Προς το περιεχόμενο

GENZ BENZ !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει παίξει κανένας GENZ BENZ θα ήθελα να ακούσω τι γνώμη έχετε για τους diablo δοκίμασα ένα τέτοιο για λίγο και μου φάνηκε εξαιρετικώς !!!! και μάλιστα μου θύμισε thd ( Τάκη άκουσε τον οπωσδήποτε )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παίξει κανένας GENZ BENZ θα ήθελα να ακούσω τι γνώμη έχετε για τους diablo δοκίμασα ένα τέτοιο για λίγο και μου φάνηκε εξαιρετικώς !!!! και μάλιστα μου θύμισε thd ( Τάκη άκουσε τον οπωσδήποτε )

 

 

8O 8O 8O

 

οχι και thd!!!

kαλοι ενισχυτες κ ειδικα για τα λευτα τους.

οχι βεβαια κατι το φανταστικο για τα δικα μου αυτια κ χερια.

σαν mesa boogie με τον κομπρεσορα αλλαζει αρκετα χωρις αυτον

λιγο μουντος μου φανηκε γενικα αν κ δεν τον δοκιμασα με πολλα settings

αρκετα ωραιες οι καμπινες τους

επαιξα με μια gibson les paul std και μια prs singlecut.

πιο 'ζωντανος' μου ακουστηκε με την gibson.

τον πρωτιμω ισως απο boogie,γιατι ειναι πιο τιμιος στα λεφτα του και δεν εχει αυτο το 'ξυσιμο'στα μεσαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

γεια χαρα!

 

υπάρχει περίπτωση να αγοράσω εναν Genz Benz el Diablo 60 combo μεταχειρισμένο, μπορεί κανεις να μου πει τιποτα για αυτη την εταιρεία και για τον συγκεκριμένο ενισχυτή?

 

απο αυτά που διάβασα ψάχνοντας πήρα την εντύπωση οτι πρόκειται για high-class ενισχυτές, είναι όντως καλοί?

 

τον el diablo τον έχει ακούσει κανένας να μου πει τη γνώμη του?

 

θα ήθελα να συνδέω την rp1000 μου στην λούπα ωστε να μπορώ να παίρνω προσομοιώσεις καθαρου ενισχυτή απο εκεί και εφέ. Πιστεύετε πως θα δουλέψει?

 

απο ό,τι είδα στο manual γράφει στη λούπα "-10DBV" τι σημαίνει αυτό?

 

αν είναι να τον αγοράσω πρεπει να αποφασίσω μεσα στη βδομάδα, οπότε οποιαδήποτε πληροφορία θα είναι σωτήρια!

 

 

ευχαριστώ πολύ!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρακλή να σου πω την άποψη μου για τον El Diablo 60.

O Ενισχυτής έχει  πολύ καλό καθαρό ήχο,το βρώμικο του είναι ιδανικό για βαρύ παίξιμο.

Εαν δεν είσαι ευχαριστημένος με την πεταλιέρα σου καλύτερα να την δώσεις τώρα που έχει ζήτηση το μηχάνημα ;D

Τον είδα στις αγγελιες 500 ευρώ,νομίζω ότι κανει στην Αμερική 1200 usd.

Με ένα πεταλάκι tubescreamer πάνω στο καθαρό θα εχεις ωραίο blues-rock ήχο,

Τα υπόλοιπα τα διαθέτει ο Διάβολος  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την απάντηση

 

μωρε με την πεταλιέρα μου είμαι αρκετα ευχαριστημένος, αλλά αν είχα ενισχυτή με series fx loop θα ήμουν ΠΑΡΑ πολύ ευχαριστημένος. Όταν την άκουσα σε 2 ενισχυτές με λουπ έπαθα πλάκα.

 

το θέμα είναι οτι αν και η λύση της πεταλιέρας είναι μια budget λυση ευκολη στη μεταφορά, και ενω στην αρχή σκεφτόμουν ένα φτηνο ενισχυτή με λουπ (classic 30 που εβγαινε αρκετες φορες στις αγγελιες) στην συνεχεια έχασα 4 αγγελίες με φτηνο ενισχυτή και τώρα που βγήκε αυτός με 500 ξεφεύγει το πράγμα γιατί μάλλον πρόκειται για φοβερό ενισχυτή.

 

είναι βαρύς και πολλά βατ, πολλά features αλλά 1 μήνα τώρα δεν κατάφερα να βρω κάτι πιο φορητό, απλό και φτηνό, οπότε αρχίζω και το σκέφτομαι...

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να συνδέω την rp1000 μου στην λούπα ωστε να μπορώ να παίρνω προσομοιώσεις καθαρου ενισχυτή απο εκεί και εφέ. Πιστεύετε πως θα δουλέψει?

Θέλεις να πάρεις προσομοιώσεις καθαρου ενισχυτή απο το rp1000, σε λαμπάτο ενισχυτή με πολύ καλό καθαρό ??

Δεν υπάρχει ψηφιακό μηχάνημα με  προσομοιώσεις καθαρού ήχου,που να βγάζει καλύτερο ήχο απο λαμπάτο ενισχυτή της κατηγορίας του El diablo.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να πάρεις προσομοιώσεις καθαρου ενισχυτή απο το rp1000, σε λαμπάτο ενισχυτή με πολύ καλό καθαρό ??

 

γι'αυτό ακριβώς λέω οτι έχει μπλέξει το θέμα ;D

 

κανονικά, θα ήθελα έναν απλό ενισχυτή όχι τίποτα τρομερό, φτηνό λιτό και φορητό, ωστε να χρησιμοποιώ τις προσομοιώσεις μου απο την rp1000

 

τόσο καιρό όμως που χάνω τις αγγελίες στο παρατσακ εχω απηβδήσει ( <--σωστα το εγραψα?) και τώρα που βγήκε αυτός μου φαίνεται ευκαιρία. Το κακό είναι πως είναι πολύ high class για την πεταλιέρα μου και αυτο τα μπερδεύει τα πράγματα...

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρακλή πες μας τι θέλεις τον ενισχυτή για το σπίτι ή θα το πηγαίνεις βόλτες ??

Για να μην μπερδεύεσαι σχεδόν όλοι οι λαμπάτοι ενισχυτές ακόμα και οι φτηνοί βγάζουν καλύτερο καθαρό απο την πεταλιέρα σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου