Προς το περιεχόμενο

nord lead 2x!κάνει για rock alternative σχήμα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.Διάβασα κάποια post σχετικά με το όργανο και διαπίστωσα καθότι δεν ξέρω και τπτ για το όργανο οτι μάλλον δεν κάνει για την δουλειά μου αλλά θέλω και τις απόψεις σας.

2.Σε περίπτωση που πούμε οτι θα θελα να το αποκτήσω όπως και να χει ποιούς ήχους απο αυτόυς που κυκλοφορούν απο τη nord θα μπορούσα να του περάσω?

ευχαριστώ!καλη χρονιά με υγεία σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Χρονιά επίσης!

 

Όλη η σειρά της Nord έχει πάρα πολύ χαρακτηριστικούς ήχους και πρέπει να ακούσεις ένα 2Χ από κοντά για να δεις εαν σου κάνει.

Δεν βλέπω τον λόγο τον οποίο να μην κάνει για rock/alternative το αντίθετο μάλιστα.

 

Μια ιδέα μπορείς να πάρεις εδώ καθώς και απαντήσεις για το τι μπορείς να φορτώσεις από τις βιβλιοθήκες της Nord:http://www.nordkeyboards.com/main.asp?tm=Home

 

Πάντως σαν όργανα χαρακτηρίζονται από την ποιότητα κατασκευής, την μεγάλη δυνατότητα άμεσου editing και τα πάρα πολύ καλά κλαβιέ τους.

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου κάνει τότε. Αν σε παίρνει χτύπα το Nord stage που σκοτώνει Nord Stage EX88[/url]

 

Και λιγο φτηνότερο είναι το Nord Electro 3.

Απλα,δεν εχει στο σύστημά του το χαρακτηριστικο του bending. Ξεχνας το bending control.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο επίσημο site της Nord θα βρεις τις Libraries.

Θα σε υπερκαλύψει,έχω την εντύπωση.Και με τον editor μπορεις να εχεις τις δικές σου επιλογες.Το ΝΕ3 μειονεκτει στην μικρή του μνήμη,πραγμα που σε κάνει να βαζεις ηχους,να τους ακους και να διαλεγεις στο τελος ποιους απο ολους θα κρατησεις για το εκαστοτε προτζεκτ.Σου συνιστω να κρατας backup.

 

Θα σε περιορισει και στο οτι το bending controller δεν ειναι εγκατεστημενο.Πραγμα που σημαινει οτι ναι μεν εχεις moog,nord leads,pads,roland jx1 κτλ ηχους..αλλα οσο να ναι το χρειαζεσαι το ρημαδι το bender στα σολο.

 

Αυτα..εχω το ΝΕ3 και ειμαι καλα.Αλλοι εχουν το stage και ειναι καλυτερα.

Μου λειπει το NL2x..αλλα θα το ξαναπαρω. 8)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου