Προς το περιεχόμενο

Russell Malone


spy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον είδα απόψε στη συναυλία του Sonny Rollins και θυμήθηκα για μία ακόμα φορά τι παικταράς είναι. Εκπληκτική αίσθηση της μελωδίας, απίστευτος ήχος (έπαιξε με Sadowsky αν δεν κάνω λάθος) και cool σκηνική παρουσία.

 

 

There Will Never Be Another You

 

 

Guitar Conference @ Jazz in Marciac : Dimanche 9 aout 2009

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο αν θες πες λιγα λογια για το live για μας που δεν τα καταφεραμε να παμε  :-[

Η συναυλία ήταν εξαιρετική. O Sonny Rollins μπορεί να περπατούσε σκυφτός και με πολύ αργά και προσεκτικά βήματα, αλλά όταν έπαιζε ξεχνούσες την ηλικία του. Όπως αναμενόταν, έπαιξε αρκετά ελεύθερα, με το γνωστό μοτιβικό παίξιμο και τα "ξεσπάσματα" που καθιέρωσαν αυτός και ο Coltrane. Η μπάντα του μου άρεσε πολύ, ιδίως ο περκασιονίστας και - φυσικά - ο Malone (ο οποίος κατ' εμέ έκλεψε την παράσταση σε κάποια κομμάτια, αν και δεν χειροκροτήθηκε όσο θα έπρεπε). Το πρόγραμμα κράτησε κάτι λιγότερο από 2 1/2 ώρες και περιελάμβανε μία γερή δόση από κομμάτια calypso τύπου St. Thomas, 2-3 blues και κάποιες μπαλάντες (αναγνώρισα τα My One and Only Love και In a Sentimental Mood). Η μόνη ένστασή μου είχε να κάνει με τον ήχο του (ηλεκτρικού) μπάσου, ο οποίος μάλλον διορθώθηκε (ή έπαψε να με ενοχλεί) κατά τη διάρκεια της συναυλίας. Αυτά...

 

ειχα την εντυπωση οτι θα επαιζε ο bobby broom κιθαρα ..

Κι εγώ αυτό νόμιζα. Καλά, έπαθα πλάκα μόλις κατάλαβα ότι είναι ο Malone... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου