Προς το περιεχόμενο

Lakis Kallianides-- Jingle Bells (Alter Take)


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Ο Λακης δε μασαει γιατι εχει χιουμορ.

 

....και όμως αυτή τη στιγμή μασάω ένα κουλούρι! By the way, πολύ καλά βλέπω ξέρεις την προς τα εδώ geography , με τρομερές λεπτομέρειες...και ανησυχώ!! ;)

 

Σου απαντάω και στην ερώτησή σου που έλαβα με pm...ναι η camera που xρησιμοποίησα για το clip είναι η  Toshiba Camileo H20 camcorder Full HD  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

....και όμως αυτή τη στιγμή μασάω ένα κουλούρι! By the way, πολύ καλά βλέπω ξέρεις την προς τα εδώ geography , με τρομερές λεπτομέρειες...και ανησυχώ!! ;)

 

Σου απαντάω και στην ερώτησή σου που έλαβα με pm...ναι η camera που xρησιμοποίησα για το clip είναι η  Toshiba Camileo H20 camcorder Full HD  ;)

Eχω παθος με Γεωγραφια και Ιστορια.

Βεβαια την εκει Γεωγραφια την ξερω και για αλλους λογους.. ;)

 

Παντως ρε συ οντως,η καμερα που χρησιμοποιεις εχει τρομερη ευκρινεια.

Ποσο την πηρες?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

170,00 euroπουλα+ κάνα 25,00 € το SDHC (Secure Digital High-Capacity) card των 8GB,  που σου δίνει χρόνο γύρω στις 2 + ώρες HD video (δηλαδή μέχρι και τον αρραβώνα σου σε HD μπορεί να έχεις- εκτός αν ο χορός της πεθεράς κρατήσει λίγο παραπάνω λόγω encore :P) .....do the math.....εσύ τα διδάσκεις άλλωστε αυτά!!! Πιστεύω ότι είναι the best low budget camcorder της αγοράς…πολύ user friendly και με εσένα και με το pc σου, γράφει κατ’ ευθείαν σε  .avi format…..και μανούλα για το γιουτιούμπε (αποφεύγεις τα πολλά render για αλλαγή encoding) !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

170,00 euroπουλα+ κάνα 25,00 € το SDHC (Secure Digital High-Capacity) card των 8GB,  που σου δίνει χρόνο γύρω στις 2 + ώρες HD video (δηλαδή μέχρι και τον αρραβώνα σου σε HD μπορεί να έχεις- εκτός αν ο χορός της πεθεράς κρατήσει λίγο παραπάνω λόγω encore :P) .....do the math.....εσύ τα διδάσκεις άλλωστε αυτά!!! Πιστεύω ότι είναι the best low budget camcorder της αγοράς…πολύ user friendly και με εσένα και με το pc σου, γράφει κατ’ ευθείαν σε  .avi format…..και μανούλα για το γιουτιούμπε (αποφεύγεις τα πολλά render για αλλαγή encoding) !!!

M εβαλες στην πριζα μιλαμε και οι καιροι χαλεποι...και οι μουσικες αναγκες θυελλωδεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εγώ πηρα μία απ'το πλαίσιο (high definision, όχι full high definision), στα 80 ευρώ! + 20 ευρώ τα 8 GB! Πολύ ωραία, είναι πολύ μικρή και τέλος πάντων για τα λεφτά της κάνει τη δουλειά της και με το παραπάνω. Φυσικά δεν έχει κανονικό ζουμ, αλλά μην τρελαθούμε κι όλας με 80 ευρώ να θέλουμε και άλλα πράγματα... ;)

 

Κάνε το Σταύρο! είναι πάμφθηνες και μικρές όσο ένα κινητό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κάνε το Σταύρο! είναι πάμφθηνες και μικρές όσο ένα κινητό!

 

Νικόλα good morning/ evening είμαστε και στο μεταίχμιο!! Toshiba πήρες ?(αν ναι μάλλον μιλάς για  την toshiba camileo s10?). Την δούλεψα και εγώ-εξαιρετική γι αυτό που είναι.To ότι είναι HD (720p) και όχι Full HD (1080p ) δεν έχει καμία διαφορά κατά τη γνώμη μου (πάντως εγώ δεν την καταλαβαίνω), καθώς επίσης και  το youtube υποστηρίζει μόνο μέχρι 720p…που επίσης ελάχιστοι προτιμούν να δούν…..οι περισσότεροι μένουν στην default ρύθμιση των 360p.

Εννοείται Νικόλα!! :D Μας κάναν τζάμπα μάγγες!! ;) Μέχρι πριν από λίγα χρόνια το video ήταν υπόθεση για λίγους….αλλά το ίδιο δεν ισχύει και για το music production?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλό απόγευμα μάλλον... Είμαι όρθιος από τις 6 ;)

 

Όχι πήρα ένα της turbo x (του πλαίσο). Και ναι, FHD ή HD ψιλοχεστήκαμε για το youtube. Αν μιλάμε για Bu-ray, πάει στο καλό, λες και κάποιος θα γυρίσει τέτοιο επίπεδο! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω ασχοληθει με video editing

δεν ξερω τι παιζει με τις καμερες-φωτογραφικες γιατι ξερω μονο τα πολυ βασικα.

Το θεμα ειναι οτι εχω 2 Pentax εκ των οποιων η μια υποτιθεται οτι γραφει HD1080,

αλλα τετοια καθαροτητα και αναλυση οπως τα βιντεο του LK δεν εχει νομιζω.

Τι να ειναι?Ο φακος?Ο φωτισμος?

(Ρε συ Λακη,μηπως βαζεις καμια φθοριου απο πανω και φαινονται ολα λαμπικο?)

 

Ασε που σκεφτομαι το αλλο..να παρω και τριτη απλη φωτογραφικη?Πολυ παει..

Αν ειναι να παρω κατι καποια στιγμη,να παρω κατι ημιεπαγγελματικο

να δω πραγματικη διαφορα οπως μια Sony ενος φιλου που μου φερε,τραβηξαμε,και επαιρνε τη μυγα να τρωει κορν φλεικς...

Βεβαια κοστιζει 700ευρω...

 

Μας εχουν στην πριζα ρε οι ατιμες οι πολυεθνικες...ησυχια δεν εχουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια Παρασκευη κι ενα Σαββατο περιμενω να το ξενυχτησω...

Αμ εσυ...

Τι διαβαζες χτες και κοιμηθηκες ξημερωματα?

Την υποθεση Ντρευφους? ;D¨

 

Εννοειται οτι στο βιντεο κλιπ-τηλεταινια θα γυριστει και συναρπαστικη καταδιωξη

με περιπολικα,CBR,Ninja και XT στην εθνικη οδο Κοζανης-Λαρισας μεσω Σαρανταπορου.

Στη γεφυρα στα Σερβια θα εμπλακει και ο Νεστορας ως αρχηγος μπλοκου τρακτερ στην απο κειθε πλευρα του Αλιακμονα...

Εγω θα πινω καφε στη Νεραιδα με τη Σουηδεζα και θα σας βλεπω... 8)

 

Αστο καμμενο και κλεμμενο .

 

White Lion - Radar Love (music video) HD

Aλλα κοιτατε χαλι οι αμερικανοι οι ξενερωτοι. Αντι να εξελιχθει σε κανα mcDonald η φαση βαλαν και καλα το μοτελ στη μεση του πουθενα. ::)

Σταυρο για ναχαρεις το βαλα που παιζει με στραβοκαστερ(πλειμπακ ειναι μη ψαρωνεις ;D ;D)

VIVA ROCK N ROLL

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καταρχάς και καταρχήν τα video μου «φωτίζονται» από την αύρα μου και την ομορφιά μου!!! (βλέπετε ρε καμία φάτσα δίπλα; ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΩ!!!).

XA XA XA!! :P :P :P

 

Τηρουμένων των αναλογιών θα έλεγα ότι αν θεωρήσουμε

Camcorder = microphone

=> lighting = mic preamp.

 

Ειδικά στις φθηνές κάμερες , σαν τη δική μου, χωρίς επαρκή φωτισμό «παίρνεις» τρελό θόρυβο .

I personally use ως βασικό φωτισμό, το Φωτιστικό Συνεχόμενης Ροής 800w με πτερύγια της Luminus, θερμού φωτισμού 3200κ

(αν και προτείνουν γενικά ψυχρό). http://www.e-photoshop.gr/images/product/thumbnail_40103267.jpg

Ως δεύτερο φως (για να υπάρχει αναίρεση φωτισμού άρα όχι σκιές- ειδικά όταν δουλεύεις green screen) χρησιμοποιώ έναν τυπικό ορθοστάτη (ναι σαν αυτό που μπορεί να έχει κάποιος στο σπίτι του, έγω by the way των έχω στο γραφείο) επίσης θερμού φωτισμού, μικρότερων w (how much exactly I don’t know). Βασική ρύθμιση στην camera με θερμό φωτισμό που κάνω, είναι να ρυθμίσω το exposure στο + 1.0 EV (exposure value) και το white balance στο  tungsten, αλλιώς  λαμβάνω ένα άρρωστο αλά sepia κίτρινο...εκτός αν αυτό είναι το ζητούμενο, αλλά αυτό το πετυχαίνεις με plug in κατά το editing eitherway.

 

Σπύρο....Αλλαγή script στο videoclipt. Ωραίοι οι WL δεν αντιλέγω, αλλά λέω να κινηθoύμε σε αυτό το μοτίβο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου