Προς το περιεχόμενο

Marina bass... Μεγειές μου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από επίμ(π)ονες προσπάθειες απόκτησα ένα Jazz Bass... Δεν είναι Fender αν και θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ!!! Μέσα από μία αγγελία στο noiz έγινε μία ανταλλαγή του Peavey Cirrus BXP5 (5χορδο) με ένα Marina Bass του 78-79...

Από τα λίγα που έψαξα η Marina είναι μία από τις εταιρίες "μανιτάρια" (φύτρωναν με το κιλό τότε) που κατασκεύαζαν replica Fender...

Πλήρως ανακατασκευασμένο (και με Nitro finish) σεταρισμένο και με καινούριες (Marshall) χορδές το μπάσο είναι ετοιμοπόλεμο... Του έβαλα και ένα ωραίο Pickguard και είναι κουκλί... Παραθέτω φώτο και κλιπάκι... Φοράει έναν spector στη γέφυρα και έναν DiMarzio στο neck... Αν κάποιος ξέρει πληροφορίες για την μάρκα ας πει... Παραθέτω και φώτο με το SN

ΥΓ:

Από τη χαρά μου μπερδεύτηκα και το έβαλα στο Guitars & Bass... Παρακαλώ να μεταφερθεί στον σωστό πίνακα... Ευχαριστώ...

100_4632.thumb.JPG.ffcaf9cbba91b7f7c305af64b5811940.JPG

100_4630.thumb.JPG.c5e3b9930516f2f33958023924323b3c.JPG

100_4633.thumb.JPG.f76ea89a8e5c54bd9555a4d24bc6e243.JPG

marina_bass_sample.mp3

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο ομορφιές... Πολύ όμορφο όργανο!

Και το ξύλο άβαφο έχει ένα πρεστιζ ρε παιδί μου...

Έλιωσα όταν είδα το ρόζο στο κάτω κέρατο...

 

Να το χαίρεσαι, μεγειές!!!

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είθε η Μαρίνα φίλτατε, να είναι η αφορμή να μάθεις επιτέλους μπάσο  ;D

 

Με γειές και καλόπαιχτο πειραγμένε ....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με'γεια το Marinaκι!καλοπαιχτο,οτι μαρκα και να ειναι αμα ειναι καλοστεκουμενο το οργανο κατασκευαστηκα με ενα σεταρισμα σωστο ειναι ενταξει  ;)

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο ομορφιές... Πολύ όμορφο όργανο!

Και το ξύλο άβαφο έχει ένα πρεστιζ ρε παιδί μου...

Έλιωσα όταν είδα το ρόζο στο κάτω κέρατο...

 

Να το χαίρεσαι, μεγειές!!!

 

Κι εσύ ?? είπα κι εγώ μόνο εγώ ψιλοσάλταρα ??

 

Πρέπει να είναι σειρά με το Martinez μου... (SG Long Scale)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο ειναι,κορεατικο(Cort factory) ειναι φτιαγμενο καπου στις αρχες των 80s ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από επίμ(π)ονες προσπάθειες απόκτησα ένα Jazz Bass... Δεν είναι Fender αν και θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ!!! Μέσα από μία αγγελία στο noiz έγινε μία ανταλλαγή του Peavey Cirrus BXP5 (5χορδο) με ένα Marina Bass του 78-79...

Από τα λίγα που έψαξα η Marina είναι μία από τις εταιρίες "μανιτάρια" (φύτρωναν με το κιλό τότε) που κατασκεύαζαν replica Fender...

Πλήρως ανακατασκευασμένο (και με Nitro finish) σεταρισμένο και με καινούριες (Marshall) χορδές το μπάσο είναι ετοιμοπόλεμο... Του έβαλα και ένα ωραίο Pickguard και είναι κουκλί... Παραθέτω φώτο και κλιπάκι... Φοράει έναν spector στη γέφυρα και έναν DiMarzio στο neck... Αν κάποιος ξέρει πληροφορίες για την μάρκα ας πει... Παραθέτω και φώτο με το SN

ΥΓ:

Από τη χαρά μου μπερδεύτηκα και το έβαλα στο Guitars & Bass... Παρακαλώ να μεταφερθεί στον σωστό πίνακα... Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου