Προς το περιεχόμενο

BlackStar Ht-1 ή .....


gadget

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γενικά δεν χρησιμοποιώ πετάλια παρα μόνο κανα footswitch όταν (πριν χρόνια πηγαίναμε με κανα φίλο για πρόβες σε studio). Δεν είμαι αρνητικός στην ιδέα απλα:

 

α) Νομίζω οτι ο συνδυασμός ενισχυτή και πεταλιού με αντίστοιχα χαρακτηριστικά θα μου πάει ακριβότερα.

β)Προτιμώ κάτι πιο απλό και σιγά σιγα με προσθήκες πεταλιών να ψαχτώ με τον ήχο μου

γ)Δέν έχω ιδέα απο πετάλια  :-[

 

Μία καλή πρόταση θα την κοίταζα πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς έλεγα αν σε ενδιέφερε να το ψάξεις λίγο...ο συνδυασμός ενός ενισχυτή με καλά καθαρά(vht special 6 κατα τη δική μου γνώμη) μαζί με ένα καλό distortion...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον VHT τον είχα αποκλείσει γιατί δεν είχε πολύ gain(απο κλιπάκια ιντερνετ που άκουσα) και λόγω κορεάτικης κατασκευής έναντι Αγγλικής (και πρώην μελλόν marshall) των Blackstar όχι οτι έχω κάτι με τους κορεάτες αλλά... προκαταλήψεις την να πείς... θα τον ακούσω και θα σχηματίσω γνώμη...

 

έχεις καποιο πεταλάκι να προτείνεις...κοντά στα 100€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μαυραστέρης δεν είναι φτιαγμένος στην Αγγλία αν είταν φτιαγμένος στην Αγγλία θα έκανε κάνα χιλιάρικο ο 5άρης  ::)

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι για την GIbson Les Paul Studio:

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_aw_ch.htm

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_deluxe_60_vsb.htm

γνώμες; Αξίζει η δεύτερη τα 200 ευρώ παραπάνω;

Η deluxe έχει πιο λεπτό μπράτσο και έχει και coil tap. Έχω πάρει την αντίστοιχη σε silverburst (που τώρα πια δεν υπάρχει στο thomann) και την έχω λατρέψει!

 

Βέβαια θα μπορούσες να δώσεις τα 200 ευρώ παραπάνω για να πάρεις τον Blackstar HT-5. Τον δοκίμασα με τη Studio και ήταν φοβερός!

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μαυραστέρης δεν είναι φτιαγμένος στην Αγγλία αν είταν φτιαγμένος στην Αγγλία θα έκανε κάνα χιλιάρικο ο 5άρης  ::)

 

Είχα την εντύπωση οτι κάτι τετοιο είχε παρει το μάτι μου στο manual. Πιθανον να κάνω και λάθος.... ;)

 

Η deluxe έχει πιο λεπτό μπράτσο και έχει και coil tap. Έχω πάρει την αντίστοιχη σε silverburst (που τώρα πια δεν υπάρχει στο thomann) και την έχω λατρέψει!

 

Βέβαια θα μπορούσες να δώσεις τα 200 ευρώ παραπάνω για να πάρεις τον Blackstar HT-5. Τον δοκίμασα με τη Studio και ήταν φοβερός!

 

Ξύνεις πληγες...την silverburst ήθελα αλλα γιοκ... αν την εχει δει κανείς available την αγοράζω αυριο....

 

Όσο για τον ΗΤ-5 νομίζω οτι δεν θα μπροώ να τον φχαριστηθώ στο σπίτι και θα μου πάνε τσάμπα τα τόσα παραπάνω λεφτά...

 

Για τα video του youtube τα έχω δει-ακούσει όλα. Απλά θα ήθελα και μια γνώμη απο κάποιον που τον έχει γιατί δεν το κόβω να τον φέρνει κανείς ελλάδα σύντομα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με τον ΗΤ-5 παιζω στο 3-4 (overdrive καναλι) και αν και δυνατος για δωματιο παραμενει σε λογικα επιπεδα εντασης.

Το "κακο" με τον ΗΤ-1 ειναι πως δεν εχει EQ ρυθμισεις οποτε δεν μπορεις να πειραξεις τον ηχο.

Οπως και να χει ειναι καλος ενισχυτης, αλλα αν παρεις την πιο φτηνη les paul δωσε τα 200 παραπανω να παρεις τον HT-5  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και λέμε. Feedback από thomann  η κιθάρα θα την έχει στις 20/1 οπότε υπομονή και ελπίζω μέχρι τότε κάποιος να "σκοτώσει" καμιά standard.

 

Και feedback απο μουσικόραμα(δεν κάνω διαφήμιση αλλά δεν ξέρω άλλον που να έχει τους blackstar) οτι τον ΗΤ-1 θα τον έχει σε 10-15 μέρες. οπότε τότε θα βγώ παγανιά να δοκιμάσω και αυτόν και τον ΗΤ-5 και τον VHT και κάποιους Laney που μου πρότεινε ένας φιλός... και κανέναν συνδυασμό ενισχυτή - πεταλιού.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις γνώμες. Και θα επιστρέψω με εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου