Προς το περιεχόμενο

AMALGAMA -Μου γελασαν τα πουλια.(παρακαλω τα σχολια σας)


AL PACINO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οφειλω να συμφωνησω,delta66...

το ολο κλιμα του σολο σου αρεσε?

Το κλιμα μου το αλλοιωσαν τα τυμπανα και δεν μπορεσα να μπω στην ατμοσφαιρα.

Δεν μπρω να εκφερω ασφαλη αποψη με υποθεσεις του στυλ "πως θα ηταν αν ..."

Ακομα και ετσι ομως φαινεται οτι ειναι ποιοτικη δουλεια και μπορει αν δουλευτει να γινει αψογη.

(Παντα κατα τα δικα μου γουστα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν μου άρεσε, θα ερχόμουν να σας δω και θα έπαιρνα και το δίσκο.

 

Κατά ...συνέχειαν: Η ηχογράφηση είναι OK αλλά είναι επιπέδου ντέμο, ιδίως τα τύμπανα. Ένας καλός μείκτης/μαστεράς ίσως μπορεί να τη σώσει, αλλά προσωπικά θα ξαναέγραφα τουλάχιστον τα τύμπανα πολυκάναλα. Συμφωνώ με όσους είπαν ότι τα ντραμς δεν διανθίζουν όσο θα έπρεπε και δεν ακολουθούν τις δυναμικές του κομματιού. Δεν είναι δύσκολο, αρκεί ο ντράμερ να χαλαρώσει λίγο και να εξοικειωθεί περισσότερο με το συγκεκριμένο ρυθμό.

 

Συμφωνώ επίσης ότι το σόλο της κιθάρας (2:57 και μετά) θα μπορούσε να έχει καλύτερη εξέλιξη και να έχει "ανέβει" περισσότερο πριν επαναφέρετε το θέμα.

 

Οι φωνές πολύ καλές.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οντως ενα προχειρο demo.θελω επισης να αναφερω οτι δεν εχει χρησιμοποιηθει κανενος ειδους pitch correction σε οποιοδηποτε οργανο ή φωνη.

Τωρα για την χαλαρωση του ντραμμερ εχετε κατι να μου προτεινετε?(μια συγκεκριμενη συμβουλη θα με βοηθουσε πολυ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα για την χαλαρωση του ντραμμερ εχετε κατι να μου προτεινετε?(μια συγκεκριμενη συμβουλη θα με βοηθουσε πολυ)

Λουπα συνεχως στα αυτια του και συνεχη παιξιμο για ανετο grooβαρισμα piano-forte ghost και απο εκει και μετα δοκιμη διαφορων εναλλαγων πανω στο ρυθμο (κι αλλες επιλογες απο μουσικες αξιες) και μοιρασμα του "εσωτερικου" ρυθμου σε αλλα κομματια του σετ των τυμπανων (πιατα βαθυ κλπ).

Αν δεν πιανει τιποτα απο αυτα τι να πω?

Λιγη ηλιοθεραπεια ισως?  ::)

http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images01/99/l_4a6a1f949d93b035230134af1731aea7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα χα χα!!!!

εχεις δικιο.αυτα του χρειαζονται.

anyway εχουμε πλεον και αλλο drummer απο προχτες.Ειναι κλωνος του Gavin Harrison οποτε νομιζω θα λυθει το θεμα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την αποψη του Δελτα. Περαν αυτου, μου αρεσε.

Θα ερχομουν να σας ακουσω.

 

Keep on.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καναμε και ενα προχειρο βιντεακι με Κερκυρα απλα για να ντυσουμε λιγο το κομματι και να δειτε τις φατσες μας.(εγω ειμαι οTom Anderson-ακιας  8) 8) )

 

 

ριξτε μια ματια αν θελετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου