Προς το περιεχόμενο

Αγορά drums για 9χρονο μαθητή


Mozz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Ο αδερφός μου έχει ξεκινήσει μαθήματα drums.Η ηληκία του είναι 9 χρονών.Και φυσικά πρέπει να πάρει και drums.Αλλά δεν ξέρουμε τι να πάρουμε.Ηλεκτρικά ή φυσικά;Και αν αποφασήσουμε να πάρουμε κάτι από τα δύο,ποια να πάρουμε;Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Καλό είναι να σου πει ο δάσκαλος του μικρού.

 

Αν θες και τη γνώμη μου, που δεν είμαι δάσκαλος αλλά πατέρας, θα του έπαιρνα ένα Roland HD-1 που είναι φτηνό, όμορφο και ήσυχο. Θα το βρείς γύρω στα 630 ευρώ. Λειτουργεί και σαν practice pad αλλά σαν ηλεκτρονικό που είναι, δεν έχει την τέλεια αίσθηση των φυσικών τυμπάνων. Τα φυσικά όμως κάνουν θόρυβο και είναι ογκώδη για το δωμάτιο του.

 

 

Αν δεν σου αρέσουν αυτά ή δεν σε βοηθήσει ο δάσκαλος, πέρασε μια βόλτα από το Drum store στα Εξάρχεια, όπου σίγουρα θα δεις πολλές λύσεις και θ' ακούσεις και απόψεις από ντράμερ και δασκάλους.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ε?

 

Πως θα μαθει το παιδι να εχει δυναμικες αν του παρεις την πλαστικουρα?Αφου δεν θα εχει την αισθηση των πραγματικων δερμάτων των ντραμς....

 

Και οι δυναμικες ειναι το α και το ω στα ντραμς.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να σου πει ο δάσκαλος του μικρού.

 

Αν θες και τη γνώμη μου, που δεν είμαι δάσκαλος αλλά πατέρας, θα του έπαιρνα ένα Roland HD-1 που είναι φτηνό, όμορφο και ήσυχο. Θα το βρείς γύρω στα 630 ευρώ. Λειτουργεί και σαν practice pad αλλά σαν ηλεκτρονικό που είναι, δεν έχει την τέλεια...

 

Είναι καλλη επιλογή αλλά είναι λίγο ακριβά για τον μικρό γιατί δεν ξέρω άμα συνεχίσει,δεν είναι να σπαταλάμε λευτά τέτοιες μέρες.Αν ξέρεις κάτι πιο φτηνό θα βοηθούσε...

 

Αυτά εδώ ξέρει κανείς τι είναι:

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Drums/Digital-Drums/cat-DRUMS-DRUEDRDIG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ε?

 

Πως θα μαθει το παιδι να εχει δυναμικες αν του παρεις την πλαστικουρα?Αφου δεν θα εχει την αισθηση των πραγματικων δερμάτων των ντραμς....

 

Και οι δυναμικες ειναι το α και το ω στα ντραμς.

 

Δηλαδή εσύ λες να του πάρω φυσικά έτσι;Απ'ότι έχω διαβάσει τα φυσικά είναι καλύτερα από τα ηλεκτρικά στη αίσθηση.Αλλά στα ηλεκτρικά μπορείς να ελένχεις την ένταση.Τουλάχιστον εάν στο τέλος πάρουμε ηλεκτρικά θα παίζει λίγο φυσικά γιατί στο ωδείο που πάει έχει φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αυτά εδώ ξέρει κανείς τι είναι:

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Drums/Digital-Drums/cat-DRUMS-DRUEDRDIG

Μάλλον πλάκα κάνεις... Αλλο τύμπανα, άλλο παιχνίδια και άλλο κρουστά (ηλεκτρονικά ή μη). Ζήτα από το Ωδείο να σε κατευθύνουν.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν εχετε προβλημα θορυβου παρε ακουστικα,ελπιζω να γνωριζεις τι θορυβο κανουν τα ακουστικα,αλλιως ηλεκτρονικα εχει διαφορα στις αγγελιες απο το να πας να χρυσοπληρωσεις καινουργια.Παντως μεχρι να μαθει δυναμικες εχει να  μαθει να μετρα κτλ κτλ οποτε δεν ειναι κακη επιλογη για αρχη τα ηλεκτρονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου