Προς το περιεχόμενο

Αχ αυτά τα Αναλογικά.Help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα korg micro preset του 78 και κάποια στιγμή κάποια presets σταμάτησαν να λειτουργούν τελείως..Το πήγα σε κάποιον που ασχολείται με τέτοια synth, αλλά δεν κατάφερε να το φτιάξει. Μου έδειξε όμως ένα εξαρτηματάκι που δεν μπορούσε να βρε ανταλλακτικό. Αυτό ήταν ένα IC Filter. Ξέρει κανείς τι ακριβώς κάνει αυτό και αν μπορεί αυτό να είναι το πρόβλημα?

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IC Filter;;; Τι; Το βάζεις πάνω στην πλακέτα και αποκτάς φίλτρο; :lol: :lol: :lol:

 

Πές μου τι γράφει πάνω και θα σου πω αν μπορεί να βρεθεί. Πάντως, αν πράγματι είναι το κύκλωμα του φίλτρου τότε φαντάζομαι το μισό Korg θα ήταν νεκρό...και χωρίς φίλτρο εννοείτε.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς κάποιο discontinued ολοκληρωμένο. Αν ο toneless έχει το βιβλίο των εξαρτημάτων (πώς το λένε, αυτό το τέρας, της Philips νομίζω;...) θα μπορεί να σε βοηθήσει σίγουρα αφού ό,τι καταργείται αντικαθίσταται από κάτι ανάλογο. Γιατί δεν το επισκευάζετε μαζί over coffee? Αλλιώς στείλε μου mail, ξέρω κάποιον που ασχολείται.

P>Πρρουτ!</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου