Προς το περιεχόμενο

Φθηνα-Feeware Recording Software


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα και Χρονια καλα σε ολους.Θελω να αγοράσω καποιο προγραμμα για να γραφω μουσικη στο PC αλλα χωρις να χρειαστεί να ξοδέψω μια περιουσια.Θελω να μπορω να χρησιμοποιήσω vst( 2-3 καναλια το πολυ) και φυσικα καμια 10 αρια καναλια Audio.Θελω να ξοδεψω απο τιποτα  ;D ;D (freeware) μεχρι καμια 70 euro το πολυ.Αν καποιος εχει εμπειρια σε οποιοδηποτε απο τα παρακατω προγραμματα ας βοηθήσει.Ευχαριστω

 

πχ  http://www.sonycreativesoftware.com/musicstudio

 

http://www.kreatives.org/kristal/

 

http://www.reaper.fm/purchase.php

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγέ μου χρόνια πολλά...

 

Εγώ προσωπικά δουλεύω με το REAPER και μπορώ να σου πω ότι δεν του λείπει τίποτα!!!

Μπορείς να το κατεβάσεις/δοκιμάσεις επ' αόριστον ΔΩΡΕΑΝ και αν μπορείς και θέλεις, στηρίζεις την ομάδα κάνοντας μια μικρή αγορά Licence (μιλάμε για 30-35 Ευρώ το πολύ!)...

 

Ρίξε του ένα μάτι και δεν θα χάσεις, εγώ προσωπικά έχω εκπλαγεί από τις δυνατότητες του!!!

+ είναι από τα πιο ελαφριά DAW για οποιοδήποτε PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγέ μου χρόνια πολλά...

 

Εγώ προσωπικά δουλεύω με το REAPER και μπορώ να σου πω ότι δεν του λείπει τίποτα!!!

Μπορείς να το κατεβάσεις/δοκιμάσεις επ' αόριστον ΔΩΡΕΑΝ και αν μπορείς και θέλεις, στηρίζεις την ομάδα κάνοντας μια μικρή αγορά Licence (μιλάμε για 30-35 Ευρώ το πολύ!)...

 

Ρίξε του ένα μάτι και δεν θα χάσεις, εγώ προσωπικά έχω εκπλαγεί από τις δυνατότητες του!!!

+ είναι από τα πιο ελαφριά DAW για οποιοδήποτε PC.

 

Να σου πω την αληθεια το δοκιμαζω ηδη και πραγματικα εχω εκπλαγεί.Εχει πολυ ωραιο interface και γενικα ευκολο.Κατεβασα και το manual που εχει τσαμπα και το διαβαζω παράλληλα με τον πειραματισμο.Πραγματι δεν του λειεπει τιποτα.Ευχαριστω για την απαντηση.Αν κολλησω καπου να σε ενοχλησω;

 

+1 σε ότι είπε παραπάνω ο SlapGas!

 

Γεια σου Νικο και Χρονια Πολλα.Ευχαριστω για την απαντηση.Την πατησες αν κολλησω θα ενοχλησω και εσενα !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

χαχαχα! Δεν την πάτησα! Έχω πολλούς φίλους που το χρησιμοποιούν, αλλα εγώ ο ίδιος χρησιμοποιώ  Cubase... ;) χεχεχε...

 

Καλές γιορτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι θέλεις μαν εδώ είμαστε!!!!

Αν μπορώ να σε βοηθήσω, I'll be glad... :D

 

Extra σημείωση: έχει και από μόνο του επάνω κάποια αρκετά καλά VST plugins για EQ και Reverbation (και όχι μόνο!)...

Τα EQ τα έχω χρησιμοποιήσει για να κάνω edit το EZ Drummer που χρησιμοποιώ σαν Drum Machine και το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό!!!

To "Reaverbarate" εφφέ που έχει το χρησιμοποιώ στο Processing μου στις προσπάθειές/πειραμάτισμούς μου για "Wall of guitars" Sound και δουλεύει μια χαρά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου