Προς το περιεχόμενο

Dr.Boogie Pedals


Satanas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.crazytubecircuits.com

 

 

Στέλνεις mail στο Χρήστο και στο εξηγεί το όνειρο. 8)

 

 

 

Επίσης, προς όλους: Δε χρειάζονται ούτε νεύρα, ούτε αοριστίες και αβάντες όταν δε γνωρίζουμε το προϊόν. Chill out ye all.

 

 

 

Με πρόλαβε ο zappa. ;) :)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω όμως ότι μιλάμε για διαφορετικά πράγματα...Ο φίλος zappa μου μιλάει γι αυτό

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2009/Aug/Crazy_Tube_Circuits_Review_Black_Magic_Starlight_and_Ziggy.aspx

Το οποίο είναι Marsallίζον πετάλι ενώ εγω ψάχνω κάποιο άλλο συγκεκριμένο Boogiζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς, μην ασχολείσαι πολύ με ανθρώπους που βάλανε στο Ziggy 3.5/5.

Aν μου κάνει στ αυτιά μου καρφί δεν μου καίγεται τι λένε....

και απ ότι βλέπω έχει δίκιο o φίλος zappa ίδιο ακούγεται ΕΝΤΕΛΩΣ IΔΙΟ με το Dr.Boogie

Οπότε μένει να μάθουμε τιμή και διαθεσιμότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, κανείς δεν είδε την τρελή σύμπτωση? Να γυαλίσει στον συνφορουμίτη ένα συγκεκριμένο πετάλι εκ των εκατομμυρίων που κυκλοφορούν (ή όχι πια) σε όλο τον κόσμο... και αυτό το συγκεκριμένο να είναι Ελληνικό?  :) (Kαι αν ο συνφ. είναι Αθηναίος, να φτιάχνεται και στην ίδια πόλη?)

 

Το πετάλι και εμένα μου είχε ακουστεί περισσότερο προς high gain Marshall και λιγότερο προς Boogie. Παλιότερα αν δεν απατώμαι λεγόταν Dr. Boogey (ίσως έχει τροποποιηθεί από αυτό, δεν το γνωρίζω). Αν θυμάμαι καλά είχε χρησιμοποιηθεί το σχέδιό του από τον Χρήστο σε κάποιες συζητήσεις σε ένα από τα μεγάλα DIY fora για πετάλια, και κάποιοι το εκμεταλλεύτηκαν και άρχισαν να το κατασκευάζουν και να το πουλάνε...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, κανείς δεν είδε την τρελή σύμπτωση? Να γυαλίσει στον συνφορουμίτη ένα συγκεκριμένο πετάλι εκ των εκατομμυρίων που κυκλοφορούν (ή όχι πια) σε όλο τον κόσμο... και αυτό το συγκεκριμένο να είναι Ελληνικό?  :) (Kαι αν ο συνφ. είναι Αθηναίος, να φτιάχνεται και στην ίδια πόλη?)

 

Το πετάλι και εμένα μου είχε ακουστεί περισσότερο προς high gain Marshall και λιγότερο προς Boogie. Παλιότερα αν δεν απατώμαι λεγόταν Dr. Boogey (ίσως έχει τροποποιηθεί από αυτό, δεν το γνωρίζω). Αν θυμάμαι καλά είχε χρησιμοποιηθεί το σχέδιό του από τον Χρήστο σε κάποιες συζητήσεις σε ένα από τα μεγάλα DIY fora για πετάλια, και κάποιοι το εκμεταλλεύτηκαν και άρχισαν να το κατασκευάζουν και να το πουλάνε...

Αθηναίος είμαι αλλά εσύ δεν παρατήρησες ότι από αλλού ξεκίνησε η κουβέντα αν το παρατήρησες(εγώ το Dr.Boogie ψάχνω ΒΑΣΙΚΑ σε νορμάλ τιμή) αλλά ο φίλος zappa μου πρότεινε το Black Magic που στα αυτιά μου ακούστηκε ίδιο κατά 95%...

Αλλά μπράβο σου ΜΟΝΟ εσύ είδες την τρελή σύμπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθηναίος είμαι αλλά εσύ δεν παρατήρησες ότι από αλλού ξεκίνησε η κουβέντα αν το παρατήρησες(εγώ το Dr.Boogie ψάχνω ΒΑΣΙΚΑ σε νορμάλ τιμή) αλλά ο φίλος zappa μου πρότεινε το Black Magic που στα αυτιά μου ακούστηκε ίδιο κατά 95%...

Αλλά μπράβο σου ΜΟΝΟ εσύ είδες την τρελή σύμπτωση...

Από πίσω κρύβεται μια ακόμα μεγαλύτερη σύμπτωση....

Η πρώτη έκδοση του Black Magic είχε βγει με την ονομασια "DOCTOR BOOGEY"!!

Ίσως ο zappa να είχε αυτό στο μυαλό του και σου πρότεινε το συγκεκριμένο.

Πάντως η άποψή μου (κ σαν κάτοχος του συγκεκριμένου) ο ήχος του δεν έχει και πολύ σχέση με το πρώτο video που έχεις postαρει... Όπως και να έχει το πεταλάκι είναι SUPER και τρομερά παραμετροποιήσιμο.

 

EDIT τώρα είδα την τροποποίηση του bloody_sunday ;)

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά είχε χρησιμοποιηθεί το σχέδιό του από τον Χρήστο σε κάποιες συζητήσεις σε ένα από τα μεγάλα DIY fora για πετάλια, και κάποιοι το εκμεταλλεύτηκαν και άρχισαν να το κατασκευάζουν και να το πουλάνε...

 

Σωστός ο Σπύρος. Έχει γίνει μια νύξη απ'τον ίδιο το Χρήστο παλιότερα:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=155636.msg196036#msg196036

http://www.noiz.gr/index.php?topic=155636.msg196065#msg196065

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου