Προς το περιεχόμενο

Nils Petter Molvaer


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.nilspettermolvaer.no/index.html

 

Nils Petter Molvær, Norwegian trumpet player, composer and producer, connects stylistic extremes - jazz, ambient, house, electronic and breakbeats - and effortlessly melts them into convincing...

 

 

Ακούστε τον κύριο...είναι πολύ καλός :wink:

 

Συστήνω να ακούσετε το trip από τον δίσκο του Solid Ether :idea:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ψαξτε το DVD του τύπου, περιέχει συναυλία και συνεντεύξεις και σκοτώνει...Η συναυλία είναι με υλικό από τον τελευταίο του δίσκο -εκτός ECM πλέον- και είναι και λίγο περισσότερο ηλεκτρονική. Εμένα είναι από τους αγαπημένους μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξτε το DVD του τύπου' date=' περιέχει συναυλία και συνεντεύξεις και σκοτώνει...Η συναυλία είναι με υλικό από τον τελευταίο του δίσκο -εκτός ECM πλέον- και είναι και λίγο περισσότερο ηλεκτρονική. Εμένα είναι από τους αγαπημένους μου...[/quote']

 

Ποιό DVD λες?Δώσε κανα λινκ ή τιτλο :)

 

Εγώ έχω αυτό 661999.jpg που περιέχει και το trip και το Tlon (live :D !!!!)

 

 

Εχετε βρει κάποιο παρόμοιο συγκρότημα/μουσικό να συστήσετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως μιλάμε για το ίδιο dvd, δε νομίζω πως έχει και άλλα στην αγορά...Είναι εκείνο που παίζει κυρίως τα κομμάτια του δίσκου του MP3 αλλά δεν θυμάμαι τίτλο

καλή τύχη στο ψάξιμο

γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για μουσικούς του ιδίου στυλ... Πολλοί Σκανδιναυοί και πολλοί Γάλλοι κατά κύριο λόγο. Laurent De Wilde πιανίστας που παίζει ελεκτροτζαζ εξαιρετικά. No Jazz, γάλλοι πιο κοντά στη dance αλλά με πολύ jazz επίσης. Goran Kaijes, γιουγκος που ζει στον βορά και φτιάχνει μουσικές α λα Μολβάερ. Μedeski Martin & Wood, στο πιο jazz funk και άλλα πολλά, όρεξη να χαλάς λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χαίρομαι πάρα πολύ που υπάρχουν κι άλλοι τελικά που ακούν τέτοια πράγματα.Το Khmer είναι έπος, είναι από τους δίσκους που είμαι πολύ περήφανος που βρίσκεται στη δισκοθήκη μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

επαναφερω το θεμα, γιατι χαρη στην προτροπη του blue ακουω απο χτες το solid ether o οποιος ειναι δισκαρα.

 

αψογη jazz ατμοσφαιρα πανω σε αρρωστα ηλετκτρονικα beats δημιουργουν ενα ακρως εντυπωσιακο αποτελεσμα.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, τοτε ακουστε και αυτον τον κυριο ο οποιος ειναι τεραστιος IMHO

 

http://www.eriktruffaz.com/

 

 

:wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου