Προς το περιεχόμενο

Σχέδιο σε Δέρμα


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν θυμαμαι έχει ξαναγίνει αυτή η συζήτηση και είχαν βγει στο ότι υπάρχουν μερικά καταστήματα στο εξωτερικό που πουλάνε δέρματα ήδη με σχέδιο. αν και πάει λίγο ακριβά γιατί περνεις και το δέρμα (remo) και το σχέδιο αλλά κάνεις ότι θες

Υ.Γ. ας βρεί κάποιος το thread γιατί εγώ δεν ξέρω γιατί αλλά δεν το βρίσκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε sentientno6 απλα τα πραγματα. Καποια πραγματα δεν εχουν ερθει ακομη στο Ελλαντα (και λογικο ειναι, ποσοι θα αγορασουν ενα καστομ δερμα για τυμπανα?)

 

 

Παρτο απο εξωτερικο να ξεμπερδευεις.

 

Απο καποιον που κανει ΑΥΤΗ τη δουλεια. Γιατι να πας σε καποιον που τυπωνει καταλογους για σουβλατζιδικα και να τον ζαλισεις? Να παιδευτεις και εσυ και αυτος, και στο τελος να μην ξερεις τι αποτελεσμα θα παρεις.

 

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παιδευτεις και εσυ και αυτος, και στο τελος να μην ξερεις τι αποτελεσμα θα παρεις.

Aφού μπορώ να τυπώσω μία κιθάρα...προφανώς και μπορείτε να τυπώσετε ένα δέρμα. Και επίσης-προφανώς- το αποτέλεσμα είναι 99,9% ελεγχόμενο και υψηλής ποιότητας...

Επαναλαμβάνω

χρειάζεσαι ειδικό ψηφιακό μηχάνημα που να τυπώνει outdoor...

Και για να μην ξαναβγεί ο αφελής και πεί ότι μου κάνω διαφήμιση...ΔΕΝ έχω τέτοιο μηχάνημα...και εγώ σε τρίτους πηγαίνω..

επίσης για όποιον έχει τη περιέργεια είναι ένα τέτοιο

Agfa_Anapurna_%20XLS_printer_02.jpg

 

Agfa_Anapurna_XL_printer_1991.jpg

και κάνει-περίπου-200.000 ευρώ ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κάνε ή ξεπατίκωσε το σχέδιο που θέλεις σε ριζόχαρτο,κόψε ένα χαρτόνι στα όρια του σχεδίου,πάρε σπρέυ στα επιθυμητά χρώματα and thats all

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon για τι κόστος μιλάμε όσον αφορά την ψηφιακή εκτύπωση?

 

Αν δεν ήταν τα μεταφορικά τόσο ακριβά (έχω βρω μόνο site απο Αμερική), προφανώς και θα επέλεγα να παραγγείλω απ' έξω. Έχω δει καταπληκτικές δουλειές πάνω σε δέρματα απο εταιρίες που κάνουν μόνο αυτό.

 

Για να πω την αλήθεια, αρχίζω να τείνω στην εκτύπωση του Logo σε μεγάλο μέγεθος, κολλημένο με ταινία διπλής όψης πάνω στο δέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon για τι κόστος μιλάμε όσον αφορά την ψηφιακή εκτύπωση?

 

Αν δεν ήταν τα μεταφορικά τόσο ακριβά (έχω βρω μόνο site απο Αμερική), προφανώς και θα επέλεγα να παραγγείλω απ' έξω. Έχω δει καταπληκτικές δουλειές πάνω σε δέρματα απο εταιρίες που κάνουν μόνο αυτό.

 

Για να πω την αλήθεια, αρχίζω να τείνω στην εκτύπωση του Logo σε μεγάλο μέγεθος, κολλημένο με ταινία διπλής όψης πάνω στο δέρμα.

 

Υπαρχει στην Αγγλια

 

http://www.customskins.co.uk/

 

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon για τι κόστος μιλάμε όσον αφορά την ψηφιακή εκτύπωση?

Για ένα μέγεθος 50Χ50 περίπου δεν ξεπερνάς τα 60-70 ευρώ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αν θες σωστη δουλεια πηγαινε σε καποιον που κανει ΑΥΤΗ τη δουλεια. πατεντες μπορουν να γινουν (κοψιματα ραψιματα ριζοχαρτα ξεπατικοσουρες κοληματα), το ιδιο και πειραματα απο καποιον που κανει εκτυπωσεις αλλα νομιζει οτι τα drums εχουν δερμα απο ζωο....

 

Δηλαδη τα 80 -90 δολλαρια που ζηταει το drumart.com πχ σου φαινονται τοσο πολλα?

 

Και ποσο φθηνοτερα θα το βρεις εδω? Βαλε και το τρεξιμο - ταλαιπωρια Νομιζω οτι δεν αξιζει τον κοπο

 

Το θεμα ειναι να γινει η δουλεια σωστα κ ανετα και αυτα δε νομιζω να τα βρεις ταυτοχρονα στο ελλαντα

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι να γινει η δουλεια σωστα κ ανετα και αυτα δε νομιζω να τα βρεις ταυτοχρονα στο ελλαντα

Επιμένεις για ένα θέμα που δεν έχεις δοκιμάσει και δεν το γνωρίζεις...

Από την άλλη συμφωνώ ότι τα 90$ δεν είναι πολλά λεφτά.

Βέβαια θα γνωρίζεις φαντάζομαι, ότι το κόστος ΔΕΝ είναι η εκτύπωση αλλά ο σχεδιασμός.

Με λίγα λόγια πιό πολλά λεφτά κοστίζει να σου σχεδιάσει κάποιος κάτι πρωτότυπο με τις σωστές προδιαγραφές εκτύπωσης (θα ξέρεις φαντάζομαι ότι το κάθε μηχάνημα έχει τις δικές του προδιαγραφές εκτύπωσης ώστε να αποδίδει σωστά το κάθε εικαστικό)...Με ακόμα λιγότερα λόγια, όποιος νομίζει ότι πέρνω ένα κάτι από το Internet και το τυπώνω ωραία...κάπου κάνει λάθος.

Του λόγου το αληθές, αντιγράφω από το site της customskins

http://www.customskins.co.uk/faq.html

"How do I supply you with my artwork?

Email or post us a reasonably high resolution copy of the logo which you would like printed on the head. Most file formats are acceptable - jpg, bmp, gif, tiff, eps, plus the native formats of Photoshop (.psd) or Illustrator (.ai). If you are not using a format listed above, please contact us to check that it's acceptable. If you are using a text only design which does not use a standard MS Windows font, it may be helpful to email us the font."

 

Μικρό παράδειγμα...καμμιά φορά τα αρχεία που φτιάχνω για να τυπώσω τις κιθάρες φτάνουν τα 500 ΜΒ και προφανώς είναι στις χρωματικές προδιαγραφές του printer που θα τυπώσω.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου