Προς το περιεχόμενο

Rode nt1-a & Emu 0404


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια

μου πουλανε 200 ευρω το μικροφωνο rode nt1-a

και την καρτα ηχου Emu 0404

κανω χιπ χοπ και θελω να ηχογραφω κυριως αντρικη φωνη

αξιζουν για την τιμη τους? θα με καλυψουν?

ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν δεν αναφέρεσαι στην pci και εννοείς την Emu 0404  usb  με τους προενισχυτές, με αυτή και το μικρόφωνο να είναι σε καλή κατάσταση, τότε και η τιμή είναι μια χαρά και σίγουρα θα κάνεις άψογα την δουλειά σου...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το μικροφωνο είναι πολύ καλό για φωνή που το θες. Δεν ξέρω μάλιστα αν είναι κανόνας, αλλά έχω παρατηρήσει πως γράφει φωνές καλύτερα από ότι γράφει όργανα. Φαντάζομαι λοιπόν πως θα είσαι εντάξει στο είδος που θέλεις να πειραματιστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ φιλε μου!

το rode nt1-a ειναι καλητερω απο το akg perception 100 σε θεμα ηχογραφισει αντρικης φωνης ?

 

δεν κάνει τίποτα  :)

μάλλον είναι υποκειμενικό, αλλά μου αρέσουν πιο πολύ οι ηχογραφήσεις ανδρικών φωνών με το rode παρά οι γυναικείες. Νομίζω, χωρίς να είμαι ειδικός, πως για αντρικές φωνές είναι ό,τι πρέπει. Αυτό με βάση τη δική μου μικρή εμπειρία.

για το perception δεν ξέρω να σου πω, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, μην σε πάρω στον λαιμό μου  :)

καλύτερα να ακούσεις κάποιον που ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι  καλα φιλε  ;)

εψαξα και στο forum και ειδα πολυ καλα λογια για το rode

δεν με πολυ ενδιαφερουν οι γυναικειες φωνες γτ πιο πολυ εγω θα το χρησιμοποιω... :)

οποιος ξερεις αναμεσα στο rode nt1-a και στο akg preception 100 πιο ειναι καλητερω σε θεμα ηχογραφισεις male vocals ας πει!!!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου