Προς το περιεχόμενο

Kαπάκια διπλών μαγνητών


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στους EMG SA τα καπάκια δεν βγαίνουν. Παρόλα αυτά, δεν νομίζω να πάθουν τίποτα με το βάψιμο-ψήσιμο. (Δεν νομίζω να θερμαίνονται καν από το UV. )

Τον άλλον στο Βερολίνο...δεν μπορώ να τον βρώ, αλλά εσένα στη Κρήτη, μπορώ ;D ;D...ορκίζεσαι στη Πανεπιστημιακή σου τιμή ότι δεν θα κάψω τους μαγνήτες του παλλικαριού?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαμηλής έντασης UV δε νομίζω πως πειράζει. Αν όμως, όπως καταλαβαίνω, η λάμπα είναι στον φούρνο εξαγωγής του εκτυπωτικού, τότε η ισχύς είναι αρκετά μεγάλη.

 

Μήπως αν τύπωνες για εκείνα τα σημεία διαφανές αυτοκόλλητο (ίσως και το θερμάντοχο των laser), το κολλούσες στο μαγνήτη και μετά περνούσες το βερνίκι;

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμηλής έντασης UV δε νομίζω πως πειράζει. Αν όμως, όπως καταλαβαίνω, η λάμπα είναι στον φούρνο εξαγωγής του εκτυπωτικού, τότε η ισχύς είναι αρκετά μεγάλη.

Έτσι λέω και εγώ...και δεν το ρισκάρω

 

Μήπως αν τύπωνες για εκείνα τα σημεία διαφανές αυτοκόλλητο (ίσως και το θερμάντοχο των laser), το κολλούσες στο μαγνήτη και μετά περνούσες το βερνίκι;

Αυτό είναι η επόμενη λύση

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πιο ακριβά είναι τα εισιτήρια για Κρήτη παρά να του πάρεις 2 καινούριους μαγνήτες.  ;D

 

Πέραν την πλάκας, το ίδιο το υπεριώδες δεν πρόκειται να καταστρέψει τους μαγνήτες. Το πολύ πολύ να ξεθωριάσει το πλαστικό (όπως συμβαίνει στις πλαστικές καρέκλες που είναι 3 χρόνια στον ήλιο).  Αλλά αυτό δεν πρόκειται να συμβεί, γιατι το UV θα απορροφηθεί  στην πολυουρεθάνη και το χρώμα που θα έχεις βάλει που λογικά είναι φτιαγμένα για να υόκεινται σε αυτή την κατεργασία.

 

Τώρα αν οι λάμπες είναι παλιού τύπου (με τόξο) και μαζί με το UV βγάζουν και υπέρθυρο "με το κιλό" και θερμαίνουν το αντικείμενο, τότε εσύ ξέρεις τη θερμοκρασία που "πιάνει" ένα πράγμα που βάφεις με αυτόν τον τρόπο και αν οι μαγνήτες θα την αντέξουν.

 

EDIT: Τώρα είδα τις απαντήσεις σας... ;D Τι εκτυπωτικό είναι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εκτυπωτικό είναι αυτό?

0.jpg

http://www.agfa.com/en/gs/products_services/all_products/anapurna_2500_led.jsp

Kάτι τέτοιο :)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε μαναμ'... Φίλος, αυτό τυπώνει και τατουάζ ενώ κάνεις μαυρισματάκι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πωωω αυτό είναι εκτυπωτής.  ;D

 

Τι να σου πω... αν δεν λιώνουν τα pickguard, γιατί να λιώσουν τα καπάκια των μαγνητών?  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω... αν δεν λιώνουν τα pickguard, γιατί να λιώσουν τα καπάκια των μαγνητών?  :)

Σίγουρα δεν λιώνουν...τους μαγνήτες φοβάμαι...συνήθως τέτοιες δοκιμές τις κάνω πρώτα σε δικά μου δείγματα...όχι στη πλάτη του καμπούρη...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά... έτσι από περιέργεια, καίει πολύ το αντικείμενο πάνω στο οποίο έχεις τυπώσει όταν το βγάζεις από εκεί? (Δεν νομίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα βασικά είναι αν δεν λιώνουν τα πλαστικά τι μπορεί να χαλάσει...; Βέβαια στους active μπερδεύονται τα πράγματα με ορισμένα κυκλώματα μέσα έτσι δεν είναι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου