Προς το περιεχόμενο

Λογότυπο συγκροτήματος έχετε???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και ΕΥΤΥΧΙΣΜΈΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ!!!

 

αφού λοιπόν μας μπήκε για τα καλά (έχουν περάσει 4 ώρες) και ως συνήθως έχω απορίες και έμπνευση περίεργες ώρες ρωτάω!!!

 

Τώρα τελευταία έχουμε μπει σαν συγκρότημα σε ένα τριπάκι διαφήμισης και γενικότερα ζητάμε κάτι παραπάνω απ'τις πρόβες και τις μικρές παραστάσεις... Θέλουμε κοινο!

Έχουμε διαφημιστεί στο νετ και κάνουμε δημόσιες σχέσεις να το πούμε κι έτσι.

Όμως έχουμε το πρόβλημα ότι ενώ παίζουμε πάνω από 4 μέλη μόνο οι 3 είμαστε σταθεροί!!! Δηλαδή οι δύο κιθαρίστες και η ντράμερ μας. Σκέφτηκα πως ο καλύτερος τρόπος  να μείνουμε στην μνήμη μιας και τα πρόσωπα αλλάζουν θα ήταν ένα λογότυπο!

Και να ακολουθούν τα πρόσωπα  ;)

για να έχουμε περιθώριο να κάνουμε τις αλλαγές...

 

Και τέλος, εσείς έχετε λογότυπο???

[move]::)ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ::)[/move]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά!

 

Το λογότυπο είναι κάτι πολύ δευτερεύων κατα τη γνώμη μου.

Αυτό που μετράει σε μια μπάντα είναι η ποιότητα και η σφραγίδα που αφήνει η μουσική της.

 

Όμως έχουμε το πρόβλημα ότι ενώ παίζουμε πάνω από 4 μέλη μόνο οι 3 είμαστε σταθεροί!!! Δηλαδή οι δύο κιθαρίστες και η ντράμερ μας. Σκέφτηκα πως ο καλύτερος τρόπος  να μείνουμε στην μνήμη μιας και τα πρόσωπα αλλάζουν θα ήταν ένα λογότυπο!

 

Το αν τα μέλη πάνε και έρχονται, αυτό έχει να κάνει με το πόσα από τα μέλη είναι η ψυχή του συγκροτήματος. Δηλαδή αν ο τραγουδοποιός-ή αυτός που τρέχει πιο πολύ τέλος πάντων- είναι ένας, δυο, τρεις. Αυτός-αυτοί μένουν σταθεροί σε ένα συγκρότημα, οι υπόλοιποι είναι απλά σέσσιον και βρίσκονται συγκυριακά στη μπάντα, και κάποια στιγμή αναπόφευκτα θα την εγκαταλείψουν πρόωρα. Εγώ ανήκω στη δεύτερη κατηγορία  :P (χωρίς να σημαίνει ότι δεν κατέθεσα τις καλύτερες ιδέες μου για την μπάντα, ίσα ίσα που την υπηρέτησα πιστά, όπως θα την υπηρετήσει και ο διάδοχός μου και ού το καθεξής, απλά καμιά φορά τα φέρνει έτσι η ζωή που δεν μπορείς να ακολουθήσεις).

 

Τώρα, λογότυπο η μπάντα έχει, αλλά για να καταλάβεις μόνο εμείς το ξέρουμε γιατί όσες φορές μας έβγαζαν αφίσα για λάιβ, το λογότυπο ήταν άσχετο κάθε φορά! ;D

Ίσως να ήταν δική μας παράλειψη, αλλά σιγά τώρα το αφεντικό μην κάτσει να σε ρωτήσει τι logo θες στην αφίσα, να τελειώνει την δουλειά του όσο πιο γρήγορα και απλά μπορεί θέλει.

 

Στη μνήμη του κόσμου θα μείνετε με τα καλά τραγούδια σας και τις καλές και τακτικές εμφανίσεις σας(είτε αλλάζετε μέλη είτε όχι, οι περισσότερες μπάντες αλλάζουν συνέχεια)...το θέμα του λόγκο σκεφτείτε το στον ελεύθερό σας χρόνο αν γουστάρετε, αλλά μην βασιστείτε σε αυτό  :P

 

Υ.Γ. Αν είστε death-black metal μπάντα, μην κάνετε καν το κόπο να βγάλετε λόγκο...γιατί ΟΛΕΣ έχουν το ίδιο!!  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τρία μέλη είμαστε και η ψυχή θα λεγες!

Αφού οι κιθαρίστες κάνουμε πρώτες και δεύτερες και συνήθως έχουμε και μια κοπέλα που ή κανει δεύτερες ή μοιραζόμαστε κάποια κομμάτια...

 

Είναι όπως τα λες για μερικούς που αναπόφευκτα απλά περνάνε απ'το συγκρότημα

και συμφωνώ ότι η μουσική μένει!!

Απλά φαντάζομαι ότι όπως σκέφτομαι red hot c p και φαντάζομαι τον μπασίστα και την μούρη ας πούμε στα κρουστά για τον άλλον θα είναι δύσκολο να θυμάται και να αγαπήσει ένα όνομα όταν απο πίσω γίνεται ένας χαμός... Καμιά φορά λένε μια εικόνα χίλιες λέξεις!

 

Πράγματι όλα τα λογοτυπα των συγκροτημάτων αυτών είναι ίδια... Θέλουμε κάτι προτότυπο!!! Νομίζω ότι και αυτό λείπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισυναπτω λογοτυπο snooze loop , που αντικατοπτριζει την εργατικοτητα της μπαντας :)

 

Πολύ ωραίο! ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι!  ;)

το χρησιμοποιείτε? εννοώ σε μπλουζάκια σας, αφίσες και έτσι?

 

πως καλε μου ανθρωπε θα μπει αυτο το λογκο σε μπλουζακι και σε αφισα?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μπαταρία, μια tft-ούλα και είσαι έτοιμος...

Καρφιτσωμένη μια ψηφιακή κορνίζα ίσως, και μπορούν να βάλουν κ τις φάτσες τους να εναλάσσονται με το logo.

 

 

 

Τώρα, λογότυπο η μπάντα έχει, αλλά για να καταλάβεις μόνο εμείς το ξέρουμε γιατί όσες φορές μας έβγαζαν αφίσα για λάιβ, το λογότυπο ήταν άσχετο κάθε φορά! ;D

Ίσως να ήταν δική μας παράλειψη, αλλά σιγά τώρα το αφεντικό μην κάτσει να σε ρωτήσει τι logo θες στην αφίσα, να τελειώνει την δουλειά του όσο πιο γρήγορα και απλά μπορεί θέλει.

 

 

 

Αν και σίγουρα δε μπορώ να μιλήσω με δική μου προσωπική γνώση, θεωρώ πως αν κάποιος ήθελε να έχει logo και να το χρησιμοποιεί δε θα έπρεπε να το αφήνει στα χέρια του μαγαζάτορα να φτιάχνει αφίσες, αλλά να τις αναλαμβάνει ο ίδιος. Το πως και τι φαντάζομαι με ανάλογη συνεννόηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μπαταρία, μια tft-ούλα και είσαι έτοιμος...

 

Καρφιτσωμένη μια ψηφιακή κορνίζα ίσως, και μπορούν να βάλουν κ τις φάτσες τους να εναλάσσονται με το logo.

 

μην του δινεται ιδεες, γιατι θα μιμηθει το παραδειγμα του μπλου και θα ανοιξει θεμα εδω στο νοιζ''επιλογη tft μονιτορ για αφισα'' :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου