Προς το περιεχόμενο

Jackson, ESP, ή Schecter?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω κατι ?? off topic αλλα επειδη αναφερθηκε και δεν αξιζει να ανοιξω καινουργιο thread μονο για 1 ερωτηση

 

οι LTD ειναι για την ESP οτι ειναι οι epiphone για τις gibson ?? ??? ??? ???

 

ετσι ακριβως... με την διαφορα οτι η ltd στα πιο ακριβα της μοντελα ειναι κορυφαια οργανα σε σχεση με τις επιφων... που ακομα και οι καλυτερες ειναι ... νταξει... μετριες...

 

 

 

λοιπον οσων αφορα το θεμα σου...

 

εχω στην κατοχη μου μια σεχτερ μπλακτζακ , esp horizon , jackson sl2h...

 

 

απο ολες αυτες αν μου λεγανε κρατα μια , θα διαλεγα την esp...  σημειωτεων οτι η τζακσον που εχω ειναι αμερικανα και αυτη...

 

η οραιζον δεν εχει τρεμολο , και μπορω να πω πλεον με σιγουρια οτι ειναι μεγαλο ατου η απουσια των τρεμολο... τελικα το φλοιντ ροουζ μπορει να σου δινει καποιες χαρες ομως σου σκοτωνει τον ηχο και την διαυγεια...

 

στην προκειμενη σου προτεινω να πας προς μια οραιζον. ειναι κλασης ανωτερη απο την m-ii που αναφερεις... αν ποτε παιξεις και με τις 2 θα το καταλαβεις αμεσως... την σεχτερ δεν την βαζω στο παιχνιδι , καθως αν και πολυ πολυ ποιοτικο οργανο δεν μπορει να φτασει το επιπεδο αυτης της esp ( orizon ) . η τζακσον η τζαπαν ειναι ακρετα καλες κιθαρες αλλα δεν νομιζω οτι μπορουτν να συγκριθουν με τις τζαπαν esp.

 

 

η αποψη μου ειναι αν το τρεμολο δεν το χρειαζεσαι να μην το παρεις... περισοτερα προβληματα σου δημιουργει παρα σε βοηθαει... Εκτος αν σολαρεις συνεχεια και το θες...

 

Η orizon nt (no tremolo) εχει στα 1600 ευρω καινουρια... οποτε με ενα χιλαρικο χαλαρα την βρισκεις...βγαινει και με emg...εχει λεπτο σωμα... ειναι αρκετα ελαφρια... εχει υπερβολικα βολικο σχημα στυλ κτλ και γενικα μαμει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι ομορφο εχει αυτο εκτος απο το λογοτυπο στο χεντστοκ?

m1.jpg

 

ενω για αυτην ? τι να πεις ? οτι και να πεις λιγο θα ειναι...

 

886654450_ESPHORIZONNT1BLACK.thumb.JPG.43fe728fb8b99dd459eb637a08a67335.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω για αυτην ? τι να πεις ? οτι και να πεις λιγο θα ειναι...

 

 

 

Εγώ θα πώ να σταματήσουν επιτέλους να βγάζουν archtop μεταλοκιθάρες γιατί ποτέ μα ποτέ δε μου άρεσαν! Η μοναδική που είναι συμπαθητική είναι αυτή: http://www.schecterguitars.com/Products/Guitar/Blackjack-ATX-C-7.aspx και πάλι σε εξάχορδη με χαλάει! Ναι είμαι περίεργος!

 

Η ESP που έβαλε ο Stinky αντίθετα έχει μια λιτή απλότητα και όμορφιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Η ESP που έβαλε ο Stinky αντίθετα έχει μια λιτή απλότητα και όμορφιά.

 

εμενα παλι μου φενεται αισχος... ;D ;D ;D αλλα αποψεις ειναι αυτα περι ομορφιας...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος ο αρις !! αλλα γιατι κανεις καθρεπτισμα στα βιντεο που παιζεις ;

 

δεν ξερω πως αλλαζει ρε γαμωτο... ασε που μου φαινεται πως δειχνω πιος ωραιος ετσι ;D ;D ;D ;D

 

οταν βρεις χρονο τσεκαρε το msn σου... σου εχω στειλει μια  ερωτησουλα 2 σελιδων ... ετσι βρε αδερφε για να μην βαριεσαι... να εχεις με κατι να ασχολεισαι... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περνεις την Μ2 και της μπλοκάρεις το floyd και  είναι σαν να έχεις κιθάρα με fixed γέφυρα! H Μ2 είναι μακράν καλύτερη από της άλλες 2!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου