Προς το περιεχόμενο

Lakis Kallianides-- Jingle Bells (Alter Take)


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

I personally use ως βασικό φωτισμό, το Φωτιστικό Συνεχόμενης Ροής 800w με πτερύγια της Luminus, θερμού φωτισμού 3200κ

(αν και προτείνουν γενικά ψυχρό). http://www.e-photoshop.gr/images/product/thumbnail_40103267.jpg

Ως δεύτερο φως (για να υπάρχει αναίρεση φωτισμού άρα όχι σκιές- ειδικά όταν δουλεύεις green screen) χρησιμοποιώ έναν τυπικό ορθοστάτη (ναι σαν αυτό που μπορεί να έχει κάποιος στο σπίτι του, έγω by the way των έχω στο γραφείο) επίσης θερμού φωτισμού, μικρότερων w (how much exactly I don’t know). Βασική ρύθμιση στην camera με θερμό φωτισμό που κάνω, είναι να ρυθμίσω το exposure στο + 1.0 EV (exposure value) και το white balance στο  tungsten, αλλιώς  λαμβάνω ένα άρρωστο αλά sepia κίτρινο...

Ειπα κι εγω...

Τι ψωταψια ειν τουτη..

 

Οταν θα ρθω,θα κανουμε κι ενα βιντεο αλα Κωφιδης...

Θα πηγαινεις Σουπερ Μαρκετ,θα γιομιζεις καροτσι με πραματα,απορρυπαντικα,λουλακια,τυρια,τεζα,αηβασιληδες σοκολατα κτλ

(θα δειχνουμε την επιλογη απ τα ραφια)

και θα περνας χωρις να πληρωσεις...

να χτυπαει και το barcode alarm στην εξοδο να γινει της ποπης..

Και μετα θ αρχιζει κανονικα το κλιπ με τραγουδι hardrock... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ειπα κι εγω...

Τι ψωταψια ειν τουτη..

 

Οταν θα ρθω,θα κανουμε κι ενα βιντεο αλα Κωφιδης...

Θα πηγαινεις Σουπερ Μαρκετ,θα γιομιζεις καροτσι με πραματα,απορρυπαντικα,λουλακια,τυρια,τεζα,αηβασιληδες σοκολατα κτλ

(θα δειχνουμε την επιλογη απ τα ραφια)

και θα περνας χωρις να πληρωσεις...

να χτυπαει και το barcode alarm στην εξοδο να γινει της ποπης..

Και μετα θ αρχιζει κανονικα το κλιπ με τραγουδι hardrock... ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Μου άρεσε το «εκ παραδρομής» «ψωταψία» ή δεν ήταν τυχαίο και παραπέμπει

 

αλλού!!!! ;D ;D

 

Επίσης «καρότσι με πράματα, απορρυπαντικά, λουλακια, τυρια, τεζα, αηβασιληδες», ΜΑ ΤΙ  λες παιδί μου  :o!!! Άκου εκεί καρότσι με πραματα,απορρυπαντικα,λουλακια,τυρια,τεζα,αηβασιληδες» ;D ;D

Τέλος στην έξοδο θα τραβάς πιστόλι και θα το μπουμπουνάς ή ο Σπύρος που είναι και εξοικειωμένος λόγω Κρήτης (ΒΑΡΒΑΡΕ!!).

Το track θα το ονομάσουμε «PAY WITH A BULLET!»  8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι βαρβαρε ρε που οταν καναμε εμποριο στη μεσογειο και ειχαμε τριωροφα με αποχετευση, σεις περιμενατε το Μ Αλεκο μετα απο 5-6000 χρονια για να ανακαλυψετε οτι οι ριζες ειναι στο χωμα ::) :P :-* ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

 

 

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι βαρβαρε ρε που οταν καναμε εμποριο στη μεσογειο και ειχαμε τριωροφα με αποχετευση, σεις περιμενατε το Μ Αλεκο μετα απο 5-6000 χρονια για να ανακαλυψετε οτι οι ριζες ειναι στο χωμα ::) :P :-* ;D ;D ;D ;D ;D

U Got That Right! I repent!!!! ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ (ειδικά το jane's addiction). Τελικά όλα έχουν γίνει!!!Δύσκολο να είσαι πρωτότυπος nowadays!  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΑΘΟΣ.

I allready ετοιμαζω ενα σκριπτ σε στανη και ανταρτοπολεμο.

Ο 1974 ενω χτυπα το γαλα για βουτυρο....ξαφνικα μπαινεις μεσα με λαγκερφεντ τρικουμπο και απειλεις οτι θα του παρεις τη γη.

Εκει σε ρολο βοσκοπουλας εγω τα φτιαχνω μαζι σου και με κλεβεις με τη τουρμπο τογιοτα τσελι(γ)κα.

Ακολουθει μια συμμαχια βοσκων(νεστορας, ταζτζοκερ κλπ) με τα διπλανα ορη και αρχιζει η αμερικανια.

Τιτλος.

Σλοουλι ντοντ σπλιτ δε μιλκ blues, σε μουσικη στυλ ακομα δε ξερω θα ζητησουμε βοηθεια απο πυξ λαξ, μαλαμα που εχουν αυτο το ροκοκουλτουροκλαρινετο ;).

Παντως τελιωνει με τον Στραβο1974 ;D ;D ;D ;D ;D μονος σε ενα σκινο να πελεκα ενα θεοστραβο κομματι κλαδιου maple που ενω προοριζοταν για σουβλα αρνιου, του βγηκε λαιμος στραβοκαστερ.(τυχαιο?)

 

Καλο ε?

 

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

LK πιστεύω να έχεις πάρει χαμπάρι τι συνειρμούς προκάλεσε το τελευταίο σου κομμάτι. ;)

 

Ειλικρινά Νέστορα αν το ήξερα, θα το σκεφτόμουν twice να το ανεβάσω!!! Μιλάμε και ο ένας (freerock74) και ο άλλος (ELIANIOS) έχουν ΞΕΦΥΓΕΙ!!  :o :o

Somebody stop ‘em!  ;D ;D.

Δηλαδή που να ανεβάσω το τελευταίο project . Έκανα για ένα φίλο που μου το ζήτησε παραγωγή, ενορχήστρωση και έπαιξα όλα τα όργανα (πλην μπουζουκιού και φωνής βεβαίως - βεβαίως) σε ένα ΑΛΑ Βασίλης Τερλέγκας track. Εκεί θα πάμε για  ακούσια νοσηλεία όλοι λέμε!

 

P.S. Πάντως ήταν κάτι που το έκανα για πρώτη φορά (και τελευταία)... BUT IT WAS FUN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά Νέστορα αν το ήξερα, θα το σκεφτόμουν twice να το ανεβάσω!!! Μιλάμε και ο ένας (freerock74) και ο άλλος (ELIANIOS) έχουν ΞΕΦΥΓΕΙ!!  :o :o

Somebody stop ‘em!  ;D ;D.

Δηλαδή που να ανεβάσω το τελευταίο project . Έκανα για ένα φίλο που μου το ζήτησε παραγωγή, ενορχήστρωση και έπαιξα όλα τα όργανα (πλην μπουζουκιού και φωνής βεβαίως - βεβαίως) σε ένα ΑΛΑ Βασίλης Τερλέγκας track. Εκεί θα πάμε για  ακούσια νοσηλεία όλοι λέμε!

 

P.S. Πάντως ήταν κάτι που το έκανα για πρώτη φορά (και τελευταία)... BUT IT WAS FUN!

 

 

 

OOYYYYAAAXAXAXAXAXAXAXAXA ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;Dxxxixixixexexeoyiaexaxaxaxaax.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τελιωνει με τον Στραβο1974 ;D ;D ;D ;D ;D μονος σε ενα σκινο να πελεκα ενα θεοστραβο κομματι κλαδιου maple που ενω προοριζοταν για σουβλα αρνιου, του βγηκε λαιμος στραβοκαστερ.(τυχαιο?)

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Noμιζω οτι ειναι το ιδανικο τελος για την υπερπαραγωγη με μια προσθηκη βεβαια:

Kαθως πελεκαω το σουραβλι εμφανιζεται ως απο μηχανης θεος υπο μορφη Ζορρο,

με μαυρη μασκα και μπερτα,ενας καβαλαρης....

Μου βαζει την κοχη του σπαθιου στο λαιμο και με ρωταει:

 

-''Are you sure?''

 

και του λεω:

 

-Νο...Ι am Suhr..''

 

Kαι πεφτει...TO BE CONTINUED... ;D

 

και μετα κουιζ...

Ποιος να ναι ο αγνωστος μασκοφορος? ;D ;D ;D

 

Ξεμωραθηκαμε..

Θα μας διωξουνε,τελειωσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου