Προς το περιεχόμενο

Lakis Kallianides-- Jingle Bells (Alter Take)


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Λοιπόν φέτος λέω να σας πω τα κάλαντα online.

Φυσικά  το track (και ειδικά τα φωνητικά έγιναν με μία αλά «The residents» διάθεση -λες και μπορούσα να τραγουδήσω αλλιλώς ;D ;D).  Δεκτά μανταρίνια, κάστανα…..άντε και ντομάτες..

Mary Christmas!!  8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

ΧΑ! ΧΑ! ΧΑ!  ;D ;D ;D

Nestora καλησπέρα,

Πάντα μου άρεζε το comedy in music!!! Είμαι και Zappa-ικός.!!!!

Φυσικά η όλη προσέγγιση είναι ένα φλερτ με την φαιδρότητα, αλλά με προβληματίζει που ένα υποψιασμένο «μάτι» σαν το δικό σου (δεν μιλάω για το «αυτί»/ διότι αν πιάσεις την προφορά μου και την άρθρωσή μου δεν με ξεπλένει ούτε η κολυμβήθρα του Σιλοάμ-μίας και γίναμε spiritual) δεν είναι σίγουρο απολύτως;).

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ με το track (προς άρση κάθε αμφισβήτησης)!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε καλλιτεχνη,που χεις χομπι τη δικηγορια,μηπως οταν μιλαει ο εισαγγελεας αντι να τον ακους,εχεις μπροστα το λαπτοπ και κανεις video editing? ;D

Δε βγαινει αλλιως...

 

Μολις σκεφτηκα το επομενο project..

 

Eσυ σε εστιατοριο με λαικο ντεκορασιον(ελαφια και κουδουνια στους τοιχους)

εδρευον εις Κοζανην.

Χτυπας αδημονων παλαμακια προς καλεσμα του σερβιτορου,ελαφρα εκνευρισμενος

για την αργοπορια αλλα και την δικη που εχασες προ μισης ωρας...

Αναβεις τσιγαρο αψηφωντας την ακριβως διπλα σου αναρτηθεισα ταμπελα που γραφει

''Απαγορευεται το καπνισμα'' ενω η μυρωδια απ τα  γιαπρακια αυξανει τον εκνευρισμο σου και την συχνοτητα των γουργουρητων.

Καποια στιγμη λοιπον καταφτανει το γκαρσον το οποιο υποδυεται ο...Νεστορας. ;D

Καποιος να συνεχισει το στορυ,ν αρχισουν τα γυρισματα...

 

ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΙΛΑΜΕ! ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια στιγμη λοιπον καταφτανει το γκαρσον το οποιο υποδυεται ο...Νεστορας. ;D

Καποιος να συνεχισει το στορυ,ν αρχισουν τα γυρισματα...

ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΙΛΑΜΕ! ;D

...και του λες!

Γκαρσόν! Λεκιάστηκα! (Dry Clean)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

AXAXAXAXAXAXXAAXAAX ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Περναω καλα στο νοιζ,τελειωσε.

Να σαι καλα ρε Νεστορα,ξεκιναω τη μερα με γελωτα.

Καλημερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σταύρο, 

Ξεκινάμε με τα βασικά.

A) Το project σου προφανώς ανήκει στην κατηγορία "science fiction" , διότι ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΔΙΚΕΣ  :D :D.

B) Συνεχίζω,  αν και τον Νέστορα  τον προόριζα για ιδιοκτήτη του μαγειρείου (δεν είμαι σίγουρος πως θα το αποδίδαμε  βέβαια…… ας βάλει ένα μουστάκι δεν ξέρω….αυτά ας τα κρίνει ο special effects supervisor) , βλέπω ότι τελικά έμεινε στην αρχική διανομή και δέχθηκε το ρόλο του garçon  (και μάλιστα με τρομερή επιτυχία ;D ;D). Επίσης νομίζω ότι πρέπει να εμφανιστεί και ο Σπύρος με μία les paul (έστω και ως cameo appearance). Εσύ διάλεξε ό,τι ρόλο θες…γράψε και το soundtrack! Και

Γ)    Τελειώνω λέγοντας ότι αν δεν έρθεις επιτέλους να γράψουμε κάτι και φυσικά να τραγουδήσεις….θα κάνω και άλλο track που θα τραγουδάω εγώ….and that is a threat!!!! 8)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο, 

Ξεκινάμε με τα βασικά.

A) Το project σου προφανώς ανήκει στην κατηγορία "science fiction" , διότι ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΔΙΚΕΣ   :D :D.

B) Συνεχίζω,  αν και τον Νέστορα  τον προόριζα για ιδιοκτήτη του μαγειρείου (δεν είμαι σίγουρος πως θα το αποδίδαμε  βέβαια…… ας βάλει ένα μουστάκι δεν ξέρω….αυτά ας τα κρίνει ο special effects supervisor) , βλέπω ότι τελικά έμεινε στην αρχική διανομή και δέχθηκε το ρόλο του garçon   (και μάλιστα με τρομερή επιτυχία ;D ;D). Επίσης νομίζω ότι πρέπει να εμφανιστεί και ο Σπύρος με μία les paul (έστω και ως cameo appearance). Εσύ διάλεξε ό,τι ρόλο θες…γράψε και το soundtrack! Και

Γ)    Τελειώνω λέγοντας ότι αν δεν έρθεις επιτέλους να γράψουμε κάτι και φυσικά να τραγουδήσεις….θα κάνω και άλλο track που θα τραγουδάω εγώ….and that is a threat!!!! 8)

 

 

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

Α)Αν εχεις το ιδιο μερακι στη δικηγορια με αυτο της μουσικης,σε λιγα χρονια σε βλεπω

πρωταγωνιστη,εκτος απ το προαναφερθεν προτζεκτ,στους ''Δικηγορους του Λος Αντζελες''

και ταυτοχρονα μεγαλοδικηγορο εν Αθηναις..

Εννοειται οτι θα σου αναθεσω αβλεπι και το διαζυγιο μου γιατι θελω την πληρη επιμελεια της κορης μου ΚΑΙ διατροφη.(Εχω κατι κιθαρες στο μυαλο και ο μισθος δε φτανει..)

 

Β)Ο Σπυρος θα υποδυεται τον λαικο κιθαρωδο στο 1,43 Χ 1,37 παλκο του ταβερνοεστιατοριου με την Λες Πωλ και ενισχυτη FBT σε ρεπερτοριο Αττικ.

Διπλα του,αγγελια σε πανο:

''ΠΩΛΕΙΤΑΙ GRETCH ΛΟΓΩ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗΣ-ΑΝΤΑΛΛΑΣΕΤΑΙ

ΜΟΝΟ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ+Διαφορά χρημάτων απ τη μερια μου''.

 

Εγω θα αρκεστω στο ρολο του πελατη-κομπαρσου που χαριεντιζεται πονηρωδως στο διπλανο τραπεζι με ξανθια αιθερια υπαρξη εκ Σουηδιας αφιχθεισης εν Κοζανη για τις αναγκες τις υπερπαραγωγης.

Το soundtrack δεν μπορω να το γραψω γιατι δεν εχω Suhr και η στρατ μου ξεκουρδιζεται.

 

Γ)Θα ερθω που θα παει...

Ως τοτε μη μασας.ΚΑΝΕ ΤΕΧΝΗ ΛΕΜΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...στο ρολο του πελατη-κομπαρσου που χαριεντιζεται πονηρωδως στο διπλανο τραπεζι με ξανθια αιθερια υπαρξη εκ Σουηδιας αφιχθεισης εν Κοζανη για τις αναγκες τις υπερπαραγωγης.

Τότε μ' έχετε ανάγκη. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε μ' έχετε ανάγκη. ;)

 

Εγω εμαθα τα καθεκαστα απ το σχολιο του Μαραθον.

Οι υπολοιποι?

 

Ο Νεστορας προσλαμβανεται ΚΑΙ ατζεντης προς αναζητηση καλλονων εκ του Σκανδιναβικου μπλοκ ορμωμενων για τις αναγκες του αριστουργηματος,με ρητρα να ΜΗΝ απλωνει τα ξερα του στα εκ του πολικου κλιματος αργασμενα κορμια τους.

 

Μη σε παρεξηγησουν κιολας..

Αυτο το νοιζ εχει κλεισει σπιτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου