Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ηλεκτρικό μπάσσο ~1000 ευρώ


kg74

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο σε βρισκω το εχω παιξει και λεει ασχημα και σε αυτα τα λεφτα...

 

ακου πως εχει με το G&L ολο hardware μαγνητες ηλεκτρικα ξυλα κτλ ειναι κατασκευασμενα στις ΗΠΑ.απλα το δεσιμο γινεται καπου στην ασια δεν θυμαμαι ποια χωρα.σε ενα σχετικο threat που ειχα ανοιξει μου ειπαν οτι διαφορες στον ηχο δεν υπαρχουν πολλες.με τοσες παραμετρους στο eq τ υπαρχει τεραστιο φασμα ηχων που δεν νομιζω να εχεις προβλημα...

προτεινω το blueburst με maple ταστιερα και για πιο bright ηχο και λογο εμφανισης ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο σε βρισκω το εχω παιξει και λεει ασχημα και σε αυτα τα λεφτα...

 

ακου πως εχει με το G&L ολο hardware μαγνητες ηλεκτρικα ξυλα κτλ ειναι κατασκευασμενα στις ΗΠΑ.απλα το δεσιμο γινεται καπου στην ασια δεν θυμαμαι ποια χωρα.σε ενα σχετικο threat που ειχα ανοιξει μου ειπαν οτι διαφορες στον ηχο δεν υπαρχουν πολλες.με τοσες παραμετρους στο eq τ υπαρχει τεραστιο φασμα ηχων που δεν νομιζω να εχεις προβλημα...

προτεινω το blueburst με maple ταστιερα και για πιο bright ηχο και λογο εμφανισης ;D

 

Ωραια ειναι αυτα τα Fender, αλλα ειναι σαφως προτιμοτεροι οι J μαγνητες εναντι των P για τον ηχο που θελω.

 

Οσο το ψαχνω παντως, ολο και περισσοτερο καταλαβαινω οτι τα Tribute της G & L αποτελουν πολυ καλη value for money επιλογη. Ποιος τα φερνει στην Ελλαδα αληθεια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου στην ασια

Η Κορέα  ή  Ινδονησία., ρίξε μια μάτια και μια πενιά στον Λογοθέτη  νομίζω  οτι έχει κανα  δυο κομμάτια

 

Edit  Πολύ πιθανών να έχει  και κανα αμερικάνικο  οπότε τα τεστάρεις 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλε ενα χειροποιητο EAS στον Φωτη τον Αναγνωστου  ;)

Προφανως δεν εχετε δει δουλεια του και περασε απαρατηρητο.

Αν εγραφαν επανω warwick ή δεν ξερω εγω τι, θα εκαναν πανω απο 4-5000 και θα ηταν καλη τιμη.  ;D

http://www.myspace.com/fotiseasbasses/photos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Όπως και να έχει και πάλι σας ευχαριστώ όλους, μάλλον με βλέπω να τα δίνω τα παραπάνω φράγκα, γιατι στη τελική το Bongo είναι που γουστάρω περισσότερο από όλα και με διαφορά! 

 

 

Μακάρι να τα καταφέρεις να το πάρεις... και θα με θυμηθείς ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν εχετε δει δουλεια του και περασε απαρατηρητο.

Αν εγραφαν επανω warwick ή δεν ξερω εγω τι, θα εκαναν πανω απο 4-5000 και θα ηταν καλη τιμη.  ;D

http://www.myspace.com/fotiseasbasses/photos

 

 

Φίλε δεν αντιλέγω, τα είδα στις φωτογραφίες και έπαθα πλάκα, γλυπτά έργα τέχνης είναι αυτά, όχι μουσικά όργανα και φαντάζομαι θα παίζουν και εκπληκτικά...

 

αλλά προφανώς για custom μπάσο, όσο οικονομική τιμή και να σου κάνει ο "μάστορας", ξεφέυγεις από τα 1000 ευρώ κατα πολύ.

 

Thanks anyway πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε δεν αντιλέγω, τα είδα στις φωτογραφίες και έπαθα πλάκα, γλυπτά έργα τέχνης είναι αυτά, όχι μουσικά όργανα και φαντάζομαι θα παίζουν και εκπληκτικά...

 

αλλά προφανώς για custom μπάσο, όσο οικονομική τιμή και να σου κάνει ο "μάστορας", ξεφέυγεις από τα 1000 ευρώ κατα πολύ.

 

Thanks anyway πάντως...

Νομιζω οτι η πτωση της τιμης (λογω ελλειψης ταμπελας με γνωστης μαρκας πανω του) θα αντισταθμισει την ανοδο της τιμης λογω hand made και ΑΑΑ υλικων.

 

Και τελικα ενα οργανο καλυτερο "αγνωστης" μαρκας θα εχει την ιδια τιμη με ενα χειροτερο αλλα γνωστης μαρκας.

 

Δεν ξερω ακριβη τιμολογια αλλα πιστευω οτι σιγουρα αν φτιαξει ενα οργανο με τα ιδια ακριβως υλικα με ενα γνωστο μοντελο, θα βγει πολυ πιο οικονομικα.

 

1000 ευρω δεν ειναι και λιγα για να στηθει ενα οργανο αν και χειροποιητο.

 

Το λεω γιατι επαιξα το αταστο το 6χορδο και εχασα τη μασελα μου.

Το κοστολογησα (σκεπτομενος αν ειχε μαρκα επανω του) τα τριπλα απο οσο εμαθα αργοτερα οτι πουληθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου