Προς το περιεχόμενο

Words Unspoken-pipityri


pipityri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

...ένα τραγουδάκι για τον χειμώνα. Γραμμένο πριν μερικά χρόνια, ηχογραφημένο πριν από λίγο στο σπίτι του φίλου μου του Χρήστου.

 

Γνώμες πάντα ευπρόσδεκτες. :)

Words_Unspoken.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να λέμε τώρα!

Θ Ε Ϊ Κ Ο.

 

 

 

ΥΓ. Τι ήχος στα δάχτυλα, τι δυναμικές ..... :o

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον Στράτο.

Εύγε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σας ευχαριστώ που ακούσατε και σχολιάσατε, Στράτο και geodimitri. Αν και νοιώθω πως στην περίπτωση αυτή ο εξοπλισμός κάνει τον παίχτη. :) Πάντως έχω αρχίσει σιγά σιγά να ξαναμελετάω λίγο κλασική, κάποια στιγμή θα κάνω μια καλύτερη ηχογράφηση.

 

Άσε που κι ένα μανικιούρ δεν θα βλάψει. ;D

 

Καλή εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να έχω την ικανότητα των χεριών σου, αλλά μου φαίνεται δύσκολο να σε φτάσω ;D

 

Αλήθεια πες μερικά πράγματα για την ηχογράφηση, με τι κιθάρα έπαιξες, τι μικρόφωνο χρησιμοποιήσατε, αν βάλατε χέρι στον ήχο, που έχω την αίσθηση πως βάλατε ;D

 

Μπράβο σου

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τα καλά σου λόγια με συγκινούν και με τιμούν.

 

Η κιθάρα μου είναι η Martin OMC 16 RE Aura. Το τελευταίο σημαίνει πως φοράει το Aura της Fishman, ένα λογισμικό που προσομοιώνει το πως ακούγεται η συγκεκριμένη κιθάρα με μικρόφωνο. Υπάρχει σε DI και υπάρχει και το συγκεκριμένο μοντέλο που το έχει από την μαμά του.

Η ηχογράφηση λοιπόν έγινε έτσι, χωρίς μικρόφωνο. Κατευθείαν στην κάρτα ήχου,δεν θυμάμαι ποια, θα πρέπει να ρωτήσω τον Χρήστο. Πέρα απ΄αυτό, του ζήτησα λίγο βάθος και πρέπει να έκοψε και λίγα μπάσα. Δεν νομίζω να έβαλε παραπάνω χέρι. :)

 

Να'σαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία ακόρντα μ αρέσει το στύλ θυμίζει Metheny σε ακουστική  :D

 

Μπράβο ανέβαζε τέτοια ν ακούμε !

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου