Προς το περιεχόμενο

Αγορα Ε-drums - βοηθεια


AWE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογο χωρου και καταστασεων σκεφτομαι να πουλησω ή απλα να κρατησω στην αποθηκη τα ακουστικα μου τυμπανα και να αγορασω ηλεκτρονικα για το δωματιο. Θα ηθελα να μ πειτε γνωμες γιατι εχω μπερδευτει.. Αλλοι λενε μακρια απο Millenium και alesis, αλλοι λενε ειναι καλα, αλλοι λενε μονο roland αλλα ειναι ακριβα.. Εχω χαθει τελειως.. Τα λεφτα που διαθετω ειναι μεχρι 500 ευρω το πολυ ας πουμε και θελω ενα σετ να βγαζει εναν αξιοπρεπες ηχο με οχι και αθλια αισθηση που να κανει και για εξασκηση και για καμια ηχογραφηση ερασιτεχνικη. περιμενω τις απαντησεις σας παιδια, ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Με 500 ευρώ από Roland πλησιάζεις τα HD-1 Lite ή πας για κανένα μεταχειρισμένο.

http://www.roland.com/V-Drums_Lite/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω φιλε θα πρτινα μια μεταχειρισμεη ρολανδ η υαμαχα παρα να εισε ξενερομενος απο κατι ποιο φτηνο-ποιοτηκα .....

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποτι ειδα το μοντελο HD-1 Lite της Roland δεν εχει pad για να βαλω δικο μου πεταλι ή διπεταλο και με προβληματιζει αυτο..

βρηκα απο yamaha ενα πολυ ενδιαφερον, αυτο:

http://www.thomann.de/gr/yamaha_dtxplorer_edrum_set.htm

απλα γνωριζει καποιος, βγαζει απο μονο του ηχο, μπορω να το συνδεσω με pc και να φορτωνω απο εκει, συνδεετε δλδ? επισης μπορω να βαλω διπεταλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας παιξει κυριολεκτικα με ολα..θα συμφωνησω και εγω με τον φιλο που σου προτινε τα μεταχειρισμενα ROLAND..πραγματικα πολυ αξιοπιστα drums..που αντεχουν σε βαρια χρηση χωρις να τα φτηνουν οι αισθητηρες .

τα ελλατωματα της Μιλλενιουμ ειναι αυτο που λενε και οι ιδιοι..ειναι σετ για αρχαριους.

Η alesis..εκτοσ απο το τελευταιο που ακομα νομιζω δεν εχει ερθει στην ελλαδα..ειναι μεν πολυ καλα brain ..τα pad ομως ειναι απαραδεκτα και μιλωντας..για D4 , DM5 DM5PRO..παρα πολλα settings kai διαβασμα για να μπορεσεις να στησεις ενα σετ στα χερια σου.

ελπιζω να βοηθησα.

Βαγγελης Μουλακακης

υγ.τα ακουστικα σου τυμπανα ...οχι στο υπογειο....Υγρασια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αποτι ειδα το μοντελο HD-1 Lite της Roland δεν εχει pad για να βαλω δικο μου πεταλι ή διπεταλο και με προβληματιζει αυτο..

Τι ακριβώς εννοείς "δεν εχει pad", μήπως εννοείς υποδοχή;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ΑWE σαν παλιος drummer θα ηθελα να σου δωσω μια συμβουλη : Αν θελεις να χαλασης τα χερια σου (μιλαμε για σχεδον πληρη απωλεια της αισθησης ,επαναφορας και γενικα των δυναμικων που εχεις αποκτησει πιθανον μεχρι τωρα )τοτε παρε οτι ποιο φθηνο σου πεσει .ΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΧΩΡΟΥ ΤΟΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ

ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΕΣ.Στην διαθεση σου για περαιτερω πληροφορηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Διπλοπέταλο μπορείς να κάνεις και χωρίς δεύτερη υποδοχή στο module.

Απλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις δύο μπότες εκ των οποίων τουλάχιστον η μία να έχει δύο υποδοχές (είσοδο δεύτερης μπότας).

Γιά παράδειγμα Roland KD-7.

http://www.roland.com/products/en/KD-7/index.html

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου