Προς το περιεχόμενο

Το αλλο χομπι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτος απο τη μουσικη τι αλλο χομπι εχετε?

 

Το χομπι μου ειναι να στηνω βιοτοπικα ενυδρεια γλυκου νερου με φυσικα υλικα, φυτα, ξυλα, πετρες, ποταμισια αμμο, ξερα φυλλα και φυσικα με ψαρια, αλλα και σαλιγκαρια, γαριδες.

 

 

th_PB280157b.jpg th_IMAG0059b.jpg th_PA310068.jpg th_DSC_2761_resize.jpg

(κλικ στις φωτο για μεγεθυνση)

 

 

Βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πιτσιρικάς, είχα τρέλα με τα ενυδρεία. Είχα δύο μεγάλα πάνω στο γραφείο μου(για να μην μένει χώρος να διαβάζω… ;D). Μεγαλώνοντας λυπήθηκα τα ψάρια βλέποντάς τα εγκλωβισμένα εκεί μέσα και σταδιακά τα κατήργησα. Πάντως οι καρδινάλιοι(έτσι δεν λέγονται αυτά τα μικρά που είναι πράσινα από πάνω και κόκκινα από κάτω;) ήταν τα αγαπημένα μου. Και αυτά τα σκούρα που κολλάνε πάνω στο τζάμι είναι θεϊκά.

 

Ωραία βίντεο έφτιαξες. Και οι φωτογραφίες όμορφες.

Οι γαρίδες στο τελευταίο βίντεο κλέβουν την παράσταση. :D

Καλημέρα.

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φαίνεται το χόμπυ με τα ενυδρεία, κάποτε έλεγα να φτιάξω DIY ενυδρείο

με πλέξιγκλας, αλλά το παράτησα το πρότζεκτ. Θέλει κάμποσο χρόνο, αλλά αν

πετύχει, το τελικό αποτέλεσμα θα ναι παρα πολύ ωράιο, σα να έχεις μια ζωντανή

διακόσμιση στο χώρο σου,και ενα μινι οικοσύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μικρός ζωγράφιζα και εφτιαχνα συναρμολογούμενα. Δεν εφτιαχνα αεροπλάνα και βαπόρια αλλά κάτι περίεργα που είχε η Revel. Έχω ακομα τον Φλιπερ το δελφίνι που είχα φτιάξει 12 χρόνων. Μέχρι πρόσφατα έφτιαχνα (και έβαφα) τα special edition του Forgeworld...μέχρι που ανακάλυψα τα καλυτερα συναρμολογούμενα του κόσμου...τις fender! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια τωρα κι εγω ασχολουμαι με μοντελισμο.

Βαφω και συναρμολογω μινιατουρες και ασχολουμαι με war games.

warhammer αν εχετε ακουστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μου το κάνεις αυτό...?Γιατί!!!! :D

 

Το πρώτο μου ενυδρείο το πήρα όταν ήμουν 11-12 χρονών πιτσιρίκι.Για να μην τα πολυλογώ έφτασα σε σημείο να έχω 3 θαλασσινά ενυδρεία... ;D (Για όσους δεν γνωρίζουν, τα θαλασσινά ενυδρεία αν και πανέμορφα,χρειάζονται τρομερή και εντατική συντήρηση και δεν είναι για αρχάριους.) Δυστυχώς όταν έφτασα 20-21 χρονών -για πρακτικούς κυριως λόγους- τα σταμάτησα...Εκτός από τα ενυδρεία στο σπίτι υπήρχαν σκύλος,γάτες,2 παπαγάλοι και ένα φίδι.Κανονικός ζωολογικός κήπος δηλαδή... ;D

 

Και μιά ιστορία για γέλια και για κλάματα...Όταν είχα τα θαλασσινά ενυδρεία κάποιος έξυπνος μου έιχε πει οτί αν βάλω στο ενυδρείο ένα Clown-trigger (αυτό που λέτε,είναι ένα...φιλήσυχο ψαράκι που επιτίθεται ακόμα και στον εαυτό του που λέει ο λόγος... ;D) δεν θα πείραζε τα άλλα μικρότερα (damsel και clownάκια),τα οποία προυπήρχαν.Το βαζω λοιπόν και για 2-3 βδομάδες -αν θυμάμαι καλά- όλα κυλούσαν μια χαρά...Μέχρι που ένα πρωινό (δεν θα το ξεχάσω,σαν χθες το θυμάμαι) που σηκώθηκα για να πάω στο σχολείο το Clown-Trigger -λες και με περίμενε να σηκωθώ το άτιμο... ;D- αποφάσισε οτί τα βαρέθηκε και τα έφαγε όλα...! :P :-\Σαν να μην έφτανε αυτό,άρχισε να πετάει από δω και από κει όλα τα κοράλια και μου γ@μησε και τη διακόσμηση... ;D

 

 

Και ένα βιντεάκι με ένα Clown-Trigger.

 

 

 

Να΄σαι καλά delta66,μου θύμισες πάρα πολύ ωραίες εποχές με απίστευτες αναμνήσεις! :)

 

 

Και αυτά τα σκούρα που κολλάνε πάνω στο τζάμι είναι θεϊκά.

 

Τους πλακόστομους λές.Η αλλιώς καθαριστές τζαμιών! ;D

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκτος απο μουσικη ασχολουμαι εδω και καιρο με το airsoft. Ειμαι μελος της ομαδας των Χανιων και ξεκλεβω χρονο να χωθω μεσα στα δαση της πολης με το αγαπημενο μου ΑΚ 47 και να βαραω αλυπητα τα φιλαρακια  ;D

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το χόμπι μου από το καλοκαίρι είναι τα μαθηματικά κατεύθυνσης...

Έχουν ενδιαφέρον και χρειάζονται φαντασία... Είναι μια υπέροχη απασχόληση τα κυριακάτικα πρωινά...

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

warhammer αν εχετε ακουστα.

Το Forgeworld, είναι το Customshop της Warhammer στο Νοτιγχαμ. Ρίξε μια ματιά, αξίζει τον κόπο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μου το κάνεις αυτό...?Γιατί!!!! :D

 

Να΄σαι καλά delta66,μου θύμισες πάρα πολύ ωραίες εποχές με απίστευτες αναμνήσεις! :)

 

 

Τους πλακόστομους λές.Η αλλιώς καθαριστές τζαμιών! ;D

 

Ετσιιιιιιιιι.

Ψαροκαμμενε  και εσυ.  ;D

 

ΠλΕκοστομοι λεγονται ή πλεκο (pleco)  ;)

Δεν μπορουν να ζησουν γλυφωντας μονο τις αλγες απο τα τζαμια.

Εδω εχω ενα που τον ταιζω τον κορμο απο ενα μπροκολο λιγα λεπτα βρασμενο.

Pleco & Broccoli

 

Εδω εχω ενα μωρο Ancistrus 1 εκ να τρωει αγγουρακι

 

Και εδω το ιδιο ψαρι μετα απο μερικους μηνες να τρωει μαρουλι η "μουσικη επενδυση" ειναι το σολο του σαξοφωνου απο το Shine on you crazy diamond που το εχω παιξει με κιθαρα)  :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου