Προς το περιεχόμενο

Forensick Home Productions :P


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:P

 

Ενα μικρο τραγουδακι(instrumental) γεματο μελωδια :P

 

Θα ηθελα να μου πειτε γνωμες για ηχο και τροπους βελτιωσης του.

Στο αρχικο riff εχει καποια λαθακια(μικρα ευτυχως) τα οποια δεν μειωνουν την απολαυση :P  :oops:

 

Τhanx for your time :D

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/forensick/declare.mp3

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία μελωδία και αρκετά λυρικό κομμάτι. :twisted:

 

Συνήθως αποφεύγω τις ηχοληπτικες παρατηρήσεις. Το μόνο που θα σου παρατηρήσω είναι η μποτα, που ακούγεται λίγο "ταπεροειδής" και ίσως να είχες πιο δυνατά τα πιάτα. Θα έβγαζε μια αίσθηση Pain of Salvation.

 

Πάντως γούσταρα βραδυατικα riffακια. 8)

Αν το συνεχίσεις, θα ήθελα να το ακούσω και λίγο πιο εμπλουτισμένο (κάνα τουμπερλέκι ναουμ, κάνα ζουρνά :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο! :D

 

Ισχύουν απόλυτα οι παρατηρήσεις του αποπάνω μου. Μου άρεσε πάρα πολύ που η κιθάρα δεν "έξυνε" αλλά είχε μια γλύκα στη παραμόρφωσή της.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

beavis_and_butthead_headbanging.gif

Ωραίος.Κάτι κλίμακες στην αρχή μου φάνηκαν λίγο "φάλτσες" αλλα αυτό βασικά είναι θέμα γούστου του καθενός.

+1000πάντως

με ποιο πρόγραμα το έφτιαξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια παει το πραγμα!

 

Για δες εδω

 

http://www.savefile.com/files/925017

 

Κατι τετοιο θες?

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

very nice cafrila!!...ωραιες ιδεες ρυθμικα και στακατο παιξιμο....αυτο που με χαλαει ειναι τα τυμπανα..(ηχητικα εννοω γιατι ο προγραμματισμος τους ειναι πολυ καλος)..ακουγονται "tiny" σε σχεση με τις κιθαρες..(ειδικα το ταμπουρο ειναι πολυ "light" ηχητικα)...μπραβο παντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ξέρεις forensick, δεν μου αρέσει πολύ αυτό το στυλ αλλά θαύμασα το παίξιμο. Και ο ήχος μου άρεσε....

Σε σχέση με αυτό που είπε ο Sam, κανένα σημείο δεν θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω "φάλτσο".

Επίσης, τη δεύτερη φορά που το άκουσα, (που ήμουν σίγουρος ότι δεν θα μπούν φωνητικά -"έχω βρογχικό άσθμα") το άκουσα πιο άνετα....(την πρώτη φορά είχα ένα φόβο... :lol: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με αυτό που είπε ο Sam' date=' κανένα σημείο δεν θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω "φάλτσο".

[/quote']

Ρε σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα ότι δεν έπρεπε να γράψει έτσι τις κλίμακες.Απλώς εξαιτίας της μουσική που ακούωεγώ μου ακούγεται λίγο περίεργα.Όχι όμως ότι δεν μου αρέσει :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην να ευχαριστησω ολους για τα σχολια:D

 

SamTheRipper, ναι, οντως εχει μια παραφωνια το κομματι στο αρχικο riff, το οποιο στην αρχη ηταν "κανονικο", αλλα μετα απο ενα λαθακι που εκανα στο γραψιμο της 2ης κιθαρας, τελικα το λαθος μου αρεσε περισσοτερο απο το κανονικο μερος που htan το ιδιο και στις 2 κιθαρες και το κρατησα:)

Eπισης και να μην σου αρεσε, προφανως δεν θα υπηρχε καποιο προβλημα, δεν γινεται ολοι να εχουμε τα ιδια γουστα, οπως και επισης να μας αρεσουν αυτα που γραφουν οι αλλοι:)

 

Σχεδον ολοι ειπατε για την μποτα, η οποια ειναι λιγο αθλια. Εχετε στο νου σας καποιο τροπο οπου μεσα απο εφε κλπ να ακουστει πιο φυσικη? Η καποια προταση γενικα? Οτιδηποτε θα ταν ευπροσδεκτο.

 

digisilence, αν βαλεις το δικο μου και την δικια σου μειξη ακριβως μετα, ακριβως αυτο που στην μεση μεταξυ των 2 θα ηθελα ηχητικα. Με την μποτα περισσοτερο μπασα. Αλλα ετσι κι αλλιως η μποτα εχει το προβλημα απο την δικια μου μειξη, να καλυπτει τα παντα οταν μπουν πολλα μπασα σε ενα ηχοσυστημα:(

 

Nα πω και για τον "εξοπλισμο" μιας και το ξεχασα στο πρωτο ποστ:

Mια ibanez rg270 με χιλια μυρια προβληματα(αν και προσφατα σεταρισμενη:( ), ενα pod2 για τον ηχο στην κιθαρα, ενα cort action bass ηχογραφημενο μεσα απο το tubepre και τα drums from hell της native instruments.

Tα μονο εφε που εχουν μπει απο το cubase ειναι ενας κομπρεσσορας στην μποτα, λιγο ανεβασμα στα χαμηλομεσσαια του μπασου με το eq που εχει το cubase και ο ιδιος κομπρεσσορας περασμενος σε ολο το κομματι συνολικα.

 

Το μεγαλυτερο προβλημα του κομματιου πιστευω ειναι ο ηχος των drums (οπως και ολοι καταλαβατε προφανως :lol: ). Οποιαδηποτε λυση, ευπροσδεκτη, ε καταπληκτικοι μου συμφορουμιτες?:P

 

edit:neeq, το κομματι με σημειο pain of salvation θα ρθει και αυτο, αν δεν με καταπιει πρωτα το διαβασμα.. :oops:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε περισσοτερες χαμηλες στα τυμπανα.....ανεβασε την ενταση του snare drum....γενικα προσπαθησε να δωσεις στα τυμπανα ρολο συμπρωταγωνιστη και οχι κομπαρσου.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου