Προς το περιεχόμενο

Bοήθεια με 3 sinle coil tele wiring!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από επιπλέον ψαξιμο στο γούγλη διαπίστωσα πως το series/parallel switch στο μεσαίο μαγνήτη

δεν πρόκειται να δουλέψει ΠΟΤΕ τουλάχιστον όπως φαίνεται στο σχέδιο. :'( :'( :'(

Ο λόγος είναι ότι αλλάζοντας τα καλώδια δεν έχω τους μαγνήτες σε σειρά μεταξύ τους, απλά

ο μεσαίος μαγνήτης  συμπεριφέρεται σαν reverse wounded ή όπως το λένε, πάντοτε όμως ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ. >:( >:( >:(

Μια λύση που βρήκα αλλά με μπερδεύει αρκετά (πολλά pins) λέγεται super switch και τώρα που κάηκα στο χυλό, το σκέφτομαι να πάρω ένα διακόπτη που ίσως και να μη κάνει τη δουλειά που θέλω...

 

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα για το πώς να έχω bridge/mid και mid/neck σε σειρά αλλά να έχω και τη mid θέση ας την πει.

 

Προς τους mods: Αν είναι δυνατόν να διαγραφεί η δεύτερη φωτό που ανέβασα στο αρχικό ποστ γιατί είναι ΛΑΘΟΣ. Μη τυχόν και την πατήσει κανείς... :-X :-X :-X

" Θείο! Έχει η fender κόκκαλα;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου