Προς το περιεχόμενο

Roland fantom g memory


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Παιδιά μονο μια ερώτηση.

Αυτές οι μνήμες κάνουν για το Roland fantom g?

 

http://www.thomann.de/gr/mutec_dimm_sdram_512mb.htm

 

To ρωτάω γιατί μέσα στο manual λέει ότι εκτός από PC133 πρέπει να είναι και CL=2/3 και δεν μπορώ να βρω κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας καταρχήν.

 

Όποιος άλλος μπορεί να βοηθήσει ας μας πει να έιμαστε σίγουροι.

 

Όχι τίποτα άλλο, αλλά ο Στόλλας την έχει την συγκεκριμένη 160 ευρώ. 100 ευρώ δηλαδή ακριβότερα. Και μόνον αυτές να πάρω από το Θωμά, θα μου στοιχίσει 80 ευρώ........ :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Οι τιμές που αναφέρεις είναι, κατά τη γνώμη μου, επιεικώς απάτη. Η πραγματική τιμή είναι κοντά σε αυτήν του Thomman. Γενικά οι μνήμες αυτές δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά από αυτές των PC. Η πραΠροσωπικά χρησιμοποιώ στο Fantom-x μια μνήμη 512MB SDRAM από παλιό PC και δουλεύει μια χαρά, όπως θα δουλέψει και το 99,999% των μνημών, αρκεί να είναι αυτού του τύπου (έως PC133 με CL 2 ή 3).

 

Για το CL 2/3 μην αγχώνεσαι, ή το ένα θα είναι ή το άλλο στο συγκεκριμένο τύπο μνήμης.

 

Καλύτερα να ψάξεις απλά σε μαγαζιά με υπολογιστές και να βρείς μια μνήμη. Οι τιμές για 512ΜΒ είναι γύρω στο πενηντάρικο, που είναι ακριβά αλλά είναι παλιές και δυσεύρετες γι' αυτό. Σε καμία περίπτωση πάντως 100 κ 160 έουρα...

 

Επίσης, δοκίμασε αν έχεις κι εσύ κάποια τέτοια μνήμη ή βρες από φίλους και γνωστούς. Πολλοί μπορεί να τις έχουν για πέταμα...

If at first you dont suceed, then skydiving is definitely not for you.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστός ο fixxxer113...

Το fantom xr μου, πλέον έχει μια 512 μνήμη. Xάρη στη ευγενική χορηγία ενός φίλου, που δίνοντάς του τα στοιχεία της κάρτας, όπως ακριβώς τα έγραφε το manual, όχι μόνο είχε αλλά μου την εγκατέστησε κιόλας (πράγμα αρκετά εύκολο όπως είδα). Κάνε καμία βόλτα σε αυτά τα "κλασσικά" κομπιουτερομάγαζα της γειτονιάς σου... δεν θα χάσεις και κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για το δικο μου fantom g την ειχα αγορασει απο το ebay 15 ευρω παντως. 1 χρονο με πηγε περιφημα ;) Και φανταζομαι ακομα παει, απλα το πουλησα πλεον ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου