Προς το περιεχόμενο

Έρευνα αγοράς e-drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρίξτε μια ματιά εδώ γι'αυτά, φαίνονται όντως καλά και αμερικάνικα...Βέβαια για μένα δεν πολυκάνουν νομίζω γιατί έχουν δυχτάκια-δέρματα οπότε θα ακούγονται και περισσότερο από τα λαστιχένια σε unplugged κατάσταση...Αλλά για ενημέρωσέ μας να ξέρουμε!

 

:wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορεί κάποιος από τους φίλους drummers να μου πει γιατί τελικά δεν έχουν διαδοθεί περισσότερο τα edrums?

 

Είναι προφανές ότι βολεύουν απόλυτα για πρόβες αλλά και για live σε κλαμπάκια, π.χ., τα βγάζεις στην κονσόλα και είσαι άρχοντας. Το ότι υπάρχει επιμονή στα ακουστικά τύμπανα, είναι θέμα ποιότητας ήχου ή mojo και κουλτούρας? :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ πρέπει να είναι ιδανικά ειδικά για λάηβ, αφού όσο και να χτυπιέται ο ντράμμερ με ένα κλικ απλά κατεβαίνει η στάθμη του...¶σε που μπορείς να βάλεις και ό,τι εφφέ θες εύκολα. Μεγάλη ευελιξία σίγουρα...

 

Προφανώς θέμα αίσθησης είναι (και κόστους οπωσδήποτε....)...Αλλά θα ήθελα κι εγώ την άποψη των ντράμερ...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεμα χρηματος δεν παιζει σε καμια περιπτωση καθως πολυ πιο ακριβα ειναι τα ακουστικα αμα θες κατι που να ακουγεται εννοειται...ειναι τελειως διαφορετικα να παιζεις σε ακουστικα με το να παιζεις σε ηλεκτρονικα...τα ηλεκτρονικα υπερεχουν σε παρα πολλα σημεια αλλα δεν θα τα προτιμουσα ποτε απο τα ακουστικα...αλλο να παιζεις με το pearl jj1306 ταμπουρο σου και αλλο με το roland...μην τρελαθουμε κιολας οτι μπορουμε να συγκρινουμε το παιξιμο και τον ηχο των ακουστικων με των ηλεκτρονικων...ειναι κα*λα τα ακουστικα...επισης τα πιατινια ειναι μαπα αλλα αυτο διορθωνεται αν παιζεις με κανονικα πιατα...αλλα παρολο αυτα θα παρω και γω ενα σετ ηλεκτρονικα επειδη σπουδαζω χαλκιδα και τις μισες μερες ειμαι εκει και μονο τα pad δεν αρκουν...επισης ειναι πολυ καλη φαση να παιζεις και να ηχογραφης στο καπακι κατι που για να το κανω στα ακουστικα μου εχω φαει πολυ χρημα και χρονο και θελω ακομη πολλα mics...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεμα χρηματος δεν παιζει σε καμια περιπτωση καθως πολυ πιο ακριβα ειναι τα ακουστικα αμα θες κατι που να ακουγεται εννοειται...ειναι τελειως διαφορετικα να παιζεις σε ακουστικα με το να παιζεις σε ηλεκτρονικα...τα ηλεκτρονικα υπερεχουν σε παρα πολλα σημεια αλλα δεν θα τα προτιμουσα ποτε απο τα ακουστικα...αλλο να παιζεις με το pearl jj1306 ταμπουρο σου και αλλο με το roland...μην τρελαθουμε κιολας οτι μπορουμε να συγκρινουμε το παιξιμο και τον ηχο των ακουστικων με των ηλεκτρονικων...ειναι κα*λα τα ακουστικα...επισης τα πιατινια ειναι μαπα αλλα αυτο διορθωνεται αν παιζεις με κανονικα πιατα...αλλα παρολο αυτα θα παρω και γω ενα σετ ηλεκτρονικα επειδη σπουδαζω χαλκιδα και τις μισες μερες ειμαι εκει και μονο τα pad δεν αρκουν...επισης ειναι πολυ καλη φαση να παιζεις και να ηχογραφης στο καπακι κατι που για να το κανω στα ακουστικα μου εχω φαει πολυ χρημα και χρονο και θελω ακομη πολλα mics...

 

¶ρα η απάντηση είναι ότι τόσο ο ήχος όσο και η αίσθηση είναι καλύτερα στα ακουστικά, σωστά; (για το δεύτερο ήμουν σίγουρος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ηχος ειναι πιο φυσικος αλλα τοσο πολυ που εχει προχωρησει η τεχνολογια δεν ξεχωριζουν πλεων τα ακουστικα με τα ηλεκτρονικα...ασε που για να βγαλεις καλο ηχο στα φυσικα τοσο για home χρηση οσο και για live k recording θα σου βγει η παναγια...αλλα παρολο αυτα ειναι αλλη φαση οπως σου πα...παιξε σε 2 τετοια σετ και θα καταλαβεις...δεν γινεται να παιξεις slipknot σε e-drums px...οχι οτι δεν θα εχεις καλο ηχο πολυ καλυτερο θα χεις αλλα δεν παει πως να το κανουμε...η φαντασου τον weckl να τα χωνει jazz σε ενα e-drum...αλλη η μαγεια του ξυλου και του μεταλλου φιλε...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου