετά ανωτέρας κλάσης συνθ.

 

Πιστεύω να σε κάλυψα έστω και λίγο φίλτατε.[/quote']

 

Και γιατί είναι ανωτέρας κλάσης? Τι διαφορά έχει στη sound engine ας πούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...
Αραγε το xtreme εχει διαφορα;

Το Triton TR με το Triton Extreme δεν έχουν καμιά σχέση' date='το Extreme είναι ακετά ανωτέρας κλάσης συνθ.

 

Πιστεύω να σε κάλυψα έστω και λίγο φίλτατε.[/quote']

 

Και γιατί είναι ανωτέρας κλάσης? Τι διαφορά έχει στη sound engine ας πούμε?

Αν το είχα ψάξει παραπάνω θα σου απαντούσα,εφόσον δεν γνωρίζω ακριβώς την διαφόρα στην "sound engine" όπως είπες TR vs Extreme,μήπως μπορείς εσύ να μας απαντήσεις; θα ήταν καλή πληροφορία μιας και εγώ δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως απάντησες γιαυτό πετάχτηκα :) .

Η ίδια sound engine είναι με μόνη διαφορά πως έχει τα μισά samples. Και τα μισά effe. Το θέμα είναι πως με τα ίδια sample έχεις τον ίδιο ήχο!

Οτι είναι καλύτερο το Triton είναι και με παραπάνω δυνατότητες. Κλασεις ανώτερο όμως σε καμία περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου