Προς το περιεχόμενο

Funky Social - Funky Hippo (Rehearsal Version)


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην τελευταια προβα μας ηχογραφισαμε με το Tascam μερικα δικα μας κομματια.

ενα απο αυτα ειναι και το Funky Hippo

το "πατησαμε" λιγο του βαλαμε και λιγο βαθος και τσουπ νατοοοοο  :)

 

οποτε μπορειτε να παρετε να μια ιδεα του τι εστι Funky Social

 

 

τωρα για περισσοτερα μπορειτε να περασετε και μια βολτα απο το φατσαμπουκ μας

http://www.facebook.com/FunkySocial

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φανκοτζάμ. Νομίζω θα απογειωνόταν αν το μπάσο ήταν (πολύ) πιο κινητικό και το σαξ μελωδικά και ρυθμικά πιο περιπετειώδες. Το γύρισμα που κάνει στο 2:56 περίπου π.χ. είναι όλα τα λεφτά και μακάρι να είχε κι άλλες τέτοιες φράσεις. Σε αυτά τα κομμάτια με τις λίγες συγχορδίες υπάρχει χώρος για μπόλικα πράγματα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστουμε Jazzjoker  ;D

 

Γενικα γουσταρουμε να παιζουμε λιγα  :)

εχουμε σκεφτει αυτα που λες και εχουμε κανει καποια κομματια πιο "συνθετα" βαζοντας τουτια και αλλαγες αλλα μας αρεσει πολυ αυτη η μινιμαλ προσεγγιση.

 

ετσι και αλλιος 5 μηνες παιζουμε μαζι με τα παιδια οποτε πολλα θα αλλαξουν στο μελλον ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον Jazzjoker και θα προσθέσω ότι και για τα ντραμς και για το σαξόφωνο υπάρχει περιθώριο για πιο "busy" παίξιμο. Στα δικά μου αυτιά δηλαδή ακούγεται σαν να το ζητάει το κομμάτι.

 

Όσον αφορά το τεχνικό μέρος νομίζω πως το σαξόφωνο είναι λίγο πίσω στο χρόνο απο το rhythm section σε πολλές φράσεις. Ακόμη ο ντράμμερ μου φάνηκε σαν να μην αισθάνεται τόσο άνετα στο τέμπο. Σαν να τραβάει πίσω λιγάκι.

 

Μπράβο πάντως που κάνετε δικά σας κομμάτια και δεν αρκείστε σε επανεκτελέσεις/"διασκευές" όπως η συντριπτική πλειοψηφία των ελληνικών μπαντών. Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "έμπειρό" μου αυτί διαπίστωσε ότι έιστε άπαντες πολυ καλοί παίκτες. Πως καταφέρατε να κάνετε το "άπειρό" μου στόμα να χασμουρηθεί είναι κάτι που χρήζει απαντήσεως.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sentientno6

ευχαριστουμε για τον χρονο σου και τις παρατηρισεις σου  :)

εχουμε αρκετα δικα μας κομματια τα οποια παιζουμε στα Live και συντομα λεμε να ηχογραφισουμε μερικα απο αυτα

 

Το "έμπειρό" μου αυτί διαπίστωσε ότι έιστε άπαντες πολυ καλοί παίκτες. Πως καταφέρατε να κάνετε το "άπειρό" μου στόμα να χασμουρηθεί είναι κάτι που χρήζει απαντήσεως.

 

καλο ειναι και αυτο!

ελπιζω στο επομενο να κοιμηθεις κιολας!  ;)

 

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου