Προς το περιεχόμενο

KORG TR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mαλον στο xtreme πληρωνεις και την οθωνη αφης αλλα και τις περισσοτερες δυνατοτητες στο sampling.

Αυτη η μνημη που λες Ghris "72Pin Edo x32 Non-Parity 32MB" δεν ειναι το κυκλωμα για το sampling;Με την SD μαλλον δεν μπορει να διαβαζει samples. :?:

Επισης ξερετε καμια διευθηνση στο ιντερνετ για ηχους-παραμετρους;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτη η μνημη που λες Ghris "72Pin Edo x32 Non-Parity 32MB" δεν ειναι το κυκλωμα για το sampling;

Το Sampling Upgrade έχει απο μόνο του 16ΜΒ αλλά δεν αρκούν αυτά αν τύχει και φορτώσεις κάτι μεγάλο,γι'αυτό και σου δίνεται η επιλογή να προσθέσεις έως και άλλες 2 μνήμες των 32ΜΒ.

 

Με την SD όπως είπε ο φίλτατος x_pap για να διαβάσεις samples χρειάζεσαι αυτού του τύπου μνήμη όπως είπα παραπάνω (Πωλείται στην αντιπρόσωπία κοντά στα 70€+,την έχω αγοράσει προσωπικά απο το ίντερνετ με $7,όπως διάβασες ναι,$7).

Αν θέλεις απλός όμως να διαβάσεις κάποιο ΣΕΤ (αντικαθιστώντας το παρόν που έχεις όμως) δεν χρειάζεται ούτε μνήμη ουτε Sampling Upgrade.

Τ

ο ΣΕΤ το οποίο μπορείς να προμηθευτείς απο την αντιπροσωπία μπορείς να το φορτώσεις κανονικά στο όργανο σου όπως τώρα είναι.

Αν τόσο πολύ δεν μπορείς να βγάλεις άκρη,πες μου να στο στείλω εγώ γιατί αν κατάλαβα καλά,οι κύριοι (που πέρνεις τηλέφωνο και μιλάς) σου κάνουν την "πάπια",όπως μου την έκανε και εμένα κάποιος καταστηματάρχης και μου ζήτησε 75€ για ένα ΣΕΤ.

Εννοείται πως ούτε καν ξαναπάτησα εκεί.

 

Νομίζω πως τέτοιου είδους υπηρεσίες είναι για να κερδίσεις τον πελάτη και όχι για να προσπαθήσεις να βγάλεις χρήματα.(Μιλάμε για ΣΕΤ που κυκλοφορούν και όχι κάτι το οποίο μπορεί να έχει φτιάξει αυτός).

 

Είμαι λάθος ρε αλάνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ChRiS82 δεν έχω πεί εγώ αυτό που έβαλες στην παράθεση αλλά ο harisexp! :) Πως το κατάφερες αυτό ρε συ? Έχει κουμπάκι δεξιά που λέει για παράθεση αν θες.. κάνε μια αλλαγή όταν δεις το post.

 

Καθόλου λάθος σαυτό που λες! Αλλά τι το ψάχνεις.. υπάρχουν και τέτοιοι.. Με 75€ παίρνεις cd με samples ή pedal για volume ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο x_pap :)

και συγνώμη για την λάθος παράθεση αλλα συνήθως επειδή απαντάω με (γρήγορη) απάντηση γράφω εγώ ο ίδιος την παράθεση (χωρίς να πατήσω "παράθεση").

Και πάλi συγνώμη αλλα μπερδεύτικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για το bon studio, είναι κάτι λαϊκά που έδινε, η είναι νέο πράγμα?

 

Το δίνει σε όποιον πάει? Δηλαδή αν πάω θα μου τα γράψουνε,

 

Έτσι απο περιέργεια.

 

Ή είναι μόνο για νέους κατόχους TR?

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά επειδή είναι αντιπρόσωπος που προμηθεύτει σε χονδρικής,απο όπου και να πάρεις το όργανο ή οποιοδήποτε άλλο KORG αυτοί σε εξυπηρετούν γιατί απλά αυτοί τα πέρνουν τα λεφτάκια τους. (Προσωπικά είχα πολύ καλή εξυπηρέτιση)

Πας,ή πέρνεις τηλέφωνο και τους ζητάς.

Υ.Γ. Ευγενικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις πολυ χρησιμες πληροφοριες, και συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση λογο προσωρινου προβληματος.Θα ηθελα να εποικοινωνησουμε για τις μνημες.Με αυτη την μνημη που λες μπορω να διαβαζω δειγματα ΑΚΑΙ;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου είπατε για το bonstudio.

 

Akai μόνο αν έχεις την sampling exb , και scsi drive, μονόδρομος.

 

Απλά η exb smpl δίνει και την scsi θύρα, και μετά σίγουρα η extra μνημη βοηθά για περισσότερα ανοιχτά δείγματα.

 

Εγώ κάνω το άλλο, τα ανοίγω τα akai στο contact και μετά τα περνάω ως wav και τα χαρτογραφώ μόνος μου, και μετά τα σώνω σε Korg format. Αν θές akai δείγματα να περνάς κάντο έτσι , καλύτερα να αγοράσεις το Kontakt ή κανα τετοιο που διαβάζει akai format από το drive του pc σου,

 

Θα ήταν ωραίο να τα ανοίγαμε κατευθείαν και να τα σώναμε μετά , αλλά εγώ 350 ευρώ δεν δίνω για scsi drive .

 

τα akai είναι δυστυχώς όπως είχαμε ξαναπεί raw.

format και δεν γίνεται τίποτα.

 

Για να μας παιδευουνε.

 

Αλλη βλακεία είναι που δεν διαβάζει το tr και όλα τα αλλά mp3 η άλλο συμπιεμένο format στα δείγματα.

 

αυτό το ρημάδι το exb που είναι καλό sampler γενικά, δεν μπορούσε να έχει αυτή την δυνατότητα όπως και την δυνατότητα undo.

 

Γενικά αυτά τα workstation , τί ηλίθιοι και μίζεροι είναι που τους βάζουν sequencer άπαιχτους και δεν προβλέπουν να εχουν μηχανισμό για να γίνεται undo.

 

Το εχω γράψει στην Korg , και με γράψανε, δεν μου απάντησαν κάν, γιατί, τόσο ασήμαντος είμαι??

 

Πείτε για το bonstudio μην πάω τσάμπα , .

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου